76

Odp: diety

Witam. Ja byłam na diecie 5 przemian czułam się wspaniale, pozbyłam się w większości dolegliwości które mnie męczyły.Przestałam chodzić do lekarza TMC i jakoś tak zaczęłam wracać do diety normalnej i wróciło 10 kg w szybkim tempie. Chcę do tego wrócić i mam nadzieję, że mi się uda. Pięć przemian to nie tyle dieta co sposób na życie.

77

Odp: diety

Ja sporo też słyszałam o diecie Dukana, opinie różne, ale jak sobie przeczytałam jakie są skutki uboczne to mi się odechciało wszystkiego... Mimo wszystko jest wysoko  rankingu diet:  [url]http://www.rankingdiet.pl/dieta-dukana/[/url] . No nie wiem, może jest tak, że zależy od konkretnej osoby, czy coś jej służy, czy nie?

78

Odp: diety

[quote=terinna] No nie wiem, może jest tak, że zależy od konkretnej osoby, czy coś jej służy, czy nie?[/quote]

Tak jest nawet na pewno i to z każdą dietą. Weźmy np słynne Herbalife - moja mama co rano strzela sobie koktajl proteinowy tej firmy (źródło przepisu: Zastosowanie diety Herbalife ) i chudnie w oczach nie stosując do tego pozostałych wytycznych (mama lubi "testy", że tak powiem), a inni pewnie muszą od A do Z przestrzegać takiej i takiej diety, żeby w ogóle zaczęła działać, więc jak widac - wszystko zalezy od organizmu i indywidualnych jego potrzeb.

79

Odp: diety

Dla chętnych dodatkowo polecam przeczytać sobie taką książkę. Z jej pomocą można dobra sobie skuteczny program dietetyczny. Naprawdę pomocna i godna polecenia.

80

Odp: diety

A no fachowa lektura jest ważna, to fakt - ale znów muszę tu wtrącić, że to zależy co dla kogo, bo taka dieta bez zbóż to w sumie nie każdej osobie odpowiada..
Ja nie wiem czy bym zdzierżyła zero chlebka i pieczywa..
To już wole proteinowy koktajl i trzymanie się podstawowych, choc nie zawsze łatwych zasad zdrowego żywienia.

Jak to mówią:
"...jedzenie jest w dużej mierze kwestią Twojej psychiki, która jest bardzo plastyczna, ale dzięki temu łatwo jest nią dowodzić. ..."
(źródło cytatu: 10 zasad zrzucenia wagi)

a więc psyche przede wszystkim i mądre wybory:)

81

Odp: diety

[quote=terinna]Ja sporo też słyszałam o diecie Dukana, opinie różne, ale jak sobie przeczytałam jakie są skutki uboczne to mi się odechciało wszystkiego... Mimo wszystko jest wysoko  rankingu diet:  [url]http://www.rankingdiet.pl/dieta-dukana/[/url] . No nie wiem, może jest tak, że zależy od konkretnej osoby, czy coś jej służy, czy nie?[/quote]

Koleżanka schudła 4 kg i przytyła ze dwadzieścia, a problemy ze zdrowiem po tej diecie miała takie, że lekarz na nią wawrzeszczał i stwierdził, że to było nieodpowiedzialne.
Ktoś mi powiedział tak: "Jeśli jakaś dieta została opracowana przez jednego człowieka, to już jest podejrzana i niebezpieczna. Nawet nad piramidą zdrowia pracował szereg specjalistów."

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2012-07-24 13:46:18)

82

Odp: diety

Schudłam wyłącznie przy tych tabletkach - [url]http://www.i-apteka.pl/product-pol-39640-ACAI-BERRY-SLIM-x-30-saszetek.html[/url]
Chociaż próbowałam wielu naturalnych diet....

83

Odp: diety

Polecam [url=http://dietakapusciana.org/]dieta kapuściana[/url]:)

84

Odp: diety

[quote=niechcemisie][quote=terinna]Ja sporo też słyszałam o diecie Dukana, opinie różne, ale jak sobie przeczytałam jakie są skutki uboczne to mi się odechciało wszystkiego... Mimo wszystko jest wysoko  rankingu diet:  [url]http://www.rankingdiet.pl/dieta-dukana/[/url] . No nie wiem, może jest tak, że zależy od konkretnej osoby, czy coś jej służy, czy nie?[/quote]

Koleżanka schudła 4 kg i przytyła ze dwadzieścia, a problemy ze zdrowiem po tej diecie miała takie, że lekarz na nią wawrzeszczał i stwierdził, że to było nieodpowiedzialne.
Ktoś mi powiedział tak: "Jeśli jakaś dieta została opracowana przez jednego człowieka, to już jest podejrzana i niebezpieczna. Nawet nad piramidą zdrowia pracował szereg specjalistów."[/quote]

Ja najpierw czytam zanim się zabieram za coś. Fajna lektura dla dziewczyn, które chcą schudnąć dzięki diecie dukana: [url]http://www.netkobiety.pl/t10123.html[/url] Warto poczytać, bo tam jest wiele cennych wskazówek. Jak ktoś się do nich stosuje to większego problemu ze schudnięciem nie ma.

