76

Odp: problem z cerą...

[quote=niechcemisie]Miałaś rację Baziu big_smile
Cera przestała się buntować. I na dłuższą metę opłaca się ograniczać dymek smile[/quote]


A no widzisz, teraz będziesz miała taką cerę, że nie jedna palaczka będzie Ci zazdrościć big_smile

77

Odp: problem z cerą...

[quote=niezapominajki]U mnie do czasu cera idealna, ale do czasu niestety... Teraz już jestem na etapie leczenia Axotretem. Stosowała może któraś z Was? Nie jestem nawet w połowie leczenia, a efekty są naprawdę zdumiewające smile Tylko te męczące skutki uboczne ;/[/quote]


O tej maści/kremie/płynie tongue wcale nie słyszałam, a jakie skutki uboczne się pojawiają?

78

Odp: problem z cerą...

[quote=bazia]
O tej maści/kremie/płynie tongue wcale nie słyszałam, a jakie skutki uboczne się pojawiają?[/quote]

To są tabletki pochodna witaminy A. A skutków cała masa. Przesuszona skóra, ale to akurat tak ma być żeby uspokoić gruczoły łojowe. Przesuszone usta- pomadka ochronna stosowana nie zliczę ile razy dziennie:P, przesuszona śluzówka nosa i oczu. Niezła walka o soczewki była wink Krwawienia z nosa, bóle głowy- ale to akurat już przebrnęłam ;] A i jeszcze wpływa na poziom cholesterolu we krwi, także morfologia co miesiąc, góra dwa. Trochę zmiana diety przez to przyszła, ale to na dobre mi wyszło akurat;)
Wiem, większość ludzi by już uciekła od tego leku przez te skutki uboczne tongue Jednak przeglądając w necie zdjęciach ludzi po kuracji efekty są naprawdę super. Tylko trzeba przebrnąć przez tą męczącą kurację. ;]

79

Odp: problem z cerą...

[quote=bazia][quote=niechcemisie]Miałaś rację Baziu big_smile
Cera przestała się buntować. I na dłuższą metę opłaca się ograniczać dymek smile[/quote]


A no widzisz, teraz będziesz miała taką cerę, że nie jedna palaczka będzie Ci zazdrościć big_smile[/quote]

Ta dam! Oto mój trzeci dzień całkowicie bez papierosa big_smile big_smile big_smile
Czuję się świetnie i już myślę o tym ilu zmarszczek uniknęłam. teraz liczę na to, że cera będzie miała świeży kolorek smile

80

Odp: problem z cerą...

[quote=niechcemisie][quote=bazia][quote=niechcemisie]Miałaś rację Baziu big_smile
Cera przestała się buntować. I na dłuższą metę opłaca się ograniczać dymek smile[/quote]


A no widzisz, teraz będziesz miała taką cerę, że nie jedna palaczka będzie Ci zazdrościć big_smile[/quote]

Ta dam! Oto mój trzeci dzień całkowicie bez papierosa big_smile big_smile big_smile
Czuję się świetnie i już myślę o tym ilu zmarszczek uniknęłam. teraz liczę na to, że cera będzie miała świeży kolorek smile[/quote]

ja nie palę od Nowego Roku.. wink

problem z cerą mam od hoho ładnych nastu lat sad i dermatolog był grany - antybiotyki... i domowe sposoby inic hmm cera poprawiła się dopiero jak zaczęłam brać tabl anty... ale niestety miałam za dużo skutków uboznych i musiałam odstawić...

teraz jest troszkę tego mniej... wyskakują tylko przed @ ale biorę drożdże i jest nawet nawet...

81

Odp: problem z cerą...

na problemy z cerą nalepiej stosować w miarę naturalne kosmetyki - moim zdaniem, bo chemia cudów nie zdziała, a natura owszem, dlatego ja polecam kosmetyki z Mydlarni u Franciszka wink Mają szeroki wybór kosmetyków na różne problemy

82

Odp: problem z cerą...

A jednak... wszystko co nas otacza to chemia. Natura to też chemia smile
Zauważyłam, że kiedy siedzę długo przed komputerem moja cera staje się brzydka, a kiedy unikam  komputera wszystko wraca do normy.
Niedługo będzie cztery miesiące jak nie palę big_smile big_smile big_smile

83

Odp: problem z cerą...

