26

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

cześć emilka co tam w domu ?

27

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

ja dziś zrobiłam sobie odżywkę z żółtka i olejku rycynowego smile

28

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Ja mam lotion od firmy PROLAB

[url]http://urodaizdrowie.pl/przeciwdzialaj-problemom-z-wlosami[/url]

Dostałam od redakcji portalu, więc może też napiszcie to dadzą.

29

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

[quote=sebastian1979]cześć emilka co tam w domu ?[/quote]
Cześć kochanie. Po staremu.

30

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Moze od wahania poziomu hormonów? Podobno to jedna z częstszych przyczyn..

31

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

na pewno od ogólnego stanu zdrowia zależy kondycja włosów, stresy też mają wpływ na wypadanie

32

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Mojej bratowej to na pewno od stresu wypadają... moje jakoś się trzymają i nawet po porodzie nie zauważyłam, żeby wypady jakoś bardziej... z Pharmaceris też mają szampon  do takich przypadków...

33

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

A ja czytałam że właśnie podczas ciąży są ładniejsze i nie wypadają, ale może się mylę

34

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Podczas ciąży owszem, ale po porodzie mogą wypadać bardziej i stać się matowe i łamliwe smile

35

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

A jak Twoje włosy zniosły poród?

36

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Mi po porodzie nie wypadały włosy ale stały się bardziej łamliwe i matowe, może dlatego że są długie ... dlatego planuje je ściąć...

37

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Czasami warto jest przejść się na profesjonalną regenerację włosów w salonie fryzjerskim. Np. w warszawskim salonie Berendowicz&Kublin do tego typu odżywiania używane jest urządzenie, które otwiera łuskę włosa, wprowadza preparaty do najgłębszych jego struktur i na koniec zamyka łuskę włosa. Nie ma szans, żebyśmy sami sobie zrobili tak dokładny zabieg.

38

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Ale to jest kolejna ściema! Przecież włosy nie są 'żywe" i nie absorbują wiele z tych odżywek! jak można odżywić martwy włos? Można odżywić, ale cebulki włosów!

39

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Ksymena: Jedną z właściwości fizycznych włosa jest zdolność pochłaniania wody oraz innych cieczy, także absorbuje on wszelakie odżywki. A w tym zabiegu wykorzystywana jest kapilara tzn. im mniejsze światło rurki, tym lepiej zostaje wciągnięta ciecz. Tak samo dzieje się z włosem. Między komórkami rdzenia znajdują się wolne przestrzenie wypełnione powietrzem, które tworząc kanał działają, jak kapilary. Włos posmarowany preparatem, wchłonie go na całej długości łodygi. Dlatego takie zabiegi jak najbardziej są efektywne.

40

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

ja używam czasem odzywki, ale nawet przy regularnym stosowaniu jakoś nie zauważyłam najmniejszej poprawy. Tak więc reklamy szamponów i odżywek mnie po prostu rozśmieszają. Mam takie same włosy jak myję je polskim szamponem zioolowym i jak myję reklamowanym, np. pantene

41

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Ja podobnie jak Koleżanki używam oleju kokosowego, tyle że stosuję go przed myciem włosów szamponem. Raz nakładam na suche włosy, innym razem na mokre. Trzymam na głowie ok. godziny i potem normalnie myję głowę szamponem. Lubię olej kokosowy z KTC (bezzapachowy), szampon zmywa go bez problemu i włosy nie są po nim tłuste, lecz leciutkie i miękkie. Fajnie działa na końcówki - moje wcześniej przypominały szczotkę, bo używam suszarki i prostownicy. Świetnie działa też olej kokosowy z Cosmovedy (ten pachnie kokosem:). Moja siostra stosuje olejek na wypadanie włosów - posypały jej się po ciąży... Jest wierna olejkowi Sesa, bo działa i ma fajny skład: dużo ziół i olejków. Wyrasta jej dużo nowych włosów smile

42

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

[quote=luimig]Tak jak w temacie..
każda z nas ma jakieś swoje sposoby - co robic?:)
Może podzielimy się tym co łykamy, co wcieramy, itp. itd.
a czego nie warto robic? co tylko "niby" pomaga? a co szkodzi?[/quote]


ja używam Seboradin - z apteki smile
i kupiłam sobie tran norweski smile dziewczyny mowię Wam.. wanna mi się nie zapycha od nawału włosów jak wodę spuszczam smile zdecydowanie mniej wypadają smile)

43

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

olejek kokosowy na nawilżenie i zniszczenia + calcium pantothenicum na wypadanie i porost smile

44

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Polecam vichy szampon na wypadanie mi pomógł po farbowaniu na blond zaczęły mi wypadać  po trzech miesiącach mega poprawa i do tej pory mi nie wypadają:)

45

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

powinnaś dobrze się odżywiać również.Jedz płatki owsiane

46

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Po oleju kokosowym wypróbowałam indyjskiego olejku do włosów Sesa i muszę przyznać, że po ok. 2 miesiącach stosowania ok. 1 raz w tyg mam całkiem sporo baby hair, trudnych do okiełznania, ale co tam - ważne, że są smile
Pochlebne opinie na jego temat uważam za uzasadnione smile

47

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

a może zagęszczanie włosów> spróbuj, bo warto! ja mam zagęszczone i wreszcie nie wstydzę się swojego wyglądu, naprawdę za niewielką cenę można poddać się przyjemnemu zabiegowi i od razu widać efekty, a wcześniej też ładowałam w suplementy, zresztą poczytaj sobie o tym to się dowiesz
zajrzyj na internet Beauty for You, tam mają wszystko opisane
jakby coś to podpowiem, napisz prywatną wiadomość

48

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

[quote=Gaia]Ksymena: Jedną z właściwości fizycznych włosa jest zdolność pochłaniania wody oraz innych cieczy, także absorbuje on wszelakie odżywki. A w tym zabiegu wykorzystywana jest kapilara tzn. im mniejsze światło rurki, tym lepiej zostaje wciągnięta ciecz. Tak samo dzieje się z włosem. Między komórkami rdzenia znajdują się wolne przestrzenie wypełnione powietrzem, które tworząc kanał działają, jak kapilary. Włos posmarowany preparatem, wchłonie go na całej długości łodygi. Dlatego takie zabiegi jak najbardziej są efektywne.[/quote]
Sratatata za dwa lata...
Ahh jak Ci fryzjerzy potrafią naciągać. Być może to dobre zabiegi ale z pewnością nie warte swojej ceny. za 3 złote mam olejek rycynowy do tego za 9 zł jantar i na 2-3 tygodnie mam idealną dla mnie i tanią pielęgnację. Skoro fryzjerzy są tak wydedukowani to dlaczego żaden nie sprawdził porowatości moich włosów i nie doradził mi odpowiednich kosmetyków pielęgnacji i diety? Tak tak diety, warto dowiedzieć się co jeść żeby widoczne efekty pojawiły się na włosach

49

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

myślę, że bardzo ważne jest to aby zaakceptować siebie samą nawet z połamanymi włosami bo później możesz wpędzić się w problemu i poźniej leczyć depresje

50

Odp: Włosy wypadają i łamią się... jak sobie z tym radzić?

Tez myślę że lepiej kupić profesjonalny preparat niż wydawać kasę w salonie, gdzie nie wiadomo co nakładają na włosy a biorą takie pieniądze że strach myśleć...