1

Temat: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

"Mamo nudzę się" -  czyli pomysły na nudę smile
Mam nadzieję że będziemy się tu dzielić swoimi pomysłami
Na początek polecam lepienie ciastek, wystarczy paczka ciasta kruchego ja miałam doktora oetkera, i mamy dziecko na kilka godzin z głowy smile
ja swojemu przygotowałam dwie blachy przykryte papierem do pieczenia i syn lepił ciasteczka i układał na blachach, jak je zapełnił to piekłam a on w tym czasie lepił następne, w sumie było 5 czy 6 blach ciasteczek

2

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

To jest pomysł dla dziecka które nie ma ADHD... A takich coraz mniej... Najczęściej rodzice włączają TV albo grę na komputerze i mają dzieciaka z głowy...

3

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Jakie piękne wypieki zrobione przez dzieci i fajny sposób na nudę.
Brawo, super.

4

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Świetne! Szczerze powiedziawszy sama mam chętkę upiec coś takiego kiedy będę się nudzić.
A dla dziecka z ADHD urządziłam kiedyś tor przeszkód. Pracowaliśmy nad nim razem. Chłopiec był sprawny, więc pękał z dumy, że radził sobie w wyścihu lepiej niż inni.

5

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Polecam lepienie z gliny, ale cały stół i dziecko do "renowacji" smile

6

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

To jest fajny pomysł na działkę albo w plenerze, latem... Pamiętam jak sama bawiłam się tak u babci na wakacjach - była tam glina nad taką ogólnodostępną sadzawką i całe dnie babrałyśmy się w niej:)

7

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Jak byłam dzieckiem i się nudziłam to brała wszystkie moje zabawki i szłam do koleżanki-sąsiadki wymyślałyśmy im imiona i "historie życia", było z tego mnóstwo śmiechu i zabawy. Dziecku najbardziej na nudę pomaga towarzystwo rówieśników

8

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

[quote=Size_36]To jest fajny pomysł na działkę albo w plenerze, latem... Pamiętam jak sama bawiłam się tak u babci na wakacjach - była tam glina nad taką ogólnodostępną sadzawką i całe dnie babrałyśmy się w niej:)[/quote]

Moja córka bawiła się w domu, na stole rozkładam stare gazety i szaleństwo na całego smile

9

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

my z siostrą nigdy się nie nudziłyśmy jako dzieci, za to mama była nie raz w rozpaczy jak jej "przerabiałyśmy" po swojemu ubrania... Pamiętam jak piękąa wieczorową suknię pospinałyśmy agrafkami żeby na nas pasowała i potem były w niej dziurki i zaciągnięcia, nadawała sie do wyrzucenia tylko...

10

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

ja nie zapomnę jak się wymalowałam kosmetykami starszej o 10 lat siostry, szminkę nałożyłam nawet na policzki - wtedy nie było takich sposobów na ich zmywanie i mama mnie myła mydłem - nie zapomnę jak mnie oczy potem szczypały przez pół dnia...

11

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Najlepsza zabawa to było rozkręcanie różnych urządzeń, wtedy były bardziej skomplikowane i miały takie różne świecące części... Sama tak rozprowadziłam radio  dziadka na czynniki pierwsze - nie był zachwycony, bo musiał oddać do naprawy:)

12

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Świetne zajęcie, a w dodatku jakie pyszne.
[quote=Krecik]"Mamo nudzę się" -  czyli pomysły na nudę smile
Mam nadzieję że będziemy się tu dzielić swoimi pomysłami
Na początek polecam lepienie ciastek, wystarczy paczka ciasta kruchego ja miałam doktora oetkera, i mamy dziecko na kilka godzin z głowy smile
ja swojemu przygotowałam dwie blachy przykryte papierem do pieczenia i syn lepił ciasteczka i układał na blachach, jak je zapełnił to piekłam a on w tym czasie lepił następne, w sumie było 5 czy 6 blach ciasteczek[/quote]

13

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Fajny pomysł smile, fajne cisteczka, a dobre były?

