1

Temat: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Zmagacie się z takim  problemem? Bo ja tak, konkretnie z rozstępami po ciąży... i sama dziś zaczynam terapię pełna obaw, ale też wielkich nadziei smile A wy? stosowałyście kiedyś jakieś terapie antybliznowe? O ile tak można powiedzieć...

2

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Ja również zmagam się z dość widoczną blizną pooperacyjną. Niestety trudno sie jej pozbyć :-(

3

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Podobno niestety wcale nie jest tak łatwo walczyć z takimi bliznami. A jakie metody stosujesz? Laser, czy kosmetyki?

4

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Stosuję kosmetyki, ale niestety efektu nie widać :-(

5

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Ja próbowałam kiedyś różnych kremów, ale niestety nie pomogły... To też może dlatego, że ja chciałabym widzieć od razu spektakularne efekty, a na to trzeba czasu i cierpliwości, a mi tego zabrakło. Ale chodziłam na zabiegi laserowe, i co prawda blizna nie znikła całkowicie, ale znacząco się zredukowała i teraz już mi tak bardzo nie przeszkadza.

6

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Ja po ciąży smarowałam się Rilastilem... ale zupełnie nic nie widziałam. Krem to po prostu chyba za mało jednak.  Poza tym wymaga też szalonej systematyczności... a i tak ... jak krema może zniwelować spektakularnie blliznę?

7

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Jeśli rozstępy są różowiutkie, to gdy będziesz stosować maści i kremy przeciw rozstępom, zapobiegniesz bliznom. To są rozstępy, które się dopiero pojawiły, zmiany te można zatrzymać. Dobre preparaty na rozstępy znaleźć można np. w ofercie AVON, fioletowa seria SOLUTIONS. Całkiem niezłe rezultaty zapewniają też kosmetyki ZIAJI, EVELINE i BIELENDY. Innych nie testowałam.

Jeśli natomiast rozstępy już zrobiły się blade, to niestety są to blizny, których kremami nie usuniesz. Skutecznym sposobem na pozbycie się ich są zabiegi mechaniczne, np.: metodą laser pixel. Aby całkowicie pozbyć się blizn, należy wykonać 4-5 zabiegów co 2-4 tygodnie. Koszt zabiegu laserowego usuwania rozstępów wynosi około 500 – 1000 PLN, ale cena ulega zmianie, gdy decydujemy się na serię kilku zabiegów.

A jak przeciwdziałać powstawaniu blizn w przyszłości? Kremy i masaże to nie wszystko. Rozstępy tworzą się na skutek zbyt dużego rozciągnięcia się skóry oraz zerwania sieci włókien kolagenowych. Musimy dlatego zadbać o skórę od środka, dostarczając jej potrzebnych mikro- i makroelementów.

Przede wszystkim, zakazane są więc drakońskie diety-cud, powodują one szybki spadek wagi spowodowany głównie odwodnieniem organizmu, brakuje podczas nich też podstawowych składników odżywczych, co negatywnie odbija się na kondycji skóry. Jeśli po takiej restrykcyjnej diecie wrócimy do starych nawyków żywieniowych i gwałtownie przybierzemy na wadze, to nie ma bata, rozstępy mamy jak w banku.

Nasze menu powinno dostarczać odpowiednią ilość cynku. Jest to składnik niezbędny do walki z rozstępami, ponieważ uczestniczy on w reakcjach syntezy kolagenu. Dzięki niemu nasze włókna kolagenowe w skórze są elastyczne, rozciągliwe, nie pękają i nie zostawiają blizn. Oprócz mięsa znajdziemy cenny cynk w ostrygach, pestkach (dynia, słonecznik) i pieczywie gruboziarnistym, a także w jajkach i grzybach.

Dieta antyrozstępowa powinna być też bogata w dwie zasadnicze witaminy, przede wszystkim w witaminę C, ponieważ odgrywa ona, podobnie jak cynk, ważną rolę w procesie tworzenia się włókien kolagenowych. Dominują w jej zawartość przede wszystkim cytrusy, tj. cytryny, pomarańcze, grapefruity i owoce kiwi, ciemne jagody, żurawina. Drugą ważną witaminką jest witamina A, którą znajdziemy np. w maśle, śmietanie, wątrobie, tranie, marchwi. Wpływa ona na regenerację komórek (przyspiesza gojenie się blizn), przebarwienia, plamy, hamuje procesy starzenia się skóry.

