176

Odp: ulubiona kuchnia

Caroline zgadzam się - co zresztą dałam do zrozumienia wyżej smile
ja uwielbiam przyjmowac gości  - rozmawiać śmiać się i ew. zjeść po "kromce suchego chleba" wink

177

Odp: ulubiona kuchnia

Justynko, z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynika, że do tego stopnia uwielbiasz gości, że nie chcesz ich wypuszczać. Po takiej uczcie jaką zaproponowalaś mogą się nie wytoczyć.

178

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=justyna]ja bym poszła w tradycję - w końcu to kuzyn z żoną, a nie prezydent wink
na przystawkę śledzie, sałatka, potem rosół z makaronem, zrazy zawijane z kaszą, buraczki, surówka, na deser domowe ciasto albo lody i potem ew. deska serów z owocami i orzechami
wino, kawa, herbata itp.[/quote]


No powiem, że bardzo mądrze mówisz, chyba pójde w stronę bigosu na żeberkach na winie, ze śliwkami i suszonymi grzybami, barszcz czerwny na zakwasie po staropolsku, śledzie, nie mam domowego wina:(

179

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=niechcemisie]Justynko, z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynika, że do tego stopnia uwielbiasz gości, że nie chcesz ich wypuszczać. Po takiej uczcie jaką zaproponowalaś mogą się nie wytoczyć.[/quote]
no coś Ty?? nie zjadłabyś tego?? big_smile
ja a i owszem lubię przyjmować gości, lubię karmić i generalnie od dziecka jestem typową "kurą domową" wink
no może nie typową, bo wciąż noszę rozm. 36 a nie 44 big_smile

180

Odp: ulubiona kuchnia

Bo karmisz tym wszystkim gości, nie siebie.

181

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=ewka_sak]polecam kuchnię ormiańską, coś wspaniałego: np: gołąbki w liściach winogrona, mają też fajny chleb lawasz, można w niego zawinąć szarmę z kurczaka i inne pyszności, poza tym naleśniczki z mięsem,  zupa z kurczaka czachobili, bakłażany nadziewane itp[/quote]

Czy taka kuchnia nie jest dosyć droga i wymagająca? Bo bardzo mnie zaintrygowała smile:)

A tak to polska i włoska - uwielbiam makarony na miliony sposobów.

182

Odp: ulubiona kuchnia

gołąbki w liściach winogron to i ja robię big_smile myślałam, że to polska kuchnia smile

183

Odp: ulubiona kuchnia

Polska i włoska smile

184

Odp: ulubiona kuchnia

A gdzie takie liście można kupić? Ja mam na działce zasadzone winogrono, ale to w sezonie letnim może być z tego pożytek.

185

Odp: ulubiona kuchnia

Ja tam lubie kuchnie vietnamska chociaz sama nie umiem jej za bardzo gotowac. Poza tym jeszcze oczywiscie wloska i meksykanska.

186

Odp: ulubiona kuchnia

Ja tam lubię wszystko co dobre. : P

187

Odp: ulubiona kuchnia

ja tak samo wink nie wybrzydzam ale uwielniam krewetki <3

188

Odp: ulubiona kuchnia

Ja swoje ulubione przepisy zapisuje w formie bloga, wtedy wiem że zawsze mam pod ręką ulubione danie:)

189

Odp: ulubiona kuchnia

Moja ulubiona kuchnia to kuchnia babci smile

190

Odp: ulubiona kuchnia

Tradycyjna kuchnia jest smaczna, ale ja stawiam na włoską, wszystko co ma makaron jest dla mnie naj:)

191

Odp: ulubiona kuchnia

Zastanawiam się właśnie, czy rzeczywiście kiedykolwiek jadłam coś bez naleciałości innej kultury, jakieś danie w pełni należące do tej, a nie innej kuchni, bo przecież teraz wszystko robi się na tyle sposobów, niekoniecznie czysto regionalnych, bo choćby same produkty są często podróbką albo odmiana warzywa czy owocu nie zgadza się z tą jaka powinna być, a w retauracjach czasem tylko nazwy mają coś wspólnego z prawdziwymi daniami takiej czy innej kuchni.

192

Odp: ulubiona kuchnia

Lubię ostre dania, i polskie regionalne.

193

Odp: ulubiona kuchnia

Uwielbiam kuchnię orientalną, mam swoje ulubione potrawy, kalmary po tajsku są przepyszne, przynajmniej w restauracji Mekong na Kamieńskiego. Sama owoców morza nie odważyłam się przyrządzać.

194

Odp: ulubiona kuchnia

Jeśli chodzi o ulubioną kuchnię, to niem jednej zdecydowanej. Lubię kuchnię włoską, jest prosta, szybka w przygotowaniu, a zarazem bardzo smaczna. Oczywiście bardzo lubię nasze polskie przysmaki: pierogi, kapustę, barszcz, żurek, tradycyjne ciasta, tych dań polskiej kuchni jest bardzo wiele, nie sposób tutaj wszystkiego wymienić. W kuchni lubię też różne eksperymenty z różnych stron świata. Ochota na konkretną potrawę zależy od pory roku, humoru, pewnie też od mody na konkretną kuchnię.

195

Odp: ulubiona kuchnia

uwielbiam ostrą kuchnie. zakochałam się w azjatyckiej jak byłam w Nepalu - sentyment pozostaje:) na co dzień wole lekkie potrawy

196

Odp: ulubiona kuchnia

Ja uwielbiam wszystko z kuchni włoskiej smile Każde jedne danie robi na mnie duże wrażenie, a zwłaszcza te makaronowe. Sama gdy robię arriabatę to używam do tego makaronu świderki. Uwielbiamy wszyscy ten makaron smile Świderki nadają się do wszystkie i do szpinaku i do zup i do sałatek smile

197

Odp: ulubiona kuchnia

turecka -shoarma

198

Odp: ulubiona kuchnia

Ja w sumie ostatnio bardzo często przygotowuję azjatyckie potrawy. Jutro będę mieć curry, a pojutrze makaron chow mein z teriyaki.

199

Odp: ulubiona kuchnia

A ja naszej polskiej kuchni nie zamienię na żadną inną kuchnię .Jestem jej smakoszem i lubię eksperymentować w kuchni z połączeniami:)

200

Odp: ulubiona kuchnia

Ja jestem tradycjonalistką i wierna jestem kuchni polskiej smile