1

Temat: Posiłki w przedszkolu

Donosicie swoje posiłki czy dziecko je w przedszkolu? Jakie są Wasze odczucia na temat sposbu żywienia dzieci w przedszkolach? Odebrałam w porze obiadowej koleżanki synka - dzieci jadły ziemniaki i sałatkę - z konserwy w zatopionym majonezie.. trochę mnie to zmartwiło..

2

Odp: Posiłki w przedszkolu

W przedszkolu córki nauczyciele stawiają na zdrową żywność i moja córcia je. Mam codziennie wgląd w jadłospis i mają bardzo róznorodne i zdrowe posiłki.

3

Odp: Posiłki w przedszkolu

W przedszkolu mojej Córci wisi tygodniowy jadłospis. Moje dziecię czasem się najada, czasem nie. W zależności co jest im serwowane.

4

Odp: Posiłki w przedszkolu

Myślę, że najlepiej byłoby, gdyby rodzice sami przygotowali dziecku posiłek do przedszkola, wtedy każde by jadło to, co lubi

5

Odp: Posiłki w przedszkolu

Tylko nie wiem, jak? Zupkę w termosie np.? Bo małe dziecko na samych kanapkach nie przeżyje...

6

Odp: Posiłki w przedszkolu

W przedszkolu, w którym miałam praktyki wisiał tygodniowy jadłospis. Byłam wtedy w na tyle komfortowej sytuacji, że również dostawałam posiłki. Oczywiście wszystko zależy od miejsca, ale akurat nie dziwię się, że niektóre dzieci nie chcą jeść w przedszkolu. Choćby zwykła jajecznica, która wygląda jak rozwodniona paćka. Sam smak potraw również nie zawsze jest fajny. Mam wrażenie, że kucharki boją się przyprawiania, bo często potrawy były po prostu bez smaku. Dzieci miały największą radość, gdy podawano zwykły chleb z nutellą...

7

Odp: Posiłki w przedszkolu

Jak w szpitalu,. bez soli, bez przypraw... żeby nie zaszkodziło nikomu

8

Odp: Posiłki w przedszkolu

Dziecko powinno od małego poznawać różne smaki, bo inaczej potem nie będzie lubiło wielu rzeczy

9

Odp: Posiłki w przedszkolu

Znam dzieci co mówią, że nie lubią owoców - bo nigdy ich nie jadły takich w całości, tylko obrane przez mamusię i pokrojone - więc im się z jedzeniem całe nie kojarzą...

10

Odp: Posiłki w przedszkolu

Ogólnie jest sporo dzieci, które mówią że czegoś nie lubią, a na pytanie czy to w ogóle jadły mówią, że nie... Warto czasami pobawić się w takie poznawanie smaków. Wystarczy zawiązać dziecku oczy, dać jakiś produkt i niech zgaduje co to i czy jest dobre smile

11

Odp: Posiłki w przedszkolu

Ja tak miałam z sernikiem, uważałam że nie lubię i już, al  jak spróbowałam to od razu mi zasmakował

12

Odp: Posiłki w przedszkolu

dzieci są przekorne, tak mówią żeby im poświęcać uwagę, namawiać... Sama tak robiłam:)

13

Odp: Posiłki w przedszkolu

[quote=Iwona-bloguje]Ogólnie jest sporo dzieci, które mówią że czegoś nie lubią, a na pytanie czy to w ogóle jadły mówią, że nie... Warto czasami pobawić się w takie poznawanie smaków. Wystarczy zawiązać dziecku oczy, dać jakiś produkt i niech zgaduje co to i czy jest dobre smile[/quote]

Tez tak robiłam z córką, bo był czas, ze wszystko lubiła, a później, ze nie lubiła nic, szok !

14

Odp: Posiłki w przedszkolu

[quote=virg11]Dziecko powinno od małego poznawać różne smaki, bo inaczej potem nie będzie lubiło wielu rzeczy[/quote]


Niestety, nie zawsze się to sprawdza. Moja córka od małego jadała wszystko, bardzo długo to trwał, ale jak poszła do pierwszej klasy,  na Wigilii mówiła: rybki nie lubię, kapusty nie lubię, grzybów nie lubię, barszczyku nie lubię, i td.
Szału można było dostać. Dostała wtedy owocowe szaszłyki, a my potrawy świąteczne. Jak sobie przypomnę, o teraz chce mi się śmiać.

15

Odp: Posiłki w przedszkolu

W przedszkolu sprawdziliśmy obie wersje, z jedzeniem i z własnymi kanapkami. Lepiej sprawdziło się jedzenie takie, jak miało większość dzieci. Zbilansowane posiłki.

16

Odp: Posiłki w przedszkolu

Są dzieci co lubią jeść i takie co wybrzydzają, tu nie ma reguły

17

Odp: Posiłki w przedszkolu

Z tego co wiem, jak dziecko jest w darmowym przedszkolu do 5 godzin, tj. od 8-13, tj. :  to ma obiad, ale chyba już płatny.

18

Odp: Posiłki w przedszkolu

Najlepiej jakby dziecko jadało to, co wszystkie maluchy, ale nie zawsze to takie proste.

19

Odp: Posiłki w przedszkolu

Czasem to rodzice tak rozpieszczą, że dziecko może grymasić w domu więc  tak samo robi w przedszkolu

20

Odp: Posiłki w przedszkolu

zapisałam dziecko i jestem bardzo zadowolona. po to posyłam dziecko do przedszkola, by nauczyło się jeść z rówieśnikami. Warto sprawdzić jadłospis, ale nie należy się tak roztrząsać!

21

Odp: Posiłki w przedszkolu

Widziałam parę jadłospisów i w zasadzie niewiele się różnią od domowego menu, no chyba że ktoś dziecku same drogie przysmaki kupuje... Dlatego brak apetytu raczej bym tłumaczyła tym że dziecku poprostu  nie chce się jeść. Jak zgłodnieje, to samo poprosi...

22

Odp: Posiłki w przedszkolu

Najprostszy sposób żeby dziecko coś zjadło to dać mu np 3 rzeczy do wyboru, raczej nie wpadnie na to że może nic nie wybrać:)

23

Odp: Posiłki w przedszkolu

Ale jak wśród nich nie będzie tego co ewentualnie lubi to chyba ciężko będzie go przekonać..?

24

Odp: Posiłki w przedszkolu

Takiego niejadka to najlepiej krótko trzymać w przedszkolu, żeby jadł tylko w domu:)

25

Odp: Posiłki w przedszkolu

Chyba w ogóle krótko trzymać , a nie tak rozpieszczać...