26

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Blizny trudno usunąć samymi ziołami, nie przesadzaj...

27

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Ja usuwałam laserowo i tak zostały ślady

28

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Jeżeli blizny są świeże i nie aż tak duże to polecam maść contratubex. Kiedyś zacięłam się maszynką podczas golenia i została mi brzydka blizna w widocznym miejscu na nodze i ta maść mi pomogła smile

29

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Może jakiś krem z kolagenem? Są takie teraz z czystego kolagenu, ale drogie dosyć..,

30

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

A kolagen usunie blizny? Nie bardzo rozumiem.

31

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

ja ma na twarzy i bardzo mnie to krępuje, ale skorzystam z Waszych rad, dzięki.

32

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

[quote=miszel]A kolagen usunie blizny? Nie bardzo rozumiem.[/quote]

Tzn to dotyczy chyba bardziej świeżych blizn, nie jestem pewna. Ale wiem że takie kremy np stosowano na blizny po trądziku. Kolagen sprzyja odnowie skóry

33

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Żaden krem nie usunie blizn, może ewentualnie zmienić ich kolor tak by stały się odrobine mniej widoczne. Jedynym naprawdę skutecznym, znanym mi sposobem pozbycia się blizn jest ich usunięcie laserowymi zabiegami. Zobaczcie jakie efekty można uzyskać:

34

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Blizny trudno usunąć samymi ziołami, nie przesadzaj...

Też bym raczej w ziołowe cuda na blizny nie wierzyła.
Wydaje mi się, że przy takich poważniejszych bliznach to jednak tylko ] (tu adresy gabinetów) może pomóc - co nie znaczy że lekceważę moc starożytnych kultur dalekiego wschodu, które kazałyby pewnie ścierać blizny papkami różnymi.
No po prostu uwazam, że plastyka sie tu szybciej i pewniej sprawdza.

35

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Na blizny tylko pomoże laser, bo to ingerencja w głąb skóry.

36

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

[quote=gusia1000]Na blizny tylko pomoże laser, bo to ingerencja w głąb skóry.[/quote]

Nie tylko laser, ale również technologia IPL jest skuteczną metodą pozbycia się blizn i szeregu innych "ozdobników" ciała, jak zbędne owłosienie, przebarwienia, zmarszczki...
Chciałbym wszystkim zainteresowanym przedstawić istotny wątek w całej sprawie IPL, skuteczności zabiegów i pożądanych efektach terapeutycznych.
   
    Kluczowe podczas prawidłowo przeprowadzonego zabiegu są dwie rzeczy: stan techniczny urządzenia i kompetentny personel. Jeżeli te elementarne sprawy są na dobrym poziomie, to seria zabiegów przyniesie oczekiwane skutki. Bardzo proste i oczywiste , prawda?
- Odnośnie personelu. Nie chciałbym się wypowiadać szczegółowo, gdyż to nie moja specjalizacja. Mimo to, w zaawansowanych zabiegach kompetencje, wykształcenie i doświadczenie jest bardzo ważne, każdy sobie z tego zdaje sprawę.  Ciężko jest jednak znaleźć gabinet w którym pracują właśnie takie osoby. Ale może warto przed poddaniem się zabiegowi zapytać, kto będzie wykonywał nam ten zabieg? W końcu oddajemy własne ciało pod bardzo zaawansowany sprzęt w cudze ręce. Warto, aby to był przynajmniej licencjonowany kosmetolog, który poszerzył kwalifikacje profesjonalnymi kursami z obsługi urządzenia i posiada na to certyfikat.  Wszystko po to aby zabieg był bezpieczny i przy okazji skuteczny.
To wszystko sprawia, że w szukaniu gabinetów oferujących skuteczne zabiegi  trzeba mieć  po prostu szczęście lub wykazać się sporą dociekliwością, aby nie zostać oszukanym.  Zachęcam do pytania obsługi w gabinetach o sprawy z założenia oczywiste, o kompetencje personelu i potwierdzenie stanu technicznego urządzenia.

37

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Dzięki za długi post w tym temacie.

38

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

[quote=Madzik444]Dziewczyny, czy znacie jakieś skuteczne maści lub kremy na pozbycie się blizn?[/quote]

Witaj,
bardzo wiele zależy o rodzaju blizny. Czy jest to blizna np. po trądziku, czy pooperacyjna.
Warto na to zwrócić uwagę dobierając jakąkolwiek metodę.

Jako, że nie wiem dokładnie o jaki rodzj blizny chodzi to podrzucam ogólne informacje, które może się przydadzą ;-)
W wielu przypadkach dobre efekty można osiągnąć za pomocą leczenia farmakologicznego. Dosyć skuteczne są preparaty z zawartością silikonu, nie poleca się ich jednak w przypadku blizn potrądzikowych.

