26

Odp: problemy z zębami

Zawsze tanio znaczy gorzej, nie oszukujmy się

27

Odp: problemy z zębami

[quote=zofya]Zawsze tanio znaczy gorzej, nie oszukujmy się[/quote]
Tanio znaczy gorzej, fakt, ale z kolei drożej nie zawsze znaczy lepiej i to mnie przeraża.

28

Odp: problemy z zębami

Czasem chyba taka nasza uroda, że plomby sienie trzymają, może też z braku higieny? Nie o wszystko trzeba oskarżać dentystę...

29

Odp: problemy z zębami

Zgadza się, ktoś może mieć słabe dziąsła, a w wyniku tego lub niewłaściwego szczotkowania dziąsła obsuwają się i szybko niszczą się szyjki zębowe, w kieszonkach zatrzymują się bakterie, ktoś ma żółtawy odcień kości, ktoś nie szczotkuje języka, używa ciągle mocnych, wybielających past, katuje zęby na przemian zimnym i ciepłym, w wyniku czego pęka szkliwo, gryzie cukierki, je słodkie na noc, ma genetycznie słabe zęby, pije dużo alkoholu, powodów problemów z zębami jest mnóstwo.
Faktem jest jednak, że dzisiaj wielu dentystów nie przykłada się należycie, podobnie z innymi specjalistami.

Co to za dentysta, który nie chce leczyć zęba? Przychodzę do gnoja, który ma siedzieć w gabinecie do godziny 13:00, a on o 10:00 już przebrany i idzie sobie do swojego prywatnego gabinetu i mówi, że mnie nie przyjmie.
Przychodzi do niego prywatnie facet z bólem, on go nie chce przyjąć, facet daje mu za to 50 zł (tak poza usługą, tylko za to żeby go przyjął), a on odpowiada, że o 50 za mało żeby mu się chciało wrócić do gabinetu spod progu!!!
Proszę go, żeby zajął się moim bolącym zębem, po którym widzę w lusterku, że coś się dzieje, a on na to, że ten ząb jest zdrowy i tam nie ma nic do roboty. Idę do innego denstysty, który mówi "ok" i robi zęba.
Kiedyś mi zaplombował ubytek, który bolał jak diabli, męczyłam się cały weekend, nawet na pogotowiu byłam i w poniedziałek poszłam do niego, a on co? A on wściekły, ze takie ładne wypełnienie trzeba skuć!
Złożyć skargę? Jego syn też jest dentystą, ktoś złozył na niego skargę, więc on założył tej osobie sprawę w sądzie o zniesławienie.
Żeby było jeszcze tragiczniej - ten facet, ojciec, dostał nagrodę dla najlepszego dentysty w regionie, więc człowiek idzie do niego z myślą, że można mu zaufać, a nie można. Nagrodę pewnie sobie kupił, żeby mu reputację podpierała.
To nie jest jedyny dentysta, ktory zachowuje się w ten sposób, ale resztę znam z cudzych opowieści, o tym piszę, bo to moje doświadczenie.

30

Odp: problemy z zębami

Tak, zgadza się -  to wyjątkowi aroganci, co te pieniądze z ludzi robią...

31

Odp: problemy z zębami

no niestety tanio nie znaczy dobrze, ale wydając ciężko zarobione pieniądze trzeba dokładnie sprawdzać czy są one warte proponowanej jakości. ja od dłuższego czasu leczę się  i tam za cenami naprawdę idzie jakość!

32

Odp: problemy z zębami

Zmieniłabym dentystę. To niedopuszczalne, żeby ktoś, kto bierze pieniądze, tak traktował klienta.
Ja leczę zęby we Froe  w Szczecinie i jeszcze nie miałam powodu do narzekań. Mają świetnych stomatologów, oferują też ortodoncję, protezy, implanty i chirurgię, wybielają zęby. Jestem bardzo zadowolona i reklamuję całej rodzinie.

