1

Temat: Zastrzał w palcu

Po wcozrajszym obieraniu ryb podejrzewam, ze ukłułam sie ością i dzis 13stego wpiatek tongue mam niespodziankę....
palec lekko spuchniety, boli a jak sie zapomne i dotknę nim to boli na maksa.

Macie moze jakieś domowe sposoby na pozbycie sie tego??

Bo u mnie w domu przekłuwa sie igła a potem odkaza sie alkoholem. A ze ja bardzo podatna na ból i strzna pnikara to pewnie zanim pozwole sobie to zrobić to troche czasu minie. sad a czytalam gdzes ze może sie to skończyc zdjeciem paznokcia neutral

Ostatnio edytowany przez malenka84 (2009-11-13 14:28:45)

2

Odp: Zastrzał w palcu

mocz palca w rywanolu

3

Odp: Zastrzał w palcu

Albo w gorącym rumianku...

4

Odp: Zastrzał w palcu

albo w wodzie gorącej z łyżką wody utlenionej

5

Odp: Zastrzał w palcu

Już mi zesżło, dzięki - wpierw wymoczyłam w gorącej wodzie z mydłem a potem mam przekłuła i potem psikłam sobie odkażaczem i już tylko lekko boli

6

Odp: Zastrzał w palcu

no i po krzyku ....

7

Odp: Zastrzał w palcu

o ile sie dalej nie będzie zbierać...

8

Odp: Zastrzał w palcu

Brawo Malenka84
napewno było to mydło szare :-)))
>w razie potrzeby w takich przypadkach o ile ktoś się nie boi :
energicznie zanurzamy palec we wrzątku : czyli bardzo szybo zanurzamy i wyciągamy - robimy taki ruch jak byśmy sprawdzali czy mamy np: ciepłe żelazko :-))
następnie ścieramy troszkę szarego mydła do bardzo ciepłej wody ( do takiej temperatury jaką możemy wytrzymać  - tylko bez przesady :-))) moczymy np. palec z zastrzałem , następnie owijamy ziołami szwedzkimi ( nasiąknięty wacik ziołami owijamy palec ,zaklejamy plastrem - na drugi dzień jest już po krzyku :-)))
możemy też zamiast ziół szwedzkich użyć zioło (korzeń dębu)

9

Odp: Zastrzał w palcu

a skąd w domu ziola szwedzkie czy korzeń dębu wink?

10

Odp: Zastrzał w palcu

korzeń debu - fajna sprawa na rożne zapalenia

11

Odp: Zastrzał w palcu

Tak dobrze Ci radzą, rywanol i rumianek.

12

Odp: Zastrzał w palcu

ja byłam u lekarza i przepisał 2 maści, po 2 dniach zeszła opuchlizna

13

Odp: Zastrzał w palcu

maść ichtiolowa 10% i detreomecyna 2%

14

Odp: Zastrzał w palcu

eva45, o tak-właśnie te 2 popularne i dobre maści.

15

Odp: Zastrzał w palcu

woda gorąca mały kieliszek i mały kieliszek gorącego octu i moczymy co jakiś czas tylko żeby było gorące ale n ie aż tak , i będzie po bólu smile

16

Odp: Zastrzał w palcu

ale to nie będzie szczypać???

17

Odp: Zastrzał w palcu

[quote=eva45]maść ichtiolowa 10% i detreomecyna 2%[/quote]

Dokładnie smile jak dla mnie niezawodne obydwie!

18

Odp: Zastrzał w palcu

Dobra rzecz na to jest.
[quote=justynak00][quote=eva45]maść ichtiolowa 10% i detreomecyna 2%[/quote]

Dokładnie smile jak dla mnie niezawodne obydwie![/quote]

19

Odp: Zastrzał w palcu

Może jeszcze inny sposób przyda sie na przyszłość. Jesli dysponujesz produktami Dr Nona, to można zastosować poniższą kurację.

Palec nalezy moczyć w wodzie z solą z Morza Martwego (1 łyzeczka soli na pół szklanki wody) przez ok. 15 minut . Następnie posmarować krem dynamicznym i zawinać kompresem, a na to folię, aby kompres nie wysechł. Dosłownie po 2-3 godz. ból już przechodzi. Na drugi dzień wraca już do normy.
Jeśli dysponujesz tylko solą to mocz co 2 godziny kilka razy dziennie:)

20

Odp: Zastrzał w palcu

Sól przecież szczypie... Ja bym się nie odważyła tego zrobić...

21

Odp: Zastrzał w palcu

Wystarczą środki do dezynfekcji, nie trzeba aż tak cierpieć....

22

Odp: Zastrzał w palcu

Babcia miała taką metodę żeby wymoczyć palec w słonej wodzie, ale ciekawe, czy to nie szczypie.

23

Odp: Zastrzał w palcu

Przytrafił mi się raz zastrzał. Nieestetyczna i bolesna sprawa, opuchnięcie i nieprzyjemne uczucie ciepła w palcu, wywołane stanem zapalnym. Leczenie trwało na pewno kilka dni, co wydawało się wiecznością, a potem jeszcze trochę trwało, nim zniknął ślad.
Miałam akurat w domu maść z antybiotykiem (chloramfenikolem) wydawaną na receptę - detreomycynę. Podziałała rewelacyjnie. Nie powinno się stosować leków ot tak sobie, bez porozumienia z lekarzem, ale to maść na skórę, na ropne stany zapalne, więc pasowała idealnie.