1

Temat: Zdrowe odżywianie :)

Dziewczyny odżywiacie się zdrowo ?
Osobiście nie zawsze mam na to czas jednak staram się jeść jak najwięcej owoców i warzyw . Ograniczam cukry ( już nie pochłaniam tyle słodyczy co kiedyś , nie słądzę herbaty ). Nie piję kawy - tylko zbozową . Ostatnio kupiłam sokowirówkę i codziennie robię sok z marchwi i jabłek smile
A Wy ? Robicie coś dla siebie w tym temacie ?

2

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Mnie moj goni bym się odżywiała zdrowo - więc sie staram ile moge - jednak w wakacje jest o wiele prościej zajmować się zdrowym odzywianiem niż zimą neutral

3

Odp: Zdrowe odżywianie :)

fakt - owoce i warzywa są dużo tańsze i łatwiej dostępne ( te sezonowe )
i dlatego własnie zdecydowałam się na sokowirówkę - jabłka i marchew niedroga a gryźć nie lubie tongue - wrzucam 4 jabłka , 4 duże marchewki - i mam 3 szklanki soku smile

4

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ostatnio mi Teściowa zrobiła taki sok smile zakochałam sie na tyle, że namawiam rodzicow na sokowirowkę big_smile

5

Odp: Zdrowe odżywianie :)

No i super :
wcześniej kupowałam te jednodniowe soki Marwit - ale taka sokowirówka zwraca się w mgnieniu oka smile

6

Odp: Zdrowe odżywianie :)

A poza tym wiesz co pijesz wink a z tymi sokami to różnie bywa wink

7

Odp: Zdrowe odżywianie :)

własnie smile tamte soki nie raz były rozrzadzane z woda albo czułam np . ziemię - jakby tych marchewek nie myli wcale ... No i kilka razy trafiły mi sie przeterminowane soki chociaż data ważności była odpowiednia hmm

8

Odp: Zdrowe odżywianie :)

ważne aby nie jest przetwazanych rzeczy, oraz wszystko z umiarem

9

Odp: Zdrowe odżywianie :)

w tych czasach wiekszosc jest przetworzona jak nie wszystko wink wiec tu sie zaczynają schody tongue

10

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=malenka84]w tych czasach wiekszosc jest przetworzona jak nie wszystko wink wiec tu sie zaczynają schody tongue[/quote]

masz racje ale da sie jeszcze to omijać przykladowo chodujac swoje warzywa itp albo kupujac na rynku od ludzi ktorzy widac ze sobie sami choduja, druga sprawa mieso najlepiej kupic prosto z ubojni pol swinki cyz cos pociachac i do zamrazarki smile

11

Odp: Zdrowe odżywianie :)

I myslisz, ze np te kurczaki nie są karmione karmą dla zwierząt tylko np trawka? A juz w tej karmie jest masa świństw tongue.
I nawozy - myslisz, ze ci ludzie tylko naturlanymi nawoża wink?

12

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=malenka84]I myslisz, ze np te kurczaki nie są karmione karmą dla zwierząt tylko np trawka? A juz w tej karmie jest masa świństw tongue.[/quote]

zacznijmy od tego ze kurczakow nie powinno sie jesc zbyt czesto smile
Nasze pokolenie to pokolenie kurczakowcow hehe w te kurczaki ładowane są hormony a my potem je jemy i teraz tak jest ze idac ulica widzisz osoby ktore maja po 180, 190cm wysokosci (albo szerokosci heh).
W hipermarketach jedzenia radze nie kupować.

[quote=malenka84]I nawozy - myslisz, ze ci ludzie tylko naturlanymi nawoża wink?[/quote]

Lepsze nawozone jakims zwyklym nawozem przed chorobami niz takie naładowane roznymi hormonami, i genetycznie modyfikowane

13

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Lepsze - to prawda - ale który rolniksie bawi w to? przecież naturlany nawóz nie spowoduje, ze dane warzywko/owoc urośnie. lepiej wiec troche "poładowac" je sztucznym - bo przecież On z tego sie utrzymuje i nie stać Go na takie uprawy gdzie 1/3 jedynie będzie.

Co do kurczaków - ja osobiście uwielbiam wink. i odkąd pamietam to jem:P. na poczatku było łatwiej bo moja Babcia hodowała kurki, kaczki, gaski, swinki więc wiadomo było co sie je.
Co do tych hormonow - prawda sa w kurakach ale hormony są w tłuszczyku - a co za tym idzie: kuperku czytam udkach. Dlatego jak juz to je sie piers kurczaka gdzyż tam jest znikoma ilość tłuszczyku o ile w ogóle jest i hormonu nie usiawdczysz wink

14

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=malenka84]Lepsze - to prawda - ale który rolniksie bawi w to? przecież naturlany nawóz nie spowoduje, ze dane warzywko/owoc urośnie. lepiej wiec troche "poładowac" je sztucznym - bo przecież On z tego sie utrzymuje i nie stać Go na takie uprawy gdzie 1/3 jedynie będzie.

Co do kurczaków - ja osobiście uwielbiam wink. i odkąd pamietam to jem:P. na poczatku było łatwiej bo moja Babcia hodowała kurki, kaczki, gaski, swinki więc wiadomo było co sie je.
Co do tych hormonow - prawda sa w kurakach ale hormony są w tłuszczyku - a co za tym idzie: kuperku czytam udkach. Dlatego jak juz to je sie piers kurczaka gdzyż tam jest znikoma ilość tłuszczyku o ile w ogóle jest i hormonu nie usiawdczysz wink[/quote]

a kto nie lubi kurczakow?
ja poprostu uwazam ze nie są najzdrowsze i jem je zadko o!

ja mam na ogrodku swoje warzywka:D

15

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja niestety niemam ogródka sad - uroki mieszkania na (w?) blokowisku neutral
Ale ostanio próbuje hodować wlasna paprykę - efektem się podziele później tongue

A co do nie lubienia - a sa takie osoby które np wolą wieprzowine niz kuraka tongue

16

Odp: Zdrowe odżywianie :)

ogólnie staram się prowadzić zdrowy tryb życia:) jeżeli chodzi o jedzenie to trzymam się z dala od słodyczy i gazowanych napojów;) jem dużo warzyw i owoców, obiadki gotuje na parze, a nad warzywami pastwię się w sokowirówce:P marzy mi się jeszcze mini zielnik na parapecie w kuchni;)

17

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Gratuluje wytrwałości - bo ja dłuższy czas nic słodkiego nie zjem to mnie po prostu trzęsie tongue

18

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja również gratuluję bo ja niestety jestem na diecie chipsowo-ciastkowej sad

19

Odp: Zdrowe odżywianie :)

JA na szczęscie odzwyczałam się od chipsow tongue

20

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja jem rozsadnie ale pozwalam sobie na