85

Odp: diety

Te wszystkie diety to jakieś bzdury, nie powinno się przechodzić na dietę tylko zmienić tryb życia na aktywny i zdrowy wtedy super sylwetka i samopoczucie gwarantowane. Dieta Dukana to dla mnie osobiście największe zło jakie kiedykolwiek wymyślono, zastanawiam się czym kierują się ludzie decydując się na nią...

"Okazuje się, że najczęstszą przyczyną porzucania diety, jest jej niewłaściwy dobór. Wydaje nam się, że wybraliśmy tą idealną, a już po tygodniu nie możemy obejść się bez paczki ulubionych chipsów czy kufla zimnego piwa.

Wystarczyłoby się zastanowić; skoro żadna stosowana do tej pory dieta nie przyniosła rezultatu, to może nie ma diety doskonałej? Co wtedy należy zrobić? Przede wszystkim przeanalizować nasze nawyki żywieniowe. Jeśli bardzo lubimy słodycze to mamy małą szansę zaprzestania ich jeść z dnia na dzień."


AMEN!

86

Odp: diety

teraz jest bardzo duża moda na odchudzanie ale niestety wiąże się to też ze wzrostem chorób z tym związanych. Dziewczyny chcą ładnie wyglądać, a potem leczą anoreksję w klinikach. Pozdrawiam.

87

Odp: diety

Ja tak patrząc na koleżankę to mogę dietę cambridge polecić, dużo schudła i już długo się trzyma wagi tej odchudzonej oczywiście. A z tego co wiem to musi to być zdrowa dieta bo jest nawet zarejestrowana w Polskim Rejestrze Sanitarnym.

88

Odp: diety

nie stosowałam nigdy diety gdyż zazwyczaj staram sie odzywiac zdrowo, jednak cwicziczenia i picie duzo wody pozwoliło mi stracic kilka kg:)

89

Odp: diety

[quote=sylciar]nie stosowałam nigdy diety gdyż zazwyczaj staram sie odzywiac zdrowo, jednak cwicziczenia i picie duzo wody pozwoliło mi stracic kilka kg:)[/quote]To fakt, dobrze jest odżywiać się zdrowo jednakże nie zawsze jesteśmy w stanie się uchronić przed otyłością, moim zdaniem najczęściej otyłość zaczyna się już w dzieciństwie kiedy to rodzice za nas decydują co będziemy jeść. A wtedy problem zostaje dla nas i albo sobie poradzimy i albo nie.

90

Odp: diety

To na pewno, chociaż nie sądze żeby był to jedyny powód. Otyłość to problem złożony, składają sie nia niego zarówno wspomniane przez Ciebie zwyczaje, jak i czynniki takie jak indywidualna skłonność do tycia, zwyczaje żywieniowe (i to jednak właśnie one w wiekszości wypadków, wiec mamy wpływ na naszą wage!) i dużo innych. Co do Cambridge to jest to dieta zbilansowana i nie stawia na szybkei odchudzanie - raczej miarowe, ale trwałe, bez efektu jojo.

91

Odp: diety

Moja ciotka po zachorowaniu na tarczycę bardzo przytyła

92

Odp: diety

To na pewno nie od tarczycy tylko od leków na nią, które też bardzo psują zęby

93

Odp: diety

Duże znaczenie ma też skład śliny, tak mi dentysta mówił

94

Odp: diety

Wielokrotne ciąże też psują zęby, zwłaszcza jak się nie przyjmuje preparatów witaminowych

95

Odp: diety

Najbardziej zęby się psują od kwaśnego pożywienia w tym słodyczy, które chemicznie mają odczyn kwaśny

96

Odp: diety

Mój dentysta mi poradził - po zjedzeniu czegokolwiek jeśli nie można umyć zębów to wystarczy przepłukać usta czystą przegotowaną wodą, ona neutralizuje odczyny

97

Odp: diety

[quote=milagro]Duże znaczenie ma też skład śliny, tak mi dentysta mówił[/quote]
Czyjejś też? Może to głupie, ale dawno temu zauważyłam, że od całowania się psują mi się zęby big_smile Tzn. może tak... odkąd zaczęłam się całowac z konkretnym facetem, zauważyłam nagłe pogorszenie się stanu zębów.

98

Odp: diety

Pewnie on nie mył za często albo wcale i oddawał Ci swoje bakterie, bardzo "żrące" szkliwo...

99

Odp: diety

[quote=Kalinka01]To na pewno nie od tarczycy tylko od leków na nią, które też bardzo psują zęby[/quote]

nie zauważyłam ani przybrania na wadze ani większych problemów z zębami - a leki na tarczycę biorę od dobrych kilku lat smile

100

Odp: diety

Zęby najbardziej się psują od unikania szczoteczki i pasty