Zabiegi stosowane w przypadku blizn to:

Laser CO2 Frax
Laser MOSAIC
Laser biostymulacyjny
Mikrodermabrazja
Peelingi
Mezoterapia
Ultradźwięki
Krio AK1
Jonoforeza

Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z profesjonalistą zanim  z czegokolwiek skorzystasz;-)

Ostatnio edytowany przez Derma-Clinic (2013-04-09 10:08:51)

39

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Najlepszy to tu chyba byłby przeszczep skóry. laser nie jest najzdrowszym urządzeniem, a wiadomo, na bliznach skóra jest cieńsza więc promienie bardziej szkodzą

40

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Przeszczepy są tylko przy rozległych bliznach i głębokich, jeśli było poważne oparzenie. To jest poważna operacja nie wykonuje sie jej na każdym

41

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Na blizny pooperacyjne oraz potrądzikowe (jeśli niedoskonałości nie znikną samoistnie do 12 miesięcy, należy zgłosić się do specjalisty, który pomoże zdiagnozować problem i dobrać odpowiednią metodę leczenia) W takim przypadku nie wystarczy już tylko odpowiednia dieta i pielęgnacja, gdyż zmiany trądzikowe mogą być na tyle głębokie, że potrzebne będzie zaawansowane leczenie. W takim przypadku świetnie sprawdza się system Pixel. Laser służy do wykonywania frakcjonowanej dermabrazji laserowej, która nie tylko wygładza blizny po trądzikowe, poprawia teksturę czy barwę skóry, ale również niweluje przebarwienia. Zabiegi są bezpieczne, komfortowe i wykonywana jest zawsze próba laserowa. Na własnym przypadku potwierdzam skuteczność ;-)

42

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Pozbycie się blizn w 100% jest trudne, szczególnie jeśli blizna jest duża i bardzo widoczna. Możesz spróbować żelu Scagel. Powinien zmiękczyć i wygładzić bliznę, ale trudno powiedzieć do jakiego stopnia. Czytałam w sieci o wielu osobach, którym ślady udało się usunąć całkowicie, tj. nie rzucają się one tak w oczy.

43

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

laser IPL wygładza blizny, ale to dośc kosztowna sprawa

44

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

[quote=fryz][quote=niechcemisie]Heh, pamiętnik, dobre. najgorsze są blizny, które przypominają too czym chce się zapomnieć. Jest u nas dziewczyna, którą chłopak potraktował nożem. Po twarzy.[/quote]
sad Nic wiecej nie moge powiedziec...  no moze jeszcze kilka przeklenstw cisnie mi sie na usta.[/quote]

Przeglądałam forum z nadzieją odnlezienia rozwiązania problemu a zamiast tego najpierw posłże pomocą. Weszłam na temat o bliznach bo po wypadku samochodowym borykałam się z paroma takimi pamiątkami o któych wolałabym zapomnieć. Jednak zapomnieć nie było prosto bo za każdym razem gdy patrzyłam w lustro to temat powracał. Maści nie pomgały.. niestety.. tak więc zaczełam przeszukiwać fora i na jedyn z nich odnalazłam watek o medycynie estetycznej ktory dotyczyl usuwania blizn i przebarwien. Dziewczyna ktora napsiala post tez borykala sie z podobnym problemem jak ja. Opisywala swoje doswiadczenie z zabiegiem laserowego usuwania blizn.

45

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Ja bym się bała lasera. Wiem, ze to skuteczna metoda, zwłaszcza na widoczne blizny, ale na szczęście póki co nie muszę się na to decydować. Na swoje problemy z przebarwieniami i lekkimi bliznami mam kosmetyki Sesderma  i muszę wam powiedzieć, że jestem zdziwiona jak dobrze działają! Fakt, nie miałam jeszcze tak zaawansowanych problemów i dlatego zdecydowałam się na tak nieinwazyjną kurację. Żałuję jedynie, że tak późno zaczęłam dostrzegać te niedoskonałości. Dziś mogłabym ich nie mieć w ogóle...

Ostatnio edytowany przez baska-kos (2016-06-28 10:27:20)

46

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Jest wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które pomogą w zmniejszeniu widoczności blizny, na całkowite ich pozbycie się bym nie liczyła. Można stosować różnego rodzaju kremy i maści jednak, warto skorzystać z , mezoterapii, każdy przypadek jest indywidualny więc nie można od razu na podstawie wpisu na forum określić, który  zabiegów przyniesie najlepsze efekty.

47

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

no właśnie nikt nie wie co na kogo podziała najlepiej, ja mam problem bo z jednej strony gdzie miałam cięcie zrobiło mi się zgrubienie - nie jakies duże nie przeszkadza, ale boję sie że może se powiększyć. czytałam tu  o tej maści silikonowej i plastrach, ale o ile się nie mylę to plastry działają chyba tylko na świezą bliznę tak?

48

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Im szybciej zaczniesz naklejać, tym lepsze będą efekty. Ale gdzieś czytałam, że plaster radzi sobie nawet z bliznami takimi dziesięcioletnimi.

49

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Tak, można stosować na starsze. Nawet jest to napisane w materiałach w necie. Ja naklejałam na ręce, na ślad po szyciu taki mniej więcej 6-letni i bardzo ładnie podziałało.

50

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

No ja kupiłam je w zasadzie na świeżą blizne, ale jak przeczytałam, że i na starsze działa to też zaczęłam naklejać. Plastrów wystarczyło, bo można je pociąć na części. Fakt, że na tej świeżej efekty są lepsze, ale ta starsza też się dość fajnie wyrównała.