1

Temat: Porady wizażystki

Jeżeli nie wiecie jak wykonać makijaż np. na sobotnie wyjście , chcecie się dowiedzieć jaki makijaż będzie idealny dla Waszego typu urody, zachęcam do zadawania pytań w tym temacie chętnie na nie odpowiem i rozwieje Wasze wątpliwości.

2

Odp: Porady wizażystki

Chętnie skorzystam:) mam problem z makijażem oczu, nie są zbyt duże i do tego powieki nie są widoczne,( coś jak u Chinek...) i dlatego boję się malować zbyt wyraziście, bo one 'giną" w nadmiarze eyelinera czy ciemnych cieni. Czy da się coś z tym zrobić. ?

3

Odp: Porady wizażystki

[quote=katasia]Chętnie skorzystam:) mam problem z makijażem oczu, nie są zbyt duże i do tego powieki nie są widoczne,( coś jak u Chinek...) i dlatego boję się malować zbyt wyraziście, bo one 'giną" w nadmiarze eyelinera czy ciemnych cieni. Czy da się coś z tym zrobić. ?[/quote]

katasia,
oczy głęboko osadzone wymagają odpowiedniego makijażu. Aby optycznie powiększyć oko powinnaś używać jasnych cieni opalizujących które optycznie otworzą oko, "wypchną " je jednak nie możesz skupić się tylko na tych kolorach. Ważne aby Twój makijaż a raczej zewnętrzny kącik oka był akcentowany ciemnym cieniem, jeżeli wykonujesz makijaż z beżami - wykończ go kolorem brązowym, jeżeli znów stawiasz na srebro - zaakcentuj oko kolorem grafitowym/czarnym/granatem/ciemnym fioletem.
Zawsze nakładaj Ciemny cień w zewnętrznym kąciku oka, w taki sposób jak bys chciała przedłużyć linię rzęs.
Wiadomo, makijaż na dzień różni się od makijażu wieczorowego. W makijażu wieczorowym nie zapominaj o mocnym akcencie w/w zewnętrznych kącików oka a także podkreślanie górnej powieki czarną kreską eyelinerem .

Dolna powieka powinna zostac również podkreślona - wytuszuj rzęsy, możesz wykonać delikatna grafitowa/brązową kreskę wzdłuż linii rzęs maksymalnie do połowy oka. Możesz całkowicie zrezygnowac z tego triku ponieważ nieodpowiednie nałożenie cieni wzdłuż linii może skutkować zamknięciem oka i jego zmniejszeniem.

4

Odp: Porady wizażystki

Zawsze mam problem z dopasowaniem makijażu oczu i ust - mówi się, że jak oko podkreślone to usta nie powinny być "krzykliwe", ale czy to reguła? Oglądając zdjęcia gwiazd widzę że nie stosują się do tej zasady zbyt często. Więc czy my musimy?

5

Odp: Porady wizażystki

[quote=Cynthia]Zawsze mam problem z dopasowaniem makijażu oczu i ust - mówi się, że jak oko podkreślone to usta nie powinny być "krzykliwe", ale czy to reguła? Oglądając zdjęcia gwiazd widzę że nie stosują się do tej zasady zbyt często. Więc czy my musimy?[/quote]

Witaj, jak sama zauwazyłaś, gwiazdy nei stosuja się do tych reguł, jednak nie warto nw stu procentach wzorowac sie na nich, ponieważ celebryci uwielbiają szokować i zaskakiwać coraz to nowszymi trendami a nawet wymyślnymi makijażami/fryzurami. Wg wspomnianych reguł, faktycznie mocno oko - delikatne usta, delikatne oko - mocne usta. Jednak nie ejst to reguła nei do podważenia. Wszystko zalezy od okazji, miejsca i stylu bycia. to jaki makijaz będzie nam odpowiadać zalezy od wielu czynników, typu urody, koloru oczu czy po prostu okazji. Jeżeli wykonasz przykładowo smoky eye w kolorach ciemnego grafitu usta moga byc delikatne lub na odmianę ciemniejsze, bardziej krzykliwe. Wiadomo nie moga być to kolory typu burgund, brązy które w rezultacie niewiele maja wspólnego z grafitem, jednak uważam i będe mocno trzymac się swojego zdania, że mocnemu makijazowi oczu, krzykliwe usta nie muszą ustepować miejsca.
W tym sezonie modne sa pomadki w kolorach np. pomarańcz - krzykliwy, mocny a zarazem delikatny, idealny do mocnego makijazu.
NIe koniecznie trzeba sie trzymac żelaznych zasad w makijażu, które bardzo łatwo można złamac i eksperymentować i rezultacie znaleźć swój złoty środek na idealny look.