33

Odp: problemy z zębami

Mojemu bratu dentysta doprowadzi zęby do ruiny, więc zaczynam myślę że oni to robią specjalnie żeby ciągle mieć klientelę...

34

Odp: problemy z zębami

nie no chyba az tak perfidni nie są... ja w klinice do której chodze zawsze mam wszystko sprawdzone i zrobione co potrzeba. Nigdy nie mialam sytuacji, że coś źle zrobili, może po prostu mam szczęście ale dużo ludzi chwali to miejsce no i klinika jest oblegana więc coś jest na rzeczy smile

35

Odp: problemy z zębami

nie wierzę, tacy lekarze powinni mieć zakaz leczenia... Nigdy nie spotkałam się z naciąganiem, lekarze zawsze mówią jaki jest plan, co trzeba zrobić, rozpatrujemy za i przeciw ale ja jako pacjent mam zawsze wpływ na decyzje. z resztą nie wyobrażam sobie żeby profesjonalista zajmował się "naciąganiem"

36

Odp: problemy z zębami

Mi znalezienie dobrego dentysty trochę czasu zajęło, przy wyborze warto kierować się  opinią rodziny i znajomych

Ostatnio edytowany przez karoline25 (2013-06-21 09:49:41)

37

Odp: problemy z zębami

Mnie ostatnio boli siódemka, ale tak bardziej pod wierzchem niż w korzeniu, niby nie widać żeby się psuła, ale najwcześniej będę mogła iść do dentysty koło 10 sierpnia...

38

Odp: problemy z zębami

Może to z nadwrażliwości? Przy jedzeniu zimnego i gorącego się tak dzieje?

39

Odp: problemy z zębami

Najlepszą metodą na utrzymanie zębów w dobrej kondycji jest po prostu odpowiednia dbałość o nie. Tylko w ten sposób będą one zdrowe. Pasta ajona, mycie trzy razy dziennie, brak używek, miękka szczoteczka zmieniana systematycznie i zęby wyglądają tak jak powinny. Czy to wymaga aż tak wiele?

40

Odp: problemy z zębami

[quote=Finao]Mnie ostatnio boli siódemka, ale tak bardziej pod wierzchem niż w korzeniu, niby nie widać żeby się psuła, ale najwcześniej będę mogła iść do dentysty koło 10 sierpnia...[/quote]

i jak się Twoja przygoda zakończyła? moja znajoma kiedyś miała taką sytuację, że też nic nie było widać, a ząb się jednak psuł w środku i dlatego ją bolało. Dlatego profilaktyka i regularne wizyty u dentysty są bardzo ważne. Ja tam sowjego odwiedzam co pół roku smile

41

Odp: problemy z zębami

[quote=lilianka]poszukuję dobrego dentysty, warszawa lub okolice. chodzi o zrobienie korony na zębach, czy co to tam tongue tak mówił mi ostatnio stomatolog. możecie kogos polecić?[/quote]

Przeglądnęłam cały wątek a widzę, że nie było wspomniane o Kordent, przy ul. Korotyńskiego jest bardzo fajny gabinet, poleciła mi znajoma i byłam tam póki co (odpukać, żebym nie musiała częściej;)) raz, ale jestem zadowolona. Nic mnie nie boli smile a będąc u dentysty w przychodni zawsze miałam problemy przez kilka dni po zabiegu hmm

42

Odp: problemy z zębami

A w tym Kordencie w Warszawie to u jakiego dobrego stomatologa konkretnie byłaś? Możesz podać nazwisko?

43

Odp: problemy z zębami

Kordent czy Koldent?
Nie mogę znaleć a necie gabinetu stomatologicznego w "kordencie", za to na [url]http://www.znanylekarz.pl/stomatolog[/url] jest  gabinet Koldent - ul. Samarytanka 1, Warszawa.
To o ten chodzi? Przyjmuje u nich pani stomatolog [b]B.Tałałaj[/b] - ta?

