1

Temat: Jaką lodowkę kupić?

Czeka mnie kupno lodówki, możecie coś doradzić? Tzn na co zwrócić uwagę, jakiego producenta polecicie itd?

2

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Lodówka to zwykle największy pożeracz prądu w mieszkaniu. Musi pozostawać przez cały czas włączona, a to znaczy, że pobiera prąd bez przerwy, przez 24 godziny na dobę i przez 30 dni w miesiącu. Dla przykładu pralka w porównaniu z lodówką powoduje o wiele mniejsze zużycie prądu, a to dlatego tylko, że włączana jest rzadko i na krótko. O ile więc w przypadku zakupu pralki nie ma to większego znaczenia, o tyle w przypadku zakupu lodówki niezwykle ważne jest, aby była ona jak najbardziej energooszczędna.

Ostatnio edytowany przez esteta (2013-02-05 02:41:14)

3

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Będąc wczoraj w sklepie z lodówkami, zauważyłem, że zmienił sie sposób podawania przez producentów lodówek informacji o ilości zużywanej przez nie energii. Otóż teraz określa się to mianem "roczne zużycie energii". Pod tym względem wystawione tam lodówki istotnie się różniły. Jedna na przykład miała wyliczone to zużycie na poziomie 422 kWh (czyli bardzo wysokim). Inna natomiast — na poziomie 149 kWh (a więc niskim). Stąd wniosek, że jeśli zakupiona lodówka ma być jak najbardziej energooszczędna, to ilość zużywanej przez nią energii nie może przekraczać 150 kWh w ciągu roku. I na to właśnie trzeba zwracać uwagę przy zakupie lodówki.

4

Odp: Jaką lodowkę kupić?

A czy zużycie prądu to najważniejszy parametr? Czy jest coś jeszcze, na co warto zwrócić uwagę?

5

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Lodówkę najnowszej klasy energetycznej, by nie pobierała dużo prądu.
A co do marki, to każda jest o.k.

6

Odp: Jaką lodowkę kupić?

[quote=gusia1000]Lodówkę najnowszej klasy energetycznej, by nie pobierała dużo prądu.
A co do marki, to każda jest o.k.[/quote]


Na pewno każda? W rodzinie wiele odradzali:) tylko doradzić co kupić nie są w stanie;)

7

Odp: Jaką lodowkę kupić?

ja odradzam INDSZITA tongue ale nic konkretnego nie polecę, bo jak sie zepsuje to będzie na mnie, a tego bym nie chciała

8

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Mastercook jest mało awaryjny - pod warunkiem że będziesz się stosować do instrukcji - bo wiesz, wszystko da się zepsuć:)

9

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Dobrze wiedzieć, że mastercook jest na tak, a amica ?

10

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Nie wiem czego chcecie od Indesita - ja mam i sobie chwalę

11

Odp: Jaką lodowkę kupić?

No to może ktoś się sparzył na tej marce, szybko mu się damy sprzęt popsuł i dlatego narzeka.

12

Odp: Jaką lodowkę kupić?

A macie w swoich lodówkach funkcję No-frost? Jak się sprawdza? Ja bym chyba chciała taką, w której jedzenie nie będzie wysychać.

13

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Przede wszystkim u mnie duuuuza i energooszczedna. Firma czy kolor juz nie maja wielkiego znaczenia

14

Odp: Jaką lodowkę kupić?

[quote=makowka]A macie w swoich lodówkach funkcję No-frost? Jak się sprawdza? Ja bym chyba chciała taką, w której jedzenie nie będzie wysychać.[/quote]

Stanowczo swietna sprawa bo nienawidzilam w starych lodowkach tego ciaglego rozmrazania. W tych  nowoczesnych raz tylko rozmrazalam kiedy moj synek nie domknal zamrazalnika.

15

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Kilka dni temu kupiliśmy lodówkę. Zdecydowaliśmy się na Samasunga. Ładnie się prezentuje, cicho chodzi, jest energooszczędna i No-Frosta też ma wink

16

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Teraz każda ma... oby nie zepsuła się zaraz po skończeniu gwarancji, jak mój telefon, ale nie Samsung

17

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Nie każda.

A co do popsucia się zaraz po skończeniu gwarancji... Gość z hurtowni ostatnio mojej Teściowej powiedział, że teraz lodówkę kupuje się na 6-7 lat. Rzadko która wytrzymuje dłużej bez awarii. Zaś usunięcie awarii nie daje pewności, że ona długo jeszcze pociągnie, a kosztuje około połowy ceny lodówki ze średniej półki.

18

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Teraz tak produkują, żeby sprzedaż była zapewniona. A dawne radzieckie to były niezniszczalne...

19

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Najlepiej to wykupić przedłużoną gwarancję, np w Whirlpoolu jest na sprzęt 5 lat, przynajmniej się człowiek nie stresuje, jak coś się popsuje.

20

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Lodówka nie będzie pożeraczem prądu jeśli kupimy oznaczoną A+++ tak jak niektóre lodówki LG z silnikiem liniowym mają
Dzięki właśnie temu silnikowi możemy sporo zaoszczędzić i mieć cicho podczas pracy lodówki.

21

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Ja kupiłam A++ i rzeczywiście widzę różnice w rachunkach, w porównaniu ze stara lodówką.

22

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Ja również sugerowałam się przede wszystkim energooszczędnością. Padło na lodówkę Bosh  KGE 36AI40E, która jest w najwyższej klasie oszczędności A+++. Dodatkowe detale Bosha tylko utwierdziły mnie,  że to będzie dobry zakup smile

23

Odp: Jaką lodowkę kupić?

[quote=makowka][quote=gusia1000]Lodówkę najnowszej klasy energetycznej, by nie pobierała dużo prądu.
A co do marki, to każda jest o.k.[/quote]


Na pewno każda? W rodzinie wiele odradzali:) tylko doradzić co kupić nie są w stanie;)[/quote]

Jak to w rodzinie... jakoś mnie to nie dziwi tongue Ja mam kilak sprzętów LG i nie narzekam, w sensie kiedys to była niezbyt luksusowa marka, ale teraz pozycjonuje swoje produkty coraz wyżej, zwłaszcza że wprowdza różne klasy tych produktów, od tańszych i bardziej tradycyjnych do mega zaawansowanych. niezawodne lodówki lg są naprawdę na poziomie, ale wybór należy do Ciebie. wink

Ostatnio edytowany przez mark_er (2014-02-11 16:44:31)

24

Odp: Jaką lodowkę kupić?

Do naszego nowego mieszkania to mąż kupował lodówkę. Wybrał Amicę, którą poleciła mu teściowa. Jest tania w utrzymaniu, wytrzymała i mamy już ją 6 rok.

25

Odp: Jaką lodowkę kupić?

A czy wśród tych nowszych lodówek też trafi się coś niedrogiego? Mówiąc "niedroga" mam na myśli coś za góra 1500 zł.