8

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Ja się przez całą ciążę smarowałam kremami antyrozstępowymi, wcześniej żadnych nie miałam. Nic nie pomogło. Potem po ciąży nadal... miałm serię złuszczania na świeże rozstępy i nic...:( teraz po pierwszy zabiegu frakcyjnym wyczuwam pod palcami spłycenie smile

9

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Mnie się rozstępy porobiły... Przy odchudzaniu wink jako nastolatka zaczęłam intensywnie trenować i w ciągu 9 miesięcy schudłam 16 kilo. Rozstępy porobiły mi się od ubytku wagi, nie od przybierania... Byłam zdumiona, bo myślałam, że to się pojawia wyłącznie przy "rozciąganiu" skóry, gdy się tyje. Niestety, to nie do końca tak działa. Ech, życie tongue

10

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Oooo... pierwsze słyszę. Wiem że kiedy następuje przyrost masy mięśniowej spowodowany intensywnymi treningami siłowymi, mogą zrobić się rozstępy, ale że od chudnięcia? Fajnie, a ja zamierzałam zacząć się na poważnie odchudzać, a tu takie rewelacje.

11

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Rozstępy mogą pojawiać się u nastolatek również w wyniku zaburzeń hormonalnych.... więc odchudzanie + wiek mogą też się przyczynić do pojawienia się rozstępów. Moje na szczęście po pierwszym zabiegu spłyciły się... więc jestem bardzo zadowolona z efektów smile smile smile jak narazie... niechcemisie.... masz bardzo ciekawy nick smile

12

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Na blizny polecam żel Dermabliz silikon. Jest to silikonowy preparat, który zmiękcza, zmniejsza, wygładza i rozjaśnia blizny. Trzeba stosować go systematycznie i wytrwale dwa razy dziennie. Kosztuje niewiele, bo ok. 30 zł w aptece. Mi pomógł pozbyć sie starej blizny z łydki. Juz jej prawie nie widać:)

13

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

na mnie żadne kremy już nie działały i zdecydowałam się na laserowe usunięcie blizny i wreszcie mam spokój skóra się wygładziła, a po bliźnie nie ma śladu, wiem , że to jest ostateczne rozwiązanie ale czasami trzeba ja robiłam w Medi Spa w Warszawie i jestem zadowolona

14

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Ja po trzech zabiegach widzę ogromną zmianę smile Ale na moje baaaaardzo głębokie rozstępy jeszcze będą ze dwa zabiegi smile Jestem dobrej myśli smile

e tamm.... bardzo wspaniale optymistycznej myśli smile

gdyby nie projekt Stop Bliznom nie byłoby mnie na to stać sad

15

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Jak już pisałam w podobnym wątku o bliznach, mi pomógł żel silikonowy Dermabliz silikon. Miałam brzydką bliznę na plecach. Smarowałam ją dwa razy dziennie przez prawie pięć miesięcy. Już w pierwszym miesiącu stosowania żelu było widać jego działanie. Blizna zaczęła się rozjaśniać i wygładzać. Trzeba czasu i cierpliwości. Teraz nie ma po niej śladu.

16

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

ja niestety tez mam rozstepy na brzuchu po ciąży... nawilzam... i nawilżam... rozmawiałam z kosmetyczką, fizjoterapeutką w jednym ze SPA w okolicy i powiedziała, ze kremy przeciw rozstępom niewiele dają, najlepiej je nawilżać oliwką lub kremami silnie nawilżającymi. Poleciła też zabieg kwasami owocowymi... ale to ponoc boli i niestety w tym SPA tego nie robią...
aaa... domyślam się, ze DERMABLIZ jest tylko na blizny nie na rozstępy, ale powiedzcie mi proszę, czy na ranę pooparzeniową i miejsce, z którego pobano skóre do przeszczepu moze coś zadziałać?

