1

Temat: Weselne wpadki

Dostałam takiego meila od kumpeli (zresztą już wczęsniej słyszałam o tej historii z życia wzięte, naprawdę!)



Dzisiaj miał być drugi dzień wesela. Historia prawdziwa.

Pojechałam do swojej znajomej jako osoba towarzysząca dla mojej  koleżanki na ślub i wesele.


Zaczęło się o godzinie 9.00 rano. Wszyscy goście pani młodej już  stoją  przy jej domu. Czekają na przyjazd pana młodego i starosty. Bo jak nakazuje tradycja śląska (nie wiem czy wszędzie), pan młody musi  wykupić panią młodą za pomocą starostów, którzy są licytatorami   w tej  zabawnie przedstawionej aukcji.
bla bla bla,,, koniec.
Pani młoda sprzedana za buta, garść miedziaków, platynową kolię, 10  par kluczyków samochodowych i wino marki wino. Błogosławieństwo  rodziców bla bla bla.. (tak mi się już w głowie kotłuje o rosole).  Jedziemy do kościoła. Ślub, ksiądz: "Czy Ty[..]? - tak " razy dwa.  Ciągle myślę o rosole i roladzie na obiad już mi burczy w brzuchu.
Wychodzi piękna para młoda szczęśliwa sypią miedziakami i ryżem WOOOOOOOOW. Standard.

Przyjechaliśmy na sale. Uroczyste przywitanie. Szampan trzaskanie  kieliszków. Pan młody sprząta. Tylko powiększa dziurę w brzuchu a na rosół czekamy. Orkiestra na przywitanie jeszcze sto lat. Życzenia i  prezenty. I w końcu siadamy do stołu uffff.....

Obrałam strategiczne miejsce z koleżanką, ale wszyscy jeszcze nie  siedzą. Talerze na stołach.
I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE.

Pan młody bierze mikrofon i prosi grzecznie w pełnej powadze, aby  wszyscy zajęli miejsca. Dziadkowie, babcie, ciocie, wujaszki, koledzy,  koleżanki, ksiądz proboszcz, orkiestra, kelnerki, kucharze i pozostali  goście z rodziny Pana młodego i Pani młodej zasiedli przy stołach  (około 120 osób). Gdy krzątanina się skończyła padły słowa młodego do  mikrofonu:

"Dziękuję wszystkim za przybycie życzenia i prezenty. Mam dla Was małą  niespodziankę schowaną pod każdym talerzem. Proszę o sprawdzenie  kopert pod talerzami."

Głęboka cisza. I wszyscy podnoszą talerze. Ja też. Wyciągam  koperty, a  tam dziewczyna naga siedząca na nagim młodzieńcu. 3 zdjęcia. Różni  goście mieli inne pozy. Pan młody kończy:
"Dowiedziałem się miesiąc temu, że moja XXXXXX mnie zdradza z tym panem na zdjęciu. Postanowiłem w dowód zawodu miłosnego to  sfotografować i pokazać Wam wszystkim. Nie chciałem odwoływać  przyjęcia bo i tak jest zapłacone. Inaczej byście mi nie uwierzyli i  byłbym najgorszy gdybym nagle zerwał związek tuz przed weselem. Ksiądz  proboszcz mam nadzieję, unieważni małżeństwo, skoro jest jeszcze nieskonsumowane. Dziękuję wszystkim. Wy zostańcie i bawcie się. Zdjęcia  zachowajcie na pamiątkę."

Wszytki kopara opadła! Pani młoda się popłakała i jak to baba musiała  strzelić młodego w twarz. Takich wyuzdanych zdjęć to bym się nie  spodziewała. Drugim szokiem było to, że PANEM ZDRAJCĄ był kuzyn pana  młodego. Rosół zjadłam. Flaszkę dostałam. o 22.00 "impreza" się  zakończyła. Dzisiaj miał być drugi dzień wesela, ale nie ma.

* nie podaję nazwisk, miejscowości, prawdziwej daty itp.

** sytuacja w 100% prawdziwa

*** stało się to nie dalej niż w poprzednim kwartale

**** może i ktoś z Was był na tym weselu

2

Odp: Weselne wpadki

Nieźle gość ją załatwił, no tak, nikt nie może mieć do niego pretensji...

3

Odp: Weselne wpadki

Super się czytało tą opowiastkę.