6

Odp: Porady wizażystki

Mam taki mankament - za gruby nos, wygląda trochę kartoflowato. Próbowałam tych sztuczek z ciemnymi i jasnymi pudrami, i nic tonie dało, nadal nie wygląda najlepiej. Czy tylko operacja plastyczna może pomóc?

7

Odp: Porady wizażystki

Jak można skutecznie zatuszować albo usunąć zabiegiem ślady po ospie? Grubsza warstwa podkładu nie sprawdza się...

8

Odp: Porady wizażystki

Jestem zaproszona na wesele kuzynki i chcę umalować się  tak, żeby przyciągać uwagę:) Czy są jakieś triki, które mogę zastosować w domu?

9

Odp: Porady wizażystki

[quote=Mariella]Mam taki mankament - za gruby nos, wygląda trochę kartoflowato. Próbowałam tych sztuczek z ciemnymi i jasnymi pudrami, i nic tonie dało, nadal nie wygląda najlepiej. Czy tylko operacja plastyczna może pomóc?[/quote]


Witam, z zatuszowaniem nosa wiąże sie wiele problemów, ponieważ za pomocą kosmetyków, nie zawsze ukryjemy to co chcemy. Z punktu widzenia makijażu/kosmetyki, aby skutecznie zatuszować pewne mankamenty twarzy , uzywamy trików z jasnym-ciemnym podkładem nakładanym w miejscach które wymagają " korekty " . Jednak skoro juz te triki stosowałaś, i to nie pomogło musisz zgłosić się do specjalisty który doradzi w jaki sposób ukryć pewne deformacje twarzy. Niestety w tym przypadku wiele pomóc nie mogę ponieważ nie wiem jaki konkretnie ksztąłt ma Twój nosek, i czy poprawnie wykonalas " retusz ".

10

Odp: Porady wizażystki

[quote=virg11]Jak można skutecznie zatuszować albo usunąć zabiegiem ślady po ospie? Grubsza warstwa podkładu nie sprawdza się...[/quote]


Ślady po ospie są zmora wielu osób. Często są albo lekceważone, albo tuszowane. Nie zawsze za pomocą odpowiednich kosmetyków. ważne abyś uzywała podkładów mocno kryjących. Uzywałaś np. VICHY DERMABLEND ? lub DERMACOL ? podkąłdy te bardzo mocno tuszują wszelkie blizny.
Jeżeli to nei pomoże, możesz zasiegnąc rady dermatologa, który w  oparciu o faktyczny stan skóry przepisze lub zaleci zakup odpowiednich kosmetyków zmniejszających i wybielające blizny. Ja moge polecić SCAGEL - żel który niweluje ślady po trądziku, ospie, poparzeniach , jednak jest dostępny tzn. byl na receptę. Drugim ratunkiem moze byc krem SORAYA, jednak nie wiem tez w jakim stopniu i jak głębokie sa blizny. Jezlei masz jakies pytania służe pomocą smile

11

Odp: Porady wizażystki

[quote=antonina]Jestem zaproszona na wesele kuzynki i chcę umalować się  tak, żeby przyciągać uwagę:) Czy są jakieś triki, które mogę zastosować w domu?[/quote]


Witaj, kwestia zasadnicza : ile masz lat i jaki typ urody, kolor oczu ?
jednak najbardziej uniwersalny jest makijaż smoky eye, jednak nei wiem czy lubisz mocne kolorki, czy preferujesz te bardziej delikatne. Nie zapomnij o modnej czarnej kresce eyelinerem  - makijaż dzięki neij staje sie bardziej uwoidzicielski. Możesz równeiż doczepić sztuczne rzęsy w całości, połówki lub nawet kępki.
dOBIERZ MAKIJAŻ DO SUKIENKI I STYLU. Uzyj podkładu kryjącego, podkreśl kości policzkowe, okolice skroni oraz linię żuchwy, jednak pamieaj aby nie było to typowe odciecie szyi od twarzy - musisz zacvhowac proporcje : makijaż oczu a usta. MImo że teraz wszystko jest modne nalezy zachowac umiar.

Musisz określić krótko jaki look preferujesz, jakie kolory lubisz i czy w ogóle uzywasz makijażu na codzień, czy tylko na wieksze wyjscia.

Pozdrawiam

Małgorzata

12

Odp: Porady wizażystki

Mam 24 lata, mam typ urody taki jak np. Justyna Steczkowska, oczy piwne, włosy brązowe, dość długie, proste. Lubię kontrasty w makijażu  i na codzień też się maluję ale nie tak krzykliwie.
Sukienkę będę miała krótką bordową, o dość prostym kroju, do tego czarne czółenka

13

Odp: Porady wizażystki

Jakie kolory cieni do powiek są najbardziej  modne w tym sezonie?