Gratuluję nie palenia, ja też nie palę.

84

Odp: problem z cerą...

Ten napój z drożdży może być. Stosuj go systematycznie, a z pewnością uda ci się w jakiś sposób pozbyć pryszczy.

85

Odp: problem z cerą...

Okład z bratka świetnie działa na problemy skórne. Poleciła mi to koleżanka, sama zwalczyła  trądzik w ciągu kilku miesięcy.

86

Odp: problem z cerą...

[quote=gutek_123]Ten napój z drożdży może być. Stosuj go systematycznie, a z pewnością uda ci się w jakiś sposób pozbyć pryszczy.[/quote]

Kilka lat temu mi właśnie taki sposób pomogł.

87

Odp: problem z cerą...

Ja nie piłam nigdy napoju z drożdży, ale stosowałam maseczkę na twarz - bardzo skuteczna, ale wiem, że nie na każdego działa

88

Odp: problem z cerą...

Ja skubię drożdże jak robię ciasto big_smile

89

Odp: problem z cerą...

Ostatnio ktoś mi polecił mycie twarzy przefiltrowaną, zmiękczoną wodą.
Myślicie, że to może działać?

90

Odp: problem z cerą...

Uhh no to może idź do innego dermatologa co ? Inny może jakoś inaczej zareaguję i po prostu jeśli miał jakiś podobny przypadek to już będzie wiedział jak postąpić z Tobą i co za receptę Ci przepisać. Jeśli taki problem masz to zdecydowanie no nie wiem musisz się zastanowić się nad swoją dietą czy tutaj jest ok..

Ostatnio edytowany przez roxx (2015-06-30 22:08:42)

91

Odp: problem z cerą...

Tak jak pisze Roxx... skoro ten dermatolog nie może znaleźć przyczyny, to warto poradzić się innego.
Spokojnie Marion, coś na pewno da się zrobić smile Woda faktycznie ma wpływ na cerę, to jak myjemy buzię też. Nie wiem jakie masz problemy z cerą, ale wiem, że wszystko jest ważne.
Nie chcę pomieszać, chyba chińska medycyna mówi, że jeśli tkwi w nas coś, co nie ma ujścia, to usiłuje wyjść przez skórę. Różne złogi emocjonalne, złość, frustracja. STRES szkodzi też na cerę.

92

Odp: problem z cerą...

Z dermatologami w Polsce różnie bywa. Warto pójść do jakiegoś sprawdzonego, z dobrymi opiniami. Warto też zwrócić uwagę w jakich chorobach skóry dany dermatolog się specjalizuje (czasem w internecie można znaleźć tego typu informacje).

Ostatnio edytowany przez ledowa20 (2015-07-01 14:48:01)

93

Odp: problem z cerą...

Mam na brzegu dłoni czerwone plamki, to naczynka i jeden specjalista powiedział, że nie da się z tym nic zrobić, inny że się da i że sam zlikwidował to na swojej twarzy. Mój eks też miał i krioterapia przyniosła fajne efekty. Tak więc podpisuję się pod powyższym - specjalista specjaliście nierówny.

94

Odp: problem z cerą...

Jeśli palisz polecam rzucić, bardzo wpływa na cerę. Mi się udało:)

95

Odp: problem z cerą...

U mnie na problemy z cerą i trądzikiem się sprawdziły dermokosmetyki, wielka poprawa była a przy regularnym stosowaniu wszystko się uregulowało smile A teraz jest na prawdę duży wybór i nie kosztują majątku .

96

Odp: problem z cerą...

Warto też nie jeść ostro przyprawionych dań. Jak ja zaczynam przesadzać z przyprawami to zaraz mam pryszcze...

97

Odp: problem z cerą...

Mnie na problem z trądzikiem pomogła antykoncepcja. Od kiedy lekarz przepisal mi to mam spokój, wszystkie pryszcze zniknęły. Wiadomo że anty biore dlatego aby być zabezpieczona przed niechcianą ciążą,ale to taki dodatkowy plus.

98

Odp: problem z cerą...

Pomagając na cerę , a szkodzą na inne sprawy...