1

Temat: sosy

mam problem z sosami, robię rzadko, bo nie umiem wink

ale pochwalę się, że dziś wyszedł mi całkiem niezły - cytrynowy do ryby!

łyżkę masła rozpuściłam wymieszałam na gładką masę z łyżką mąki i podlałam wywarem - doprowadzając do konsystencji kremowej,następnie wycisnęłam sok z cytryny i doprawiłam cukrem, zagotowałam i dodałam dwie łyżki kwaśnej śmietany smile
pycha smile

a jak któraś ma sprawdzony przepis na sos waniliowy to poproszę smile

2

Odp: sosy

Ja to sosy raczej takie na słono robię 9grzybowe, pieczeniowe, pieczarkowe), cytrynowy i waniliowy to dla mnie nowość;( swoją drogą ciekawa jestem jak smakują

3

Odp: sosy

cytrynowy hmmm jest kwaśny wink ja zawsze wciskam cytrynę na rybę, także sos tu całkiem pasował zaostrzył smak ryby

a waniliowy jadłam kiedyś do deseru i był mmmm bossski!

4

Odp: sosy

ja robię sos od miesa jak zostanie zbieram tłuszcz a potem zaciągam mąką i doprawiam

5

Odp: sosy

A mnie smakuje jeden kupny który dodaje do makaronu lub ryżu to '' Pomysł na '' boloński winiary, smakuje wybornie i zawsze sie udaje

6

Odp: sosy

ja z kupnych to tylko spaghetti,a le w słoiczku Łowicza - nie jadłam lepszego!

7

Odp: sosy

Łowicz jest dobra firmą!

8

Odp: sosy

Pomysł na.. też czesto kupuję

9

Odp: sosy

Ja często robię sos ze zmiksowanych ugotowanych warzyw i trochę jogurtu lub śmietany

10

Odp: sosy

Ja sosów z paczki nie używam....

Dzisiaj mam taki sos do ryby:
3 łyżki margaryny rozpuścić, dodać 2 łyżki mąki, chwilę posmażyć, dodać kostkę rosołową rozpuszczoną w kubku wody, pogotować aż zgęstnieje.
Dodać dużo koperku, pieprz, sos z 1/4 cytryny i 2 łyżki kwaśnej śmietany.
Pyszny do ryby na parze smile

11

Odp: sosy

Najprostszy sos, który zawsze wychodzi to po prostu majonez z sokiem z cytryny big_smile

12

Odp: sosy

ja lubię robić sosy pomidorowe smile jednak jeśli chodzi o takie sklepowe polecam z Dawtona sos bolognese z ziołami jest pyszny !:)

13

Odp: sosy

Mhmm... pomidorowe są wspaniałe i te na ciepło i te na zimno. Podobno jest w nich więcej cennego likopenu niż w świeżych pomidorkach.

14

Odp: sosy

Mhmm... pomidorowe są wspaniałe i te na ciepło i te na zimno. Podobno jest w nich więcej cennego likopenu niż w świeżych pomidorkach.

15

Odp: sosy

Ja uwielbiam wszystkie sosy na bazie jogurtu naturalnego, najczęściej dodaję wiele różnych ziół, czosnku, cytryny i wychodzą świetne sosy do sałatek. Zdrowe!
A jeśli chodzi o sos do potraw z grilla to polecam zmieszać ketchup z sosem pomarańczowym i oregano! Przepyszne

16

Odp: sosy

Czy ktoś też dostaje zgagi po sosie chili? Dodałam do potrawy bardzo niewielką ilość. praktycznie nie poczułam różnicy w smaku, a mimo to dostałam zgagi, czy więc oby na pewno przez ten sos, a nie nic innego? Czy tak niewielka ilość naprawdę wystarczy?

17

Odp: sosy

Kapsaicyna zawarta w chili powoduje zwiększenie wydzielanie soku żołądkowego, więc jest bardzo możliwe że nawet przy niewielkiej ilości masz zgagę. Chociaż wiadomo u każdego to indywidualna sprawa

18

Odp: sosy

O nie...
Szkoda, bo chciałabym używac częściej. Pozostaje papryka w proszku ostra, po niej nic mi się nie dzieje i duuuużo pieprzu, który uwielbiam. Sosy na gorąco z tymi przyprawami są fajne, ostre, bo zimne nie palą wogóle. Jak to się dzieje?

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2012-05-20 12:50:13)

19

Odp: sosy

A macie swoje ulubione  tzw. sosy letnie?

20

Odp: sosy

Ja uwielbiam dipy na twarożku, no kocham to po prostu!

21

Odp: sosy

sosy

ale pochwalę się, że dziś wyszedł mi całkiem niezły - cytrynowy do ryby!

No widzisz, robienie sosów to nic trudnego. Trzeba tylko mieć dobry przepis. A i gotowe sosy są bardzo dobre, tylko je rozprowadzić wodą i ugotować.

22

Odp: sosy

dipy na twarożku

ja też uważam je za coś pysznego, bo też bardzo lubię twarożki

23

Odp: sosy

Ja zwykle nie korzystam nawet z gotowych przepisów, tylko coś tam namieszam i zdaję się na łaskę przypraw smile

24

Odp: sosy

ja dziś na obiad miałam rybę z sosem pomidorowym
pokrojony drobno pomidor, łyżeczka oliwy, odrobina octu balsamicznego oraz posiekana mięta i pieprz do smaku smile

25

Odp: sosy

Uwielbiam ryby, muszę spróbować!