44

Odp: problemy z zębami

już od roku chodzę, kilka wizyt się odbyło i na razie jestem bardzo zadowolona smile

45

Odp: problemy z zębami

Stała pielęgnacja, systematyczna, dobra pasta do zębów, miękka i zmieniana często szczoteczka to podstawy.
Radzę również raz na pół roku pojawiać się u dentysty. To takie bardzo proste rady, które naprawdę mogą wiele zdziałać!

46

Odp: problemy z zębami

Kurka wodna. Moje szkliwo zaczęło robić się przezroczyste... czy to kwasowa erozja?! yikes

47

Odp: problemy z zębami

Na to pytanie to juz chyba odpowie Ci tylko dobry stomatolog. Może to być jakieś odwapnienie albo odbrawienie. Ciezko stwierdzić. Ja myślałam, ze coś mi się dzieję strasznego z zębami, a po wizycie w [url=http://www.vipdental.pl/] klinice stomatologicznej [/url] okazało się, że to tylko lekkie odwapnienie zębów i jeśli mi to nie przeszkadza to nic z tym nie trzeba robić. A jak będzie mi to kiedyś przeszkadzało to powinnam zrobić licówki.

48

Odp: problemy z zębami

Odbarwienie nie, a dentystka nic mi na ten temat nie powiedziała poza tym, że takie przeźroczyste są wrażliwe. Jakoś moje nigdy nie były, dopóki nie zabrała się za nie swoją polerką i od tej pory ciągle jest problem z tymi, które przytarła. Poszukałam, pogooglowałam i gdzieś wyczytałam, że jeśli szkliwo robi się na brzegach przezroczyste to jest to erozja kwasowa sad i teraz będą mi się kruszyć... podłamałam się, bo w tych durnych reklamach mówią, że to proces nieodwracalny.

49

Odp: problemy z zębami

Teraz implantologia jest nawet u nas bardzo rozwinięta. Podobno rocznie wszczepia się w Polsce 70 000 implantów. W tej chwili modne robią się "implanty w jeden dzień". To tylko dwie wizyty - konsultacja, a na drugiej wstawianie. Szyjka śruby zrobiona jest z takiego materiału, który swoją strukturą przypomina tkankę kostną, więc szybciej się zrasta.

Nie obawiaj się, sama chętnie bym sobie wszczepiła, gdybym miała na to kasę. Moja koleżanka ma 4 implanty, tyle że robione za granicą, bo niestety tutaj nie byłaby w stanie zarobić na taki zabieg. Jest bardzo zadowolona, wręcz szczęśliwa, że się zdecydowała.
Niektóre ząbki miały duże ubytki mimo jej szczególnej dbałości o higienę, bo nie ukrywajmy: mycie, płukanie, nitkowanie nie jest wystarczające, wymagane jest leczenie małych ubytków, żeby nie przeistoczyły się w większe, a to może i nie kosztuje wiele, ale w przypadku bezrobotnych to jednak wydatek nie na ich kieszeń często. Niektóre ząbki krzywo jej wyrosły i tu znów brak pieniędzy spowodował, że nie nosiła od małego aparatu, a teraz, gdy ma 29 lat, lepiej było te zęby usunąć.
W konsekwencji tego wszystkiego ma dziś 4 implanty i 4 korony i po raz pierwszy w życiu śmieje się naprawdę od ucha do ucha, bo przez te wszystkie lata miała kompleksy.

O samych zabiegach mówi, że zupełnie nie ma się czego obawiać, tyle że trochę się dłuży wszystko, bo między pierwszą a ostatnią wizytą jest kilka miesięcy. Jedyne na co się skarżyła, to aplikowanie znieczulenia - nie lubi zastrzyków big_smile

50

Odp: problemy z zębami

Ja też ostatnio wzięłam się za swoje zęby, jest trochę do zrobienia bo wcześniej albo nie było czasu albo pieniędzy