101

Odp: odchudzanie

[quote=wittchen]Bo odchudzanie nie powinno być głodzeniem się tylko racjonalnym odżywianiem i zwiększonym spalaniem kalorii np. na siłowni[/quote]

BRAWO brawo brawo smile smile smile

102

Odp: odchudzanie

A co robić jeśli mimo ćwiczeń i unikania kalorii tłuszcz nie znika?...

103

Odp: odchudzanie

To widocznie masz taką budowę i nic tu się nie poradzi

104

Odp: odchudzanie

Czasem tłuszcz zamienia się w mięśnie - mam sąsiadkę koszykarkę, gdybyście widziały jej nogi... Moje 3 trzeba na jej jedną chyba składać

105

Odp: odchudzanie

Ja przez nierozważne odchudzanie nabawiłam się łamliwych paznokci i poszarzałej cery więc teraz już wolę ważyć te 5 kilo więcej i normalnie funkcjonować

106

Odp: odchudzanie

[quote=milagro]A co robić jeśli mimo ćwiczeń i unikania kalorii tłuszcz nie znika?...[/quote]

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie nei znając szczegółów, ale na pewno zaleciłabym badania hormonów m.in. TSH.
Warto też się przyjrzeć czy dieta jest na pewno prawidłowo skomponowana i dopasowana do Twojej aktywności fizycznej.

Tak jak napisała Voyage - mięśnie są cięższe od tłuszczu, możliwe, że budowa ciała się zmienia (znika tłuszcz a pojawiają się mięśnie) w takiej sytuacji waga może stać w miejscu a nawet nieznacznie wzrosnąć.

107

Odp: odchudzanie

Właśnie tak miałam, kiedy zaczęłam ćwiczyć na siłowni, z 56 kg zrobiło się 58,5 w dwa miesiące - teraz już wiem, dlaczego:)

108

Odp: odchudzanie

Waga poszła w górę, ale sylwetka na pewno się zmieniła na lepsze smile

109

Odp: odchudzanie

Był czas że chciała schudnąć, ale teraz po tych wszystkich tresach i chorobie to przydaloby mi się przytyć.  Otrzymam jakieś rady?

110

Odp: odchudzanie

Przychodzą mi do głowy same niezdrowe rzeczy, np. słodycze, fast foody... Chyba nie ma zdrowego sposobu na przytycie

111

Odp: odchudzanie

Outside może jakieś odzywki białkowe? Wspomogą budowanie ciała, a nie zapasą jak fast foody

112

Odp: odchudzanie

Odżywki z białka, dobra rzecz.

113

Odp: odchudzanie

Właśnie piszę krótki artykuł  o diecie na przytycie, więc mam nadzieję, że w poniedziałek zostanie opublikowany na portalu smile


zapraszam też na mój [url=https://www.facebook.com/pages/Centrum-Dietetyczne-Prolinea/157385450986201?fref=ts] profil na facebooku[/url] - zamieszczam tam wiele ciekawych informacji i dla odchudzających się i dla tych co przytyć nie mogą smile


powodzenia!! smile
Justyna

114

Odp: odchudzanie

Poczytamy, bo zawsze warto, choć mnie przytycie nie dotyczy.

115

Odp: odchudzanie

Niestety, już tydzień czekam na publikację tego artykułu na przytycie, więc postanowiłam w końcu wkleić go tu, dla Was.


Z tyciem tak jak i z chudnięciem – im wolniej tyjesz tym zdrowiej dla Ciebie i tym większa szansa, że dodatkowe kilogramy zamienią się w mięśnie, a nie mało estetyczną "oponkę" czy brzuszek.

Produkty zbożowe są źródłem węglowodanów, które powinny być głównym źródłem energii. Dlatego włączaj je do każdego posiłku. Wybieraj jednak węglowodany złożone: grube kasze np. jaglana, gryczana, pieczywo - najlepiej z pełnego ziarna.

Woda powinna być podstawowym napojem uzupełniającym bilans wodny, ale nie żałuj sobie gęstych soków warzywnych (pobudzają apetyt) czy świeżo wyciskanych soków (połącz: marchew, dynię, selera korzeniowego oraz naciowego, buraki, jabłka itp), dobrym pomysłem są także napoje mleczne o smaku naturalnym zmiksowane ze świeżymi lub mrożonymi owocami.