14

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Teraz ich lukrowanie, polewanie czekoladową polewą, posypywanie wiórkami kokosowymi, lub posypką kolorową i też będzie kolejne zajęcie.

15

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

i znowu jakiś sposób na nudę ; pamiętam, że jako dziecko też bardzo często się nudziłam, ale rodzice nie potrafili temu za bardzo zaradzić hmm

16

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

ja z nudów nauczyłam się szydełkowania od babci...

17

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

No fajnie wykorzystałaś ten nud.

18

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Świetny sposób! smile
Kiedy mi się bardzo nudziło, to rodzice dawali mi do obejrzenia jakieś stare rzeczy, np.: plakaty, zdjęcia, kolekcje, pamiętniki, rysunki itp.

19

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

To może warto kupić dziecku tablet i co jakiś czas zainstalować mu nowe aplikacje/gry? To chyba o wiele lepsze niż bierne siedzenie przed telewizorem. Ja np. mojemu dziecku podrzuciłam świetną aplikację Befit, dzięki której nabywa ono zdrowe nawyki żywieniowe. Wszystko oczywiście w ciekawy i zabawny sposób, bo poprzez opiekowanie się wirtualnym warzywem :-)

20

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Tablet? To już by się dziecko nie nudziło, ale wciągnęło totalnie...
to już z dwojga złego wolę żeby się nudziło, niż poza komputerem, który w domu ma jeszcze siedziało nie wiem ile na tablecie. O nie, nie.
Juz bardziej podobają mi sie pomysły z manualnymi zajęciami, wspólnym pieczeniem czy wymyślaniem dzieciom zabaw artystycznych.
Ba - czasem można wziąć jakieś pluszaki (ja mam np misia kucyka i misia tygryska - i bawic sie w dżunglę, dzielne koniki i ich przyjaciela tygrysa itd itd...

A nie od razu łatwizna i tablet.
a tfu tfu;)

21

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Moim zdaniem to jest o wiele lepsze rozwiązanie niż posadzenie dziecka przed telewizorem, gdzie całkowicie jest pasywne. W przypadku zabawy na tablecie jednak jest jakoś włączone poprzez interakcje, a dodatkowo jak w przypadku wspomnianej aplikacji Befit rozwija się również poznając zdrowe nawyki żywieniowe. Ja nie mówię przecież, by dać dziecku tablet przez 100% czasu, nie popadajmy już w skrajność :-)

22

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

[quote=Martina]To może warto kupić dziecku tablet i co jakiś czas zainstalować mu nowe aplikacje/gry? To chyba o wiele lepsze niż bierne siedzenie przed telewizorem. Ja np. mojemu dziecku podrzuciłam świetną aplikację Befit, dzięki której nabywa ono zdrowe nawyki żywieniowe. Wszystko oczywiście w ciekawy i zabawny sposób, bo poprzez opiekowanie się wirtualnym warzywem :-)[/quote]

to już chyba lepszym zajęciem jest właśnie lepienie ciastek. tablet dla dziecka to pójście na łatwiznę z pomysłem na nudę

23

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

A gdzie ruch na świeżym powietrzu, wspólne gry w piłkę czy w chowanego? Posadzenie dziecka przed komputerem , tv czy tabletem to najgorsze co mona zrobić., wyrośnie z niego leniwy dorosły z tendencją do zawałów...

24

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Czas wakacji to niestety dla nas pracujących rodziców naprawdę nieciekawy czas. Szkoda mi moich dzieci. Co i rusz słyszę  - mam nudziło mi się. Babcia, która mieszka obok nas nie jest w stanie im zapewnić rozrywki. Staramy się to nadrobić popołudniami robiąc wypady na boisko, jezioro, rowery itp.

25

Odp: "Mamo nudzę się" - czyli pomysły na nudę :)

Ciągle widzę w okolicy  dzieci, które nigdzie nie wyjechały, jak kręcą się po osiedlu bez wyraźnego celu... A szkola czy ośrodek kultury nie robi nic żeby im coś zaproponować