17

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

wedłgu mnie trzeba mnóstwo energii i determinacji, żeby się ich pozbyć, to może się udac jedynie przy wielotorowych działaniach, dieta, kremy, ćwiczenia, zabiegi. niestety zadna z tych metod stosowana oddzielnie nie pomaga sad

18

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Witam mam pewnien sprawdzony sposób na rozstepy i blizny po ciąży może wyda się wam to dziwne ale należy smarować te miejsca zwykłym kremem glicerynowym do rąk dowiedziałam sie tego w szkole kosmetycznej:)

19

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

u mnie rozstepy pojawiły sie jak byłam nastolatką. Nie były jednak az tak widoczne. ostatnio jednak pojawiły sie kolejne tym razem na udach. Probowalam kremow ale nie to nie dało. Roztepy mozna usunąc mikrodermabrazją albo mezoterapią. Probowała, któraś z Was moze tych zabiegów? Działają?

20

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Najlepiej wybrać się do jakiegoś salonu kosmetycznego.

Ostatnio edytowany przez artikos (2012-11-17 00:09:59)

21

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Ja próbowałam za pomocą kosmetyków naturalnych, oliwek, serum i balsamów na rozstępy - efekt żaden, tylko pieniądze wydałam nie potrzebnie... Teraz planuję zabieg rozjaśniania w salonie, bo tak naprawdę to nie da się ich usunąć, tylko można nieco "wybielić"

22

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Kremy nie likwidują istniejących już rozstępów,lecz czasami pozwalają w zapobieganiu ich powstawania.Na rozstępy skuteczne są zabiegi wykonane w kilku seriach przez lekarza dermatologa

Zabiegi laserowego usuwania rozstępów (jak np. Alma Harmony XL) są skuteczne bardziej niż jakikolwiek krem, to trochę inny poziom. Jeśli kosmetykami sobie nie możemy poradzić no to warto wtedy skonsultować się z lekarzem i jeśli mamy środki to skorzystać z laserowego usuwania rozstępów. Efekty będą nieporównywalnie lepsze niż od stosowania samych kosmetyków.

23

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

1 słowem laser.

24

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

[quote=Marcy]Kremy nie likwidują istniejących już rozstępów,lecz czasami pozwalają w zapobieganiu ich powstawania.Na rozstępy skuteczne są zabiegi wykonane w kilku seriach przez lekarza dermatologa

Zabiegi laserowego usuwania rozstępów (jak np. Alma Harmony XL) są skuteczne bardziej niż jakikolwiek krem, to trochę inny poziom. Jeśli kosmetykami sobie nie możemy poradzić no to warto wtedy skonsultować się z lekarzem i jeśli mamy środki to skorzystać z laserowego usuwania rozstępów. Efekty będą nieporównywalnie lepsze niż od stosowania samych kosmetyków.[/quote]

