1

Temat: Implanty zębów - z czego się je robi?

Implanty to poważna sprawa. Nie wiem, czy zdecydowałabym się na taki zabieg. Mówi się, że jest on zupełnie bezpieczny, ale jakby nie było wprowadza się obce ciało. Ciekawi mnie, z jakich materiałów robi się implanty. Wiem, że z tytanu, ale czy są jeszcze jakieś inne?

2

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Ostatnio implanty robi się również z cyrkonu. Podobno są bardziej odpowiednie dla pacjentów, którzy mają cienkie dziąsła. Tytanowe implanty mogłyby prześwitywać, a cyrkonowych praktycznie nie widać

3

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Czy jest tak bezpieczny? Nie wiem czy wiesz, czy twój dentysta powiedział ci o tym, ale część implantów się nie przyjmuje np. u osób palących.

4

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Takie zabiegi są w 100 % bezpieczne. Nie macie czym się martwić. Wszystko tylko tak strasznie brzmi. Ja mam dwóch znajomych, którzy mają implanty zębów i w ogóle nie narzekali na sam zabieg. A teraz cieszą się pięknym uśmiechem. Pewnie gdybym ich nie znał, to sam bym miał różne wątpliwości.

5

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

A słyszałyście o zębach  na magnez?

6

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

tu jest dokładnie opisany cały proces zakładania implanta, warunków, kolejnych etapów i tam też jest napisane, że skuteczność implantacji wynosi 97% - czyli rozumiem, że przyjmuje się w 97% przypadków - to tak odnośnie tego, co napisał luska. O zębach na magnez nie słyszałam, a o co chodzi, miszel?

7

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Ciekawe są oferty na gruponie, można dożo taniej założyć sobie implant, a nie za 5 tys.

8

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Przeczytałam ten opis na Candeo, wcześniej wrzucony i tam piszą tak: "Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce) oraz coraz częściej cyrkon. " Czyli tak jak wcześniej dziewczyny mówiły, ten cyrkon coraz bardziej popularny się robi, chociaż tytan cały czas przeważa.

9

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

I co, będą wtedy cyrkonie na zębach? wink

10

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Virrana, nie cyrkonie, a twinkles, czyli te ozdoby na zębach, wśród tych artykułów na candeo jest też tekst o tych ozdobach, ale tak gwoli ścisłości, nie ma to nic wspólnego z implantami cyrkonowymi wink.

11

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Naruszanie zęba bez potrzeby jest czystą głupotą, potem będzie się psuł w zastraszającym tempie

12

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

[quote=Naturalna]Przeczytałam ten opis na Candeo, wcześniej wrzucony i tam piszą tak: "Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce) oraz coraz częściej cyrkon. " Czyli tak jak wcześniej dziewczyny mówiły, ten cyrkon coraz bardziej popularny się robi, chociaż tytan cały czas przeważa.[/quote]


Orientujesz się, czy cyrkon jest generalnie dostępny w gabinetach stomatologicznych? Czy jest na tyle powszechny, że u każdego dentysty jest gdzieś tam w zanadrzu?

13

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Implanty droga rzecz, ale można w ich zastępstwie wstawić taniej bez szlifowania sąsiednich zębów, tzw. most klejony, adhezyjny, kompozytowy.

14

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Aż taka obyta to nie jestem, w tym Candeo w ofercie widziałam cyrkon, w cenniku pojawia się informacja smile
Gusia, ale czy nie szoda jednak zainwestować i nie niszczyć w żaden sposób sąsiednich zębów? Implant możesz mieć od 2 tys., a masz go na lata.

15

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

To będzie bez piłowania sąsiednich zębów.
Punkt za 350 zł.
Mi trzeba wstawić 2 zęby, czyli razem 6 pkt.
To masa kasy, ale co zrobić, gdy się zęby dolne rozchodzą.
Nie wiedziałam, ze implant to 2.000 zł., myślałam że drożej, ale ze tylko on jest na 2 lata a nie na dłużej, to jestem zaskoczona tym.

16

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Implanty są "dożywotnie", chyba że je wstawia jakiś "weterynarz" z Ukrainy...

17

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

No tak też myślałam, że raz na zawsze. 
W takim razie jak ma 1 kosztować-2000 zł, to może lepiej go zrobić, a najpierw nazbierać na to kasę. ?

18

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

No, ale żeby to wstawić nawet bez piłowania, to trzeba dokleić czy coś do zębow z boku, tak? Dla mnie to nie do końca jest nie uszkadzanie innych zębów... Co do dozywotości implantó to ostatni raz powołam się na tę stronę Candeo, ciekawostka w tym:

jaka jest gwarancja trwałości implantów?
- przy odpowiednim postępowaniu przez pacjenta (higiena, wizyty kontrolne) nie ma ustalonej granicy ich obecności w jamie ustnej pacjenta. Pierwszy implant, który wszczepił prof. Branemark pozostaje jeszcze w ustach pacjenta po 51 latach. Ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta (ilość i jakość kości, rodzaj uzupełnienia protetycznego), jego stanu zdrowotnego. Istnieje gwarancja na wykonany zabieg.

Ja, ale powtarzam, że to ja, wolałabym uzbierać kasę, a mieć metodę z gwarancją, bez ingerencji w resztę zębów.

19

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

To się dokleja do 2 zębów sąsiadujących-tak mi mówili w gabinecie dentystycznym i co pól roku chodzi się na kontrolę i coś tam dorabia.

20

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

[quote=Naturalna]No, ale żeby to wstawić nawet bez piłowania, to trzeba dokleić czy coś do zębow z boku, tak? Dla mnie to nie do końca jest nie uszkadzanie innych zębów... Co do dozywotości implantó to ostatni raz powołam się na tę stronę Candeo, ciekawostka w tym:

jaka jest gwarancja trwałości implantów?
- przy odpowiednim postępowaniu przez pacjenta (higiena, wizyty kontrolne) nie ma ustalonej granicy ich obecności w jamie ustnej pacjenta. Pierwszy implant, który wszczepił prof. Branemark pozostaje jeszcze w ustach pacjenta po 51 latach. Ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta (ilość i jakość kości, rodzaj uzupełnienia protetycznego), jego stanu zdrowotnego. Istnieje gwarancja na wykonany zabieg.

Ja, ale powtarzam, że to ja, wolałabym uzbierać kasę, a mieć metodę z gwarancją, bez ingerencji w resztę zębów.[/quote]

Myślałam, że implanty są młodsze, a tu pierwszy ma ponad pół wieku, no, no, no... smile Według mnie nalezy zadbać o uzupełnienie ubytków zebowych, a czy to będą mosty, czy implanty, to dobry specjalista na pewno doradzi. Dużo gorsze konsekwencje ma niereagowanie, pozostawienie dziur samych sobie, bo inne zeby próbują zająć miejsce tego straconego. Czytałam ostatnio artykuł na ten temat.

21

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Gdy zęby się przesuwają to właśnie dobrze, bo maskują ubytek. Gorzej jest przy stłoczeniach, jak szczęka jest za krótka bo wyrasta 8 i przednie zęby się wykrzywiają...

22

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

[quote=miszel]A słyszałyście o zębach  na magnez?[/quote]

Dla mnie to cos nowego

23

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Tytan ma szerokie zastosowanie. Implanty dentystyczne to doskonały przykład jak jest ono różnorodne.

24

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

A jak ktoś jest uczulony to z czego może być implant?

25

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Implant może być z wielu tworzyw, przecież ilu pacjentów tyle oczekiwań i stomatologia ma tu wiele rozwiązań