4

Odp: Weselne wpadki

Ale był wyrafinowany... Taka zemsta chyba boli najbardziej

5

Odp: Weselne wpadki

Znam tą opowieść. Znajomy kelnerował na tym weselu tongue

6

Odp: Weselne wpadki

Wydaje mi się że to zmyślone, po takiej wiadomości nikt normalny nie szedłby z nią do ślubu...

7

Odp: Weselne wpadki

A dlaczego? I tak ślub będzie nieważny, a jej mina pewnie była bezcenna smile

8

Odp: Weselne wpadki

Była na weselu gdzie teść wznosząc toast za synową pomylił się i zamiast "A teraz wypijmy zdrowie mojej pięknej synowej Kasi" powiedział "Gosi"... smile

9

Odp: Weselne wpadki

No to wtopa... Może za dużo wypił "na próbowaniu" przed weselem i dlatego nie kontaktował...?

10

Odp: Weselne wpadki

Byłam na weselu gdzie na sali podczas tańca ktoś przydepnął tren sukni młodej i ta się wywróciła...

11

Odp: Weselne wpadki

Jak tak czytam, to bardzo się cieszę, że u nas na weselu nie było żadnej wpadki big_smile No, może poza tym, że facet z zespołu walnął tekstem "tę piosenkę ojcowie państwa młodych dedykują swoim żonom" - a mój teść to rozwodnik... ;P

12

Odp: Weselne wpadki

Ale żonę kiedyś miał, więc tak bardzo się nie pomylili... Gorzej jakby wogóle nie mieli ślubu tylko jak to teraz modne, konkubinat...

13

Odp: Weselne wpadki

Wcale nie byłoby lepiej, osobiście wolałabym, żeby ktoś uznał mojego konkubina za męża niż żeby dedykował utwór mojemu byłemu mężowi, z którym drę koty i który spowodował spustoszenie w moim życiu :>

14

Odp: Weselne wpadki

Oj tam, było minęło... Po latach emocje opadają i pewnie oni wzięli to za zwykle przejęzyczenie i nie bulwersowali się...?

15

Odp: Weselne wpadki

Rozwodnicy to są na siebie zawzięci do śmierci, nie odpuszczają sobie nawet po 30 latach... Moja babcia sie rozwiodła już po 50-tce i teraz ma 74 lata i nadal nie chce widzieć dziadka, nawet na rodzinnych świętach...

16

Odp: Weselne wpadki

[quote=Zafira]Oj tam, było minęło... Po latach emocje opadają i pewnie oni wzięli to za zwykle przejęzyczenie i nie bulwersowali się...?[/quote]

Tzn. teść na to w ogóle nie zwrócił uwagi, rodzina chyba też nie, tylko tak mi to jakoś utkwiło w pamięci smile

17

Odp: Weselne wpadki

Na naszym weselu jedyną wpadką było złamanie nogi przez jednego z gości, któremu to się stało idąc do kościoła - był środek lata, upał ponad 30 stopni, nie wiem jak ciotka to zrobiła, ale na imprezę dojechała późnym wieczorem na wózku inwalidzkim ;-) A jeśli chodzi o inne wpadki, to czytałam  że ludzie potrafią sprawdzać przy gościach zawartość kopert - masakra. Słyszałam już o młodych, którzy się mocno opili. W tym jedynym dniu?

18

Odp: Weselne wpadki

U mojej koleżanki na weselu w hotelu,  pannie młodej złamał się obcas podczas pierwszego tańca. Biedna skręciła sobie przy okazji kostkę. Więc później już słabo było z tańczeniem. Jednak zabawa była udana. Nieprzyjemne wspomnienie dla panny młodej, ale już nie takie rzeczy się zdarzały smile Zawsze mogło być gorzej smile

19

Odp: Weselne wpadki

U mnie jeden z gości rozerwał sobie koszulę wykonując jakąś taneczną figurę, a że brzuch miał duży no to  ... poszło:)

20

Odp: Weselne wpadki

Panna młoda była w ciąży i dostała mdłości po torcie, no nie było jej z pół godziny przez to...

21

Odp: Weselne wpadki

Wśród gości na weselu mojego brata  był facet, którego miesiac wcześniej wystawilam i nie przyszłam na randkę - okazał się jej dalszym kuzynem!