Nie tylko laser jest skuteczny na rozstępy i blizny, ale również IPL, czyli metoda Intensywnej Pulsacji Światła. Ponadto IPL jest mniej bolesną metodą niż laser, ale tylko wtedy, gdy osoba wykonująca zabieg jest fachowa i dba o stan techniczny urządzenia...
Chciałbym wszystkim zainteresowanym przedstawić istotny wątek w całej sprawie IPL, skuteczności zabiegów i pożądanych efektach terapeutycznych.
    Jestem inżynierem mechatroniki od 2009 zajmuję się zaawansowanymi urządzeniami do kosmetologii i medycyny estetycznej  głównie wykorzystującymi technologię IPL. Dbam o stan techniczny i usuwam usterki w tych urządzeniach w Polsce i w Europie.
Działam całkowicie niezależnie od producentów, od dystrybutorów i sieci salonów. Dzięki temu mogę się wypowiadać w pełni obiektywnie. Dlaczego? ponieważ poziom niezadowolenia z zabiegów IPL robi się zatrważający i wynika tylko i wyłącznie z oszustw w gabinetach, których ofiarami stają się , słusznie niezadowoleni klienci. Tak więc zapraszam do dosyć długiej lektury, ale rzucającej światło na całą sprawę.
    Kluczowe podczas prawidłowo przeprowadzonego zabiegu są dwie rzeczy: stan techniczny urządzenia i kompetentny personel. Jeżeli te elementarne sprawy są na dobrym poziomie, to seria zabiegów przyniesie oczekiwane skutki. Bardzo proste i oczywiste , prawda?
- Odnośnie personelu. Nie chciałbym się wypowiadać szczegółowo, gdyż to nie moja specjalizacja. Mimo to, w zaawansowanych zabiegach kompetencje, wykształcenie i doświadczenie jest bardzo ważne, każdy sobie z tego zdaje sprawę.  Ciężko jest jednak znaleźć gabinet w którym pracują właśnie takie osoby. Ale może warto przed poddaniem się zabiegowi zapytać, kto będzie wykonywał nam ten zabieg? W końcu oddajemy własne ciało pod bardzo zaawansowany sprzęt w cudze ręce. Warto, aby to był przynajmniej licencjonowany kosmetolog, który poszerzył kwalifikacje profesjonalnymi kursami z obsługi urządzenia i posiada na to certyfikat.  Wszystko po to aby zabieg był bezpieczny i przy okazji skuteczny.
- Druga sprawa: stan techniczny urządzenia. O i tu zaczynają się największe "kwiatki", leży w nich 80% problemów ze skutecznością tych zabiegów. Przybliżając państwu zasadę działania IPL. Intensywnie Pulsujące Światło (Light) emitowane jest z bardzo precyzyjnie wykonanej lampy ksenonowej, znajdującej się w głowicy zabiegowej, która przykładana jest do ciała w czasie zabiegu. To właśnie z takiej lampy pochodzi cała energia, która działa terapeutycznie, lub nie. Stan techniczny takiej lampy jest niebagatelny, gdyż posiadają one określoną, żywotność, po której się nie nadają do przeprowadzania skutecznych i bezpiecznych zabiegów.
Więc, w czym problem?
    Z punktu widzenia klienta i pacjenta, jest to sprawa jak najbardziej oczywista i prawidłowa. Gabinet wyposażony w urządzenie chcąc oferować  dobre skuteczne zabiegi powinien posiadać w 100% sprawny sprzęt. Nie ma cudów, jest to bardzo precyzyjne narzędzie do wykonywania zabiegów. Powinno być sterylnie czyste (z tym jest w gabinetach kosmetycznych dramat, wiem z doświadczenia) i w pełni sprawne. W przeciwnym razie nie ma szans na przeprowadzenie skutecznego zabiegu, a wtedy pieniądze wydane na zabieg są zmarnowane.
A teraz punkt widzenia właściciela gabinetu. Aby zapewnić swoim klientom skuteczne zabiegi, konieczne jest dbanie o sprzęt, czyli regenerowanie głowic zabiegowych, aby lampy były zawsze w 100% sprawne.  Jest to dosyć drogie przedsięwzięcie w związku z czym, tu pojawiają się oszczędności  kosztem sprawności sprzętu, kosztem skuteczności terapii i kosztem klientów, którzy przez to nie mają efektów. Po prostu właściciele najzwyczajniej w świecie tego nie robią i oszukują klientów.
Można się dopatrywać przyczyn i w dużej mierze są one oczywiste.  Nie chciałbym nikogo bronić, ale po prostu zrozumieć zjawisko. Jedna bardzo ważna kwestia, to portale zakupów grupowych, które wywindowały zniżki na tego typu zabiegi w dużych miastach. Ceny z punktu widzenia klienta są okazyjne -to świetnie. Z punktu widzenia właściciela gabinetu, są bardzo niskie - dramat. Nie stać go przez to na dbanie o urządzenia i oferowanie skutecznych zabiegów. Oczywiście to jest tylko jeden z punktów odniesienia w tym procederze i nie należy dyskredytować zakupów grupowych. Zdarzają się kompetentne salony oferujące okazyjne ceny na sprawnym sprzęcie, znam taki tylko jeden.
