1

Temat: Panele

na podłodze mam bardzo jasne panele, które brudzą się w zadziwiająco szybkim tempie...znacie jakieś domowe sposoby na mycie panel, by były czyste chociaż przez 2dni tongue?
do tej pory najpierw odkurzam podłogę, a potem odkurzam.

2

Odp: Panele

2 razy odkurzasz?

3

Odp: Panele

O kurcze współczuję, ale nie wiem co poradzić?

4

Odp: Panele

a co kupić żeby się ładnie błyszczały? bo takie pronto do paneli to nie bardzo mi działa... a wszystkie takie specjalne preparaty są potwornie drogie i nie wiem czy warto...

5

Odp: Panele

Ja uzywam SidoluX i jestem zadowolona.

6

Odp: Panele

ale taki płyn nabłyszczający  do mycia czy  jakiś specjalny nabłyszczacz?

7

Odp: Panele

To jest płyn do mycia paneli...

8

Odp: Panele

to chyba go miałam i efektu nie było zbytnio sad może ja źle myję??

9

Odp: Panele

Mi sprawdza się znakomicie...błyszczą się i tak szybko się nie brudzą...

10

Odp: Panele

Dobry był CLASSEN-AKTIV REINIGER.Kosztował  za pół litra ok 10 zł. ale u mnie nigdzie nie widziałam tego.w castoramie był.Teraz to już chyba go nie ma. A widziałam jakiś Cillit do paneli....

11

Odp: Panele

[quote=emilia_s292]Dobry był CLASSEN-AKTIV REINIGER.Kosztował  za pół litra ok 10 zł. ale u mnie nigdzie nie widziałam tego.w castoramie był.Teraz to już chyba go nie ma. A widziałam jakiś Cillit do paneli....[/quote]


o, no właśnie, ja te takie specjalne też w castoramie widziałam i zanim kupię to chciałabym znać opinię czy warto...

12

Odp: Panele

paneli nie wolno myć pronto ani żadnymi nabłyszczaczami! Wiem coś o tym bo pracowałam w sklepie z panelami, więc producenci zalecali mycie woda z dodatkiem specjalnych środków do mycia paneli LAMINOWANYCH! Nie wolno też myc mokrym mopem, tylko na wilgotno.

13

Odp: Panele

a te do mycia paneli laminowanych to jakie?

14

Odp: Panele

[quote=emilia_s292]Ja uzywam SidoluX i jestem zadowolona.[/quote]


mam nadzieję, że i ja będę zadowolona z tego Sidoluxu wink

15

Odp: Panele

Ścieraj codziennie panele na pół-mokro, wilgotną ścierką.

16

Odp: Panele

[quote=angelcity89][quote=emilia_s292]Ja uzywam SidoluX i jestem zadowolona.[/quote]


mam nadzieję, że i ja będę zadowolona z tego Sidoluxu wink[/quote]
na codzień wystarczy przetyrzec lekko wilgotną ściereczką a raz w tygodniu mozna zastosowac jak najbardziej sidolux .

17

Odp: Panele

Sidolux, dobra rzecz, polecam.

18

Odp: Panele

odkurzam odkurzaczem a potem myję letnią wodą z octem

19

Odp: Panele

[quote=gusia1000]Sidolux, dobra rzecz, polecam.[/quote]
nie używałam, ale może spróbuję potraktować nim moje panele. smile

20

Odp: Panele

Ja też używam Sudolux, mają dużo fajnych preparetów, nie tylko do podłóg, hitem jest płyn uniwersalny Mydło Marsylskie.

21

Odp: Panele

Nie używam żadnych Sidoluxów, a jedynie płyn do naczyń ew. z dodatkiem Pronto z olejkami. Po Sidoluxie na podłodze robiły się okropne białe nacieki, które potem musiałam zdrapywać - no po prostu koszmar!

22

Odp: Panele

Sidolux używam, nie robią się u mnie nacieki, może masz jakiś specjalny materiał, z którego wykonane są panele, espe?

23

Odp: Panele

ja jak moje przedmówczynie używam sidolux do pastowania paneli, robię to raz na jakiś czas, a później, mleczko to rozrabiam z wodą i tak przemywam panele.

Dobrym sposobem na to by kurz nie osiadał na panelach  i by ładnie się świeciły jest stosowanie płynu do zmiękczania tkanin a także odrobinę octu ( tak samo myłam też okna), i co ważne panele trzeba myć  wzdłuż, a nie w poprzek, wówczas nie widać zacieków.

24

Odp: Panele

Panel dobra rzez, tylko dbać też o niego należy, by potem nie za szybko zrywać, bo się porysują, itd.

25

Odp: Panele

Teraz nie brakuje dobrych płynów do mycia paneli i płytek.

Natomiast ostatnio zadziwiły mnie panele w mieszkaniu, które od niedawna wynajmują znajomi. Są powycierane na brzegach, co nie wygląda zbyt estetycznie. Też myślałam o położeniu niedługo paneli w salonie, ale to mnie trochę odstraszyło. W tej chwili myślę o płytkach imitujących drewno (tutaj jest kilka fajnych i niedrogich wzorów: np. kafelki). Zakładam, że będą po prostu trwalsze.