14

Odp: Porady wizażystki

Czy istnieje coś takiego jak odpowiedni makijaż do danej fryzury? Np. inny do koka, inny do rozpuszczonych włosów?

15

Odp: Porady wizażystki

[quote=antonina]Mam 24 lata, mam typ urody taki jak np. Justyna Steczkowska, oczy piwne, włosy brązowe, dość długie, proste. Lubię kontrasty w makijażu  i na codzień też się maluję ale nie tak krzykliwie.
Sukienkę będę miała krótką bordową, o dość prostym kroju, do tego czarne czółenka[/quote]


W takim wypadku możesz wykonac makijaż zupełnei w innej tonacji niż sukeinka, np. granat, sztuczne rzęsy, mocne obrysowanie oczu - wszystko dozwolone, makijaż w kolorze bordo również byłby mile widziany - zależy tez czy chcesz krzyczeć swoim makijażem czy wolisz mocny look bez przesady smile

16

Odp: Porady wizażystki

[quote=eastgirl]Jakie kolory cieni do powiek są najbardziej  modne w tym sezonie?[/quote]

Witam, jak juz wiesz w tym sezonie i od kilku praktycznie sezonów modne są wszelkie kolory napowiekach, nie koniecznie tylko te przygaszone, rownież wszelkie inne które sie nam podobaja.
Na tą chwilę można zaobserwowac ogromy nacisk na TURKUSOWE KRESKI  oraz makijaże w tym kolorze. Pasuje do większości typów urody i nie wieje nudą czy tandetą.

17

Odp: Porady wizażystki

[quote=voyage]Czy istnieje coś takiego jak odpowiedni makijaż do danej fryzury? Np. inny do koka, inny do rozpuszczonych włosów?[/quote]

Wiesz co, powiem tak, to jaki makijaz dobieramy zalezy m.in. od :

* okazji
* upodobań
* stylu jakim sie kierujemy

wiadomo jeżeli postawimy na klasyczny look, to do koka będzie pasowac elegancki makijaz i np. czerwone usta, ale z drugiej strony nie ma żelaznej zasady na to że fryzura wyznacza trendy makijazowi i odwrotnie. To jaki makijaż dobierzemy zalezy tylko i wyłącznie od nas samych. Np. jeżeli idziesz na miasto w rozpuszczonych włoskach to raczej nei zrobisz krzykliwego, imprezowego makijażu.

Tak jak mówię , wszystko zalezy od sytuacji i upodobań.

18

Odp: Porady wizażystki

[quote=MalgorzataWizaz][quote=eastgirl]Jakie kolory cieni do powiek są najbardziej  modne w tym sezonie?[/quote]

Witam, jak juz wiesz w tym sezonie i od kilku praktycznie sezonów modne są wszelkie kolory napowiekach, nie koniecznie tylko te przygaszone, rownież wszelkie inne które sie nam podobaja.
Na tą chwilę można zaobserwowac ogromy nacisk na TURKUSOWE KRESKI  oraz makijaże w tym kolorze. Pasuje do większości typów urody i nie wieje nudą czy tandetą.[/quote]


A co myślisz o cieniach z brokatem? Nadają się na dzień?

19

Odp: Porady wizażystki

Jaką szminkę poza ostrą czerwoną powinna używać osoba z naturalnie rudymi włosami?

20

Odp: Porady wizażystki

Ja się właśnie zastanawiam nad zmiana koloru z brązowego na rudy, tylko się boję czy mi będzie pasował do brązowych oczu?

21

Odp: Porady wizażystki

Bardziej pasuje do zielonych, za to brązowe są w podobnej gamie kolorystycznej... Ale niech się wypowie ekspert, ja nim nie jestem...

22

Odp: Porady wizażystki

Ja bym chciała być blondynką z zielonymi oczami, nawet  tak myślę żeby kupić sobie zielone soczewki, tylko ze zmianą koloru będzie gorzej, bo jestem brunetką:(

23

Odp: Porady wizażystki

Teraz to można nawet mieć każde oko w innym kolorze dzięki soczewkom:)

24

Odp: Porady wizażystki

Mi ostatnio dokuczają cienie pod oczami i worki, zupełnie nie wiem jak sie ich pozbyć, nie działają nawet profesjonalne płatki i maski... Może tu znajdę pomoc?

25

Odp: Porady wizażystki

Najlepiej się porządnie wyspać big_smile