Niestety problem jest w tym, że klienci nie mają za bardzo możliwości się przed tym bronić, ani tego sprawdzić. Wykonywane są  niemające żadnego sensu błyski w czasie zabiegu, bo klient i tak nie posiada przy sobie sprzętu laboratoryjnego do zweryfikowania stanu lampy i parametrów zabiegowych. „Klient nie sprawdzi tego, nic nam nie udowodni, możemy mu wmówić wszystko, niech przychodzi, zostawia pieniądze za nieskuteczne zabiegi, eksploatacja sprzętu i tak nas nic nie kosztuje”– to jest punkt widzenia takiego właściciela.    
Tak więc, teraz małe statystyki. Bo przecież to nie jest zjawisko wyjątkowo rzadkie, jednak niestety globalne. Tak powszechne, że trudne do wyobrażenia. O skali  wielkości tej skali może da wyobrażenie przykład Warszawy. W naszej stolicy mamy około 200 gabinetów oferujących w swoich usługach zabiegi z wykorzystaniem IPL.  Ja jako serwis sporą większość z tych miejsc odwiedzam osobiście i naprawiam usterki. Dokładnie wiem, co gdzie jest w jakim stanie technicznym, a co za tym idzie, jakie są szanse na to, że klient, który trafi do tego gabinetu będzie miał przeprowadzony skuteczny zabieg. Z pełną szczerością i odpowiedzialnością, w Warszawie poleciłbym około 15 gabinetów, których usługami warto się zainteresować, ponieważ sprzęt jest w normie, a tylko 5 jako profesjonalne i  skuteczne, bo wiem również, że personel jest kompetentny. W skali kraju to zjawisko jest w bardzo zbliżonych proporcjach.
To wszystko sprawia, że w szukaniu gabinetów oferujących skuteczne zabiegi  trzeba mieć  po prostu szczęście lub wykazać się sporą dociekliwością, aby nie zostać oszukanym.  Zachęcam do pytania obsługi w gabinetach o sprawy z założenia oczywiste, o kompetencje personelu i potwierdzenie stanu technicznego urządzenia.
Z uwagi na to, że cały proceder jest również frustrujący dla mnie jako serwisu, gdyż gabinety wielokrotnie bez pojęcia doprowadzają urządzenia do tragicznego stanu. Kilkukrotnie kwalifikowało się to najzwyczajniej w świecie na bezmyślne narażenie klientów na utratę zdrowia, lub jeszcze gorsze w skutkach konsekwencje. Tłumaczenie takim właścicielom gabinetów nie przynosi często najmniejszych rezultatów.  Stanowisko serwisu jest po stronie uczciwych i rzetelnych gabinetów jak i klientów. W związku z tym staram się dotrzeć do Państwa, jako potencjalnych klientów, którzy mają wybór i prawo korzystać tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych urządzeń.  Chciałbym również zwrócić Państwa uwagę na to, że Polskie Centrum Serwisowe IPL nie siedzi z założonymi rękoma.
Od dwóch lat prowadzone jest w serwisie certyfikowanie regeneracji głowic zabiegowych.  Po przeprowadzonym serwisie dołączany jest certyfikat z unikalnym numerem, który w gabinecie może być  eksponowany, a klient może w łatwy sposób zweryfikować jego autentyczność.  Jednakże autorytet Polskiego Centrum Serwisowego IPL jest nie do końca uczciwie wykorzystywany. Jednorazowy certyfikat jest przedstawiany jako gwarancja jakości na wiele urządzeń nie objętych serwisem i dodatkowo przez wiele miesięcy tracąc ważność.  Wniosek jest taki , że klient ponownie jest oszukiwany. Warto swoje wątpliwości weryfikować  bezpośrednio kontaktując się z serwisem, jeśli istnieje taka potrzeba.
Od lutego uruchomiona jest odświeżona wersja strony internetowej, gdzie znajduje się zakładka referencje (http://www.gancservice.pl/referencje.html ) Wymienione są  tu na  krótkiej  liście kompetentne  salony  kosmetyczne, pod którymi Polskie Centrum Serwisowe IPL  podpisuje się z pełną odpowiedzialnością. Lista będzie powoli (z uwagi, że dobrych salonów jest niewiele) rozbudowywana i uzupełniana o uczciwe gabinety , w których zaawansowane urządzenia są pod stałą kontrolą.  Nie jest to dożywotnia lista, pozycja gabinetu w każdej chwili może być usunięta w przypadku stwierdzenia naruszenia standardów i  rygorystycznych norm. Stan techniczny urządzeń w tych gabinetach jest stale monitorowany.
Zachęcam do sprawdzania, czy Państwa gabinet widnieje na tej liście.
Całość  oczywiście nie skreśla jakiejś małej części gabinetów kosmetycznych, które mogą oferować  skuteczne zabiegi na dobrych niezawodnych urządzeniach, ale są to na pewno pojedyncze przypadki. Zachęcam szczerze do zadawania pytań w gabinecie,  w którym mamy zamiar wykonać zabiegi.
Proszę być ŚWIADOMYM KLIENTEM, na pewno przyniesie to Państwu duże korzyści.

25

Odp: Likwidacja blizn i rozstępów :)

Dzięki za długi post w tym temacie.