51

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dziś spaghetti peperoncino. Idę do kuchni:)

52

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Czyli jak?

53

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dzisiaj głównym produktem będzie mieszanka warzyw na patelnię z Biedronki xD powyciągam ziemniaki i przygotuję je z przyprawą, natomiast pozostałe warzywa przyrządzę na parze. Do tego jajko sadzone smile

54

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ciekawy pomysł. Mnie po głowie chodzi krem, tylko nie wiem z czego. A może ugotuję ziemniaczaną bo ziemniaków mam pod dostatkiem.

55

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja dostałam ciekawy przepis i zamierzam właśnie wypróbować.
Kapustę kroi się na cztery i gotuje do miękkości. Dużą ilość cebuli dusi się na patelni. 1,5 bułki moczy w mleku.
Te trzy składniki mieli się w maszynce, przyprawia i formuje kotlety, które obtoczone bułką tartą smaży się na patelni. Podaje się to z czerwonym barszczem.
Opis mi zasmakował, więc będę próbować. Zastanawia mnie tylko czy tam nie było jajka czy się zgubiło.

56

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

I jak wyszła realizacja? Da się to zjeść?

57

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

A ja mam dziś ochotę na placki ziemniaczane, jest taki gotowiec znanej firmyw torebce, ale wystarczy dobrze przyprawić po swojemu i są zjadliwe... Bo trzeć ziemniaków to nie mam ochoty ...

58

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja zrobiłam makaron pełnoziarnisty z warzywami. Szybko, zdrowo i smacznie smile

59

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

A ja dziś pomidorową z kluseczkami - i dużo śmietany, tak że prawie biała jest...

60

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Zrobiłam placki marchewkowe <3 do tego dwie surówki. Przepis i zdjęcia można zobaczyć na moim blogu [url]http://iwonka-bloguje.blogspot.com[/url] smile

61

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Pewnie mają słodkawy posmak? Ja wolę takie z bardziej wyrazistym smakiem, z nutą pikantną lub słonawe

Ostatnio edytowany przez katasia (2012-12-04 13:03:35)

62

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dzisiaj bigos, jeszcze niedzielny i odgrzewany, ale równie pyszny!

63

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Od dwóch dni jem brokuły, taka przedsylwestrowa dietka:)

64

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Łooo... brokuły kocham! Ale tylko to? I już przed sylwestrem? W święta chyba sobie darujesz dietę... no chyba że przyrządzisz brokuły na dwanaście różnych sposobów.

65

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

A ja dzisiaj zaszaleję  i zrobię po prostu frytki - na 3 sposoby.

66

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

A ja barszczyk z uszkami dziś miałam, taka mała wprawka przed wigilią...

67

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kupiłam pyszną kapustę kiszoną więc będzie bigos!

68

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dzisiaj mam zupkę ogórkową i naleśniki z pieczarkami, tylko jeszcze jakąś sałatkę - tak na szybko musze zrobić.

69

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dziś swojskie jadło big_smile czyli kasza gryczana ze smażonym boczkiem.

70

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ale mi narobiłaś smaku, dawno nie jadłam gryczanej... najbardziej lubię taką odsmażaną na patelni, na drugi dzień...

71

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja mam dziś odsmażane pierożki z kapustą i grzybkami...

72

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Po całym tym świątecznym jedzeniu zrobię dzisiaj tylko makaron pełnoziarnisty z dużą ilością warzyw smile

73

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Dziś u mnie końcówka noworocznego bigosu  wink

74

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja dzisiaj zrobiłam improwizowany misz-masz... mieszankę warzyw chińskich poddusiłam ze smażonymi pieczarkami i fasolą z puszki w sosie pomidorowym. Do tego kasza jęczmienna. Danie okazało się bardzo smaczne i sycące smile

75

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

ja lubię mrożone warzywa, szybko i wygodnie wrzuca się na patelnię, do tego jakieś mięsko, makaron albo ryż i gotowe!
Dziś też skomponuję coś z ich udziałem:)