1

Temat: sztuczne barwniki w słodyczach

Ileż to razy ze strachem spoglądam na słodycze barwiące , nie pozwalam kupować swoim dzieciom te paskudztwa , ale kiedy są w szkole nie wiem czy czegoś takiego sobie nie kupują , lizaki, gumy, i inne, co o tym sądzicie?

2

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Nie upilnuję i nie szczególnie się tym przejmuję. Inaczej nawet galaretki nie mogłabym zrobić, bo barwiona.

3

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

oprocz slodyczy w napojach, ale rowniez w wiekszosci przetworzonej zywnosci. Akurat slodyczy je sie w niewielkiej ilosci, natomiast same slodycze sa szkodliwe, bo puste kalorie.

4

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

No barwniki są nie zdrowe, ale cóż zrobić gdy ich pełno wszędzie.

5

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Niestety barwniki są w bardzo różnych produktach, nie tylko w słodyczach. Wystarczy choćby poczytać jaki mają skład jogurty (uchodzące za zdrowe, a różnie z tym bywa). A z napojami to dopiero jest ciekawie... Więc najlepiej czytać skład wszystkiego i unikać jedzenia rzeczy mocno przetworzonych.

6

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

no niestety Gisele, ale muszę Cię rozczarować - jogurty smakowe (waniliowe, owocowe, kawowe, czekoladowe, tiramisu i in.) nawet nie uchodzą za zdrowe wink

cukier, barwniki i aromaty... sad

7

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Ale chyba chociaż trochę wapnia mają mimo to?

8

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Ja już wszędzie czytam etykiety smile
przeraża mnie to, że coraz trudniej kupić normalne jedzenie i że jemy tyle świństwa sad

U nas w sklepiku szkolnym zrobili porządki, dzieci same przeglądały cały towar i wyszukiwały złe składniki, powycinały etykiety i zrobiły dużą tablicę z wymienianiem najgorszych składników. Zmieniła się też osoba prowadząca sklepik i nie ma już żadnego świństwa.

Ostatnio edytowany przez Krecik (2013-05-29 14:48:50)

9

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Trudno przekonać dziecko ze ma nie lubić lizaka czy czekolady nadziewanej, ale dobrze że już w tak wczesnym wieku mają świadomość co jest w jedzeniu

10

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

[quote=Ksymena]Ale chyba chociaż trochę wapnia mają mimo to?[/quote]
wapń tak, ale poza wapniem mnóstwo cukru i całkiem zbędnych składników...

za kilka dni wstawię na swój profil na Fb artykuł o tym, bo już mam gotowy wraz ze zdjęciem - zapraszam do śledzenia!
[url]https://www.facebook.com/pages/Centrum-[/url] … 01?fref=ts

Krecik świetna akcja!!!!!!!!!! GRATULUJĘ POMYSŁU takie aktywności wspaniale uświadamiają dzieciom co jest warte wyboru, a co nie...

11

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Dla mnie teraz  słodycze są za słodkie, więc  coraz mniej ich jem...

12

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Dlatego unikam żelków,. bo są nasycone chemicznymi dodatkami dającymi kolory... Powinno się zabronić ich dzieciom...

13

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

W małych ilościach nikogo nie zabiją - gorzej jak dziecko je codziennie takie słodycze.

14

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Konserwanty przez lata robią spustoszenie w ciele, to nic że ich jest mało w jednej porcji słodyczy. Np. przez rok jemy kilka kg sztucznych dodatków do żywności!

15

Odp: sztuczne barwniki w słodyczach

Ale chyba czesc z nich wydalamy...?