Włącz do diety tłuszcze, ale unikaj dużych ilości nasyconych kwasów tłuszczowych (pochodzących z tłuszczów zwierzęcych), gdyż podwyższają poziomu cholesterolu. Nie żałuj sobie natomiast zdrowych tłuszczy roślinnych: z oliwy, olejów, oliwek, ryb morskich, awokado, orzechów, nasion i pestek (słonecznika, dyni, sezamu, lnu) – możesz nimi posypywać zupy lub sałatki warzywne albo dodawać je do koktajli mlecznych. Orzechy traktuj jako zdrową przekąskę między posiłkami.

Posiłki spożywaj regularnie, co 3-4 godziny, nie zapominaj o śniadaniu i nie dopuszczaj do tego, aby dwa czy trzy posiłki zlały się w jeden obfity. Najlepiej, aby było ich 5 dziennie. Kolację zjedz około 1,5 – 2 godziny przed snem, ważne by była lekkostrawna, żeby nie spowodować problemów z zaśnięciem.

Słodycze jak najbardziej, ale wybieraj raczej te „zdrowsze” i nie zastępuj nimi posiłku, skuś się na przeciery owocowe, galaretki, kisiele i budynie, koktajle mleczne, orzechy, suszone owoce, sezamki, chałwę czy gorzką czekoladę albo czekoladę z orzechami. Delektuj się ciastami domowymi, muffinami czy innymi słodkimi wypiekami. Spróbuj budyniu z tapioki, mlecznych koktajli czy słodkich sufletów na bazie wybitnie zdrowej dyni.

Włącz do codziennej diety świeże zioła i posypuj nimi obficie dania - spokojnie możesz zrezygnować z soli oraz popularnych mieszanek przyprawowych z zawartością glutaminianu sodu.

Unikaj jedzenia wszystkiego „co Ci wpadnie w ręce”. Wbrew pozorom to nie pomaga, zrezygnuj z dań typu fast-food, które są zbyt tłuste i słone, mają niską wartość żywieniową i do tego długo zalegają w żołądku, wyeliminuj słodkie gazowane napoje – są kaloryczne, ale także wyjątkowo nie zdrowe – a chodzi nam przecież o zdrowe przytycie.

życzę wytrwałości i zapraszam na mój profil na facebooku gdzie znajdziecie sporo ciekawych informacji oraz przepisów smile
Justyna Marszałkowska-Jakubik
[url=http://www.e-prolinea.pl]www.e-prolinea.pl[/url]

Ostatnio edytowany przez dietetyk medyczny (2013-03-05 15:23:13)

116

Odp: odchudzanie

Fajne, cenne rady, dzięki.

117

Odp: odchudzanie

Toż kisiel to sama chemia w składzie... Jaki on "zdrowszy"?...

118

Odp: odchudzanie

Są i takie o naturalnym składzie, wystarczy dobrze poszukać na półce w sklepie

119

Odp: odchudzanie

To będę szukać zdrowego kisielu.

120

Odp: odchudzanie

Staram się ograniczać cukier i tłuszcze ale i tak nie chudnę...

121

Odp: odchudzanie

Polecam też dietę opartą o indeks glikemiczny. W sumie to nie dieta tylko sposób na odżywianie. Korzystam już z tego 10 lat.

122

Odp: odchudzanie

Ja też niedawno postanowiłam się odchudzić i pomaga mi w tym klinika leczenia otyłości. Przede wszystkim zwiększyłam aktywność fizyczną i ograniczam jedzenie. Warto jednak skorzystać z rad specjalistów, by nasz plan żywieniowy zawierał potrzebne składniki. Głodzenie tu nie pomoże.

123

Odp: odchudzanie

[quote=Cynthia]Toż kisiel to sama chemia w składzie... Jaki on "zdrowszy"?...[/quote]

Cynthia - kisiel domowy! absolutnie nie myślałam o tym z torebki... domowy z soku lub mrożonych/świeżych owoców robi się tak samo szybko jak instant smile

łyżeczką mąki ziemniaczanej rozpuszczona w odrobinie zimnego soku i do gotującego się soku/kompotu z owoców smile

124

Odp: odchudzanie

Podobnie szybko można zrobić budyń - tu należy wymieszać mąkę ziemniaczaną z pszenną i dolać do gotującego się mleka smile

125

Odp: odchudzanie

Ale te węglowodany z mąki przecież też są tuczące...?