176

Odp: Ziemniaki

U mnie w domu, to placki ziemniaczane każdy sam sobie smaży =P Bo każdy wraca do domu o innej porze, więc żeby nie jeść zimnych, to każdy sam sobie robi smile

177

Odp: Ziemniaki

Ja lubię w wersji na ciepło i zimno, albo odgrzewam sobie kładąc na placku plaster sera żółtego, sałata, pomidor, kajzerka i mam hamburgera wegetariańskiego.

178

Odp: Ziemniaki

[quote=niechcemisie]Ja lubię w wersji na ciepło i zimno, albo odgrzewam sobie kładąc na placku plaster sera żółtego, sałata, pomidor, kajzerka i mam hamburgera wegetariańskiego.[/quote]


Takie coś to mi nawet do głowy nie przyszło wink ale może spróbuję kiedyś smile

179

Odp: Ziemniaki

He he... przyszło mi do głowy kiedy miałam apetyt na fast food i mój wzrok padł na placki. Czasem mam ochotę wsunąć coś takiego właśnie fast foodowego, nieodpartą smile

180

Odp: Ziemniaki

czasem tak jest - mózg domaga się sztuczności, w końcu jesteśmy do niej przyzwyczajeni, jedni mniej drudzy bardziej. Ja mam czasem ochotę na chipsy, ale mąż mówi NIE, no i po dłuższej chwili ochota mija całkowicie smile Tym sposobem chipsów nie jadłam już chyba kilka lat big_smile
szkoda, że tak mi nie mówi jak mam ochotę na coś słodkiego wink

181

Odp: Ziemniaki

Ojj mi tak ochota na chipsy nie mija sad Ale teraz postanowiłam ich nie jeść i trzymam się swojego postanowienia smile

182

Odp: Ziemniaki

Mój mąż kupuje czasami chipsy do piwa..... i tak się zawsze skuszę na chipsy i  piwo też wink

183

Odp: Ziemniaki

Ziemniaki mają bardzo wysoki indeks glikemiczny co oznacza, że po ich zjedzeniu szybko podnosi się poziom glukozy we krwi. Aby go obnizyć trzustka produkuje spore ilości insuliny, która reguluje jednocześnie pracę komórek tłuszczowych. Jeśli więc okrasimy ziemniaczki łyżką masła (dotyczy to tak samo marchewki i buraków) to tłuszcz ten w 100 % zostanie zmagazynowany na bioderkach.

184

Odp: Ziemniaki

O rety, ale takie świeże, roztapiające się na gorących ziemniaczkach masełko jest pyszne!

185

Odp: Ziemniaki

Uwielbiam ziemniaki w każdej postaci, a najbardziej takie młodziutkie z koperkiem.

186

Odp: Ziemniaki

Ja jestem zakochana w ziemniakach. Na słodko, na słono, do pierwszego dania, do drugiego i na przekąskę -  wszystko można z nich zrobić i jeszcze uwielbiam je za smak. Ale na odmianach się nic a nic nie znam, które są najlepsze do czego.

187

Odp: Ziemniaki

Faktycznie ziemniaki są tak uniwersalne że można je podać w każdej postaci. Też je lubię za to.

188

Odp: Ziemniaki

Obieracie młode ziemniaczki czy ścieracie z nich skórkę, a może gotujecie w mundurkach?

189

Odp: Ziemniaki

Uwielbiam ziemniaki. Kiedyś nie lubiłam placków ziemniaczanych, ale się do nich przekonałam. Robię jednak dietetyczne w piekarniku. Ostatnio jednak jem głównie ugotowane ziemniaki, które kroje w plasterki i lekko podsmażam na patelni teflonowej bez tłuszczu i posypuję przyprawą do ziemniaków. Do tego warzywa bądź filet z kurczaka na parze i jest pyszny obiad. Kiedyś jadłam również chipsy i frytki, jednak odkąd przeszłam na zdrowsze odżywianie nawet mnie do nich nie ciągnie smile

190

Odp: Ziemniaki

Mniam, podsmażane ziemniaczki są cudowne. Mnie też kiedyś nie ciągnęło, bo ilość kcal była dla mnie obrzydliwa. Teraz mi nie przeszkadza, choć za chipsami nie przepadam, bo za bardzo oblepiają zęby, a nie lubię tego uczucia.
Co do frytek zaś, to słyszałam, że jeśli wrzuci się do oleju łyżeczkę smalcu, mają lepszy smak. Czy naprawdę jedna łyżeczka może tykle zdziałać w takiej ilości oleju?

191

Odp: Ziemniaki

[quote=a.filipowska][quote=asiula83]zamiast małych placków smażę na patelni takiej wielkiej 1 wielki placek
no i do tego gulasz - ciemny z wielkimi kawałkami mięsa , pieczarkami ... czasami dodaję kukurydzę, czerwoną fasolę i ogórki kiszone do tego sórówka - pekińska z marchewką i sosem czosnkowym

A Ty robisz podobnie ... czy inaczej[/quote]


Ja też tak robię placki - wrzucam jakieś mięsko uduszone i wykorzystuję leczo ze słoiczka, które robię późnym latem:)[/quote]


Czyli trobicie placek po węgiersku smile ja uwielbiam, dużo bardziej niż zwykłe ziemniaczane.

192

Odp: Ziemniaki

Ja lubię placki ziemniaczane z domieszką warzyw, np. por, starta na tarce marchewka, kukurydza, starta cukinia albo dynia. Są wspaniałe! Można też robić takie placki bez ziemniaków. Jedne i drugie są ekstra big_smile

193

Odp: Ziemniaki

Z kukurydzą bym sama nie połączyła. Dodatki dorzucasz do ciasta ziemniaczanego?

194

Odp: Ziemniaki

Tak, do ciasta. Wychodzi super.

195

Odp: Ziemniaki

A frytki smażycie raz czy dwa razy, bo oryginalnie to 1 raz na blado potem mają ostygnąć i po chwili przyrumienić.

196

Odp: Ziemniaki

Raz, bo mi się nie chce. Wystarczy, że trzeba obrać i pokroić ziemniaki. No a takie mrożone to tym bardziej raz.

197

Odp: Ziemniaki

Te gotowe to można w piekarniku. Ja też raz z lenistwa. HAHAHA

198

Odp: Ziemniaki

Lubie rożne dania z ziemniaków, jako : ziemniaki  młode, placki ziemniaczane, kotlety ziemniaczane, frytki, kluski ciemne z tartym ziemniakiem, pieczone w piekarniku.

199

Odp: Ziemniaki

Też lubię ziemniaki w każdej postaci a najbardziej to chyba z grilla z białym serem i ziołami.

200

Odp: Ziemniaki

Ostatnio robiłam frytki, po długiej przerwie - przypomniały mi się studenckie czasy:)