1

Temat: Twister i inne sprzęty

Kupiłam sobie kiedyś twistera - takie obrotowe kółko, na którym należy kręcić się w ten sposób, żeby biodra były w ruchu, a górne partie ciała nie. Pracują wówczas mięśnie skośne brzucha, odpowiedzialne za ładną talię.
Ćwiczenie na tym jest o tyle fajne, że w tym samym czasie można oglądać telewizję, rozmawiać itd. Ja słucham radia.

Znacie jakieś inne, równie łatwe w użytkowaniu i niedrogie, bo np. twister jest banalnie tani, urządzenia do ćwiczeń?

2

Odp: Twister i inne sprzęty

ja mam stepper - dostałam od koleżanki, ale jakoś wolę spacer wink
po schodach na mieście też zawsze chodzę "na piechotę" jak tylko się da omijam schody ruchome....

w domu mam jeszcze skakankę smile

3

Odp: Twister i inne sprzęty

Dzięki, że mi przypomniałaś o twisterze. Kiedy go kupiłam cwiczyłam długo i często. Powiem, że efekty mnie zaskoczyły i warto było, ale potem, jak już rzuciłam w kąt, tak leżał i leżał, a ja wogóle nic na niczym nie robiłam. Teraz trzeba będzie go odkurzyć, żeby pokazać talię.

4

Odp: Twister i inne sprzęty

Ja nie mam tego urządzenia, ale jak jest niedrogie, to warto było by je mieć.

5

Odp: Twister i inne sprzęty

A ja się zastanawim nad kupnem steppera - taki sketny w Decathlonie kosztuje 250 zł, ale znalazłam klika fajnych ofert używanych stepperów - taniej a dobrej firmy, bo z kettleta. I zastanawiam się czy warto, czy może jednak lepszy ten twister, chociaż twister to bardziej na talie, a stepper na nogi i w ogóle na wydolność.

6

Odp: Twister i inne sprzęty

Pewnie, jak ktoś ma kasę, to niech kupuje nowy, lub używany za mniejsze pieniądze.
Zawsze coś podziała na zrzucenie kilogramów.

7

Odp: Twister i inne sprzęty

A jakie macie twistery? Z jakimiś rączkami czy linkami, czy bez? jak bez, to jak ćwiczycie? Bo opieranie się np. o ścianę raczej niewskazane, prawda?

8

Odp: Twister i inne sprzęty

Nie odp., bo nie mam tego urządzenia.

9

Odp: Twister i inne sprzęty

U mnie najlepiej sprawdza się skakanka - skuteczna i bezawaryjna.

10

Odp: Twister i inne sprzęty

Ja jestem zwolennikiem połączenia przyjemne z pożytecznym i jak coś kupować to praktycznego. Krzesło lub mop ultramax można ćwiczyć i mieć efekt w postaci kondycji i czystego pomieszczenia. na skakance to skaczę na takiej wymyślonej bo nie boli jak nie przeskoczę ;p

11

Odp: Twister i inne sprzęty

Co za męski szowinizm, kobieta jak chce schudnąć to nie musi koniecznie zaraz sprzątać...

12

Odp: Twister i inne sprzęty

Zgadzam się.
[quote=rosie]Co za męski szowinizm, kobieta jak chce schudnąć to nie musi koniecznie zaraz sprzątać...[/quote]

13

Odp: Twister i inne sprzęty

ja tam jestem za łączeniem przyjemnego z pożytecznym:) przecież nie tylko dla faceta sprzątamy ale i dla siebie

14

Odp: Twister i inne sprzęty

No masz rację.
[quote=JoannB]ja tam jestem za łączeniem przyjemnego z pożytecznym:) przecież nie tylko dla faceta sprzątamy ale i dla siebie[/quote]

15

Odp: Twister i inne sprzęty

A masz swoje własne zdanie na jakiś temat? Bo tu się zgadzasz ze skrajnie różnymi opiniami...

16

Odp: Twister i inne sprzęty

Swego czasu dużo ćwiczyłam na rowerze stacjonarnym, ale teraz z braku czasu i to zarzuciłam

17

Odp: Twister i inne sprzęty

Zwykły rower też jest dobry, a można też piękne widoki podziwiać na przejażdżce

18

Odp: Twister i inne sprzęty

O tak, ja mam taką trasę, ktorą przez przypadek odkryłam podczas zwykłej rekreacyjnej przejażdżki. Jest tam tak pieknie, że trzeba uważać, żeby orła nie wywinąć, bo zamiast patrzeć na drogę, człowiek rozgląda się z zachwytem dookoła.
W ogóle byłam bardzo zadziwona tym, że na obrzeżu mojego miasta są tak przepiękne miejsca.
Jedno z nich idealnie nadawało się na piknik, niestety zrobiono tam wycinkę drzew i starego rozłożystego, ogromnego drzewa na polanie już nie ma sad
Mimo wszystko nadal okolica budzi zachwyt.

19

Odp: Twister i inne sprzęty

A ja przymierzam się do hula-hopa wink Przez jakiś czas intensywnie kręciłam wink Teraz też zamierzam big_smile

20

Odp: Twister i inne sprzęty

Przed latem przyda się odzyskać talię - popieram:)

21

Odp: Twister i inne sprzęty

[quote=niechcemisie]O tak, ja mam taką trasę, ktorą przez przypadek odkryłam podczas zwykłej rekreacyjnej przejażdżki. Jest tam tak pieknie, że trzeba uważać, żeby orła nie wywinąć, bo zamiast patrzeć na drogę, człowiek rozgląda się z zachwytem dookoła.
W ogóle byłam bardzo zadziwona tym, że na obrzeżu mojego miasta są tak przepiękne miejsca.
Jedno z nich idealnie nadawało się na piknik, niestety zrobiono tam wycinkę drzew i starego rozłożystego, ogromnego drzewa na polanie już nie ma sad
Mimo wszystko nadal okolica budzi zachwyt.[/quote]


Racja, polska prowincja bywa piękna....

22

Odp: Twister i inne sprzęty

Moja kolezanka wywaliła trzy stówy na jakiś shit do robienia brzuszków i kilka razy poćwiczyła i leży toto nieużywane. Za takie pieniądze! Mogłaby wykupić sobie karnety na siłownię i mieć dostęp do lepszego sprzętu i to różnorodnego.

23

Odp: Twister i inne sprzęty

No to głupota totalna, jak nie ma motywacji to nawet na sprzęcie za 5 tys nie schudnie!

24

Odp: Twister i inne sprzęty

Dobrze powiedziane. Dziewczyna kiedyś sama z siebie dbała o dobrą forme, siłownię często odwiedzała, fakt, ale i w domu potrafiła tak całkiem bez sprzetu ćwiczyć. Potem na lata zarzuciła wszystko, póxniej było dziecko, więc wiadomo, jedna z częstszych

wymówek/usprawiedliwień/realnych powodów

i się jej przytyło itd. A potem rzeczywiście sprawiała wrażenie, jakby brakowało jej motywacji.

25

Odp: Twister i inne sprzęty

Jednak motywacja jest najważniejsza.Ja jak zabieram się za odchudzenie to zawsze szukam motywacji a potem wybieram sport który sprawia mi przyjemność np.taniec.Kilogramy same leca w dół a ja się dobrze bawie.