1

Temat: Opinie o żłobkach

niedawno wybucha afera  w związku z tragiczną opieką w jednym ze żłobków. Jakie są Wasze doświadczenia? Polecacie lub odradzacie jakiś żłobek? Piszcie!

2

Odp: Opinie o żłobkach

Nie polecam sad
Moje dziecko, niestety, musiało iść do żłobka. Byliśmy w obcym mieście, ja w końcu znalazłam pracę, córka miałam 20 miesięcy. Na szczęście z 4 miesięcy, kiedy była zapisana, poszła może z 20 dni. Chorowała, a opieka, no cż, 20 dzieci, dwie panie. Pampersy, karmienie, dzieci snujące się po kątach, zapłakane, zasikane.
Serce z bólu pęka.

3

Odp: Opinie o żłobkach

W znanym mi żłobku z naszej stolicy jest do dziś podobnie - przyjmują dzieci "na ilość" a personel się nie zwiększa. Tylko tam nie ma komu zgłosić to do TVNU

4

Odp: Opinie o żłobkach

Zwykle problem tkwi w zbyt małej ilości opiekunek, trudno żeby 1 osoba zapanowała nad 10-15 dzieci w jednym czasie

5

Odp: Opinie o żłobkach

Byłam kiedyś po bratanicę w żłobku i uderzył mnie taki nieciekawy zapach... Rozumiem, że nie wszystkie dzieci potrafią w tym wieku korzystać z nocnika czy toalety, ale chyba opiekunki powinny trochę szybciej reagować i zmienia pieluchy...

6

Odp: Opinie o żłobkach

Moje dzieci nie chodziły i jestem z tego powodu szczęśliwa, nie przeżyłabym, gdyby ktoś robił dziecku krzywdę fizyczną bądź psychiczną.

7

Odp: Opinie o żłobkach

Chyba jednak nie do końca da się je uchronić - kiedyś pójdzie o szkoły, a dzieci są tak wyrafinowane, że tylko patrzą jak innemu dokuczyć

8

Odp: Opinie o żłobkach

Dużo zależy od nauczyciela, jak umie zdyscyplinować klasę to nie ma takich wybryków

9

Odp: Opinie o żłobkach

niekoniecznie, nie jest z nimi ciągle przecież a dzieciaki są tak przemyślne że wyczują kiedy mogą sobie pozwolić na więcej...

10

Odp: Opinie o żłobkach

Ogólnie jest tendencja ze nauczycielowi czy opiekunowi coraz mniej wolno i stad się bierze wynaturzenie dzieci bo czują się bezkarne

11

Odp: Opinie o żłobkach

Oj, chyba właśnie za wiele im wolno, skoro mogą obrażać dzieci, przeklinać przy nich i zmuszać do jedzenia, jak ostatnio pokazano w TV...

12

Odp: Opinie o żłobkach

No, to straszna historia, brak słów. Oby więcej podobnych w Polsce już nie było.

13

Odp: Opinie o żłobkach

Też nie polecam...

14

Odp: Opinie o żłobkach

Dobry jest pomysł żeby były kamery i rodzice przez internet mogą widzieć co się aktualnie dzieje z dzieckiem... Ale to w prywatnych żłobkach oczywiście

15

Odp: Opinie o żłobkach

Moja koleżanka bardzo chwali krakowski żłobek

16

Odp: Opinie o żłobkach

Ja zapisałam moje dziecko do żłobka gdy miało dwa tygodnie. Oczywiście pójdzie, gdy skończy rok. Mimo wszystkim opiniom uważam, że opieka w żłobku będzie lepsza niż opiekunka w domu. Chociaż wiadomo, że najlepsza byłaby mama.

Ostatnio edytowany przez szerin (2015-05-27 16:35:39)

17

Odp: Opinie o żłobkach

Wolałabym nianię niż żłobek ,ale każdy ma prawo do swojego zdania ,przeważnie jak dziecko ma roczek to rodzice oddają do żłobka .

18

Odp: Opinie o żłobkach

Osobiście nie dam dziecka do łżobka, ale moje koleżanki posłały i są bardzo zadowolone.
Wszystko zalezy jaki złobek, w prywatnych bywa lepiej, w państwowych mało interesują się dziećmi, ale najlpiej popytać się kogoś kot daję dziecko do danego żłobka.

19

Odp: Opinie o żłobkach

Ja też posłałam i jestem zadowolona. Generalnie prywatne są lepsze od publicznych placówek. Opiekunki bardziej cierpliwe i wyposażenie bardziej wypasione

20

Odp: Opinie o żłobkach

Płacisz i wymagasz:) Ale czasem i w prywatnych placówkach zdarzają się osoby, które nigdy nie powinny pracować z dziećmi...

21

Odp: Opinie o żłobkach

W państwowych placówkach też nie jest źle, no ale oczywiście nie ma małych grup, to jest minus...

22

Odp: Opinie o żłobkach

Inne jest traktowanie dziecka w prywatnej placówce, to oczywiste...

23

Odp: Opinie o żłobkach

Młode opiekunki są zwykle mniej cierpliwe, warto to brać pod uwagę przy szukaniu opinii

24

Odp: Opinie o żłobkach

W prywatnych placówkach grupy są zazwyczaj mniejsze, co daje dzieciom więcej uwagi i możliwości indywidualnego rozwoju.

Ostatnio edytowany przez Talinowski (2024-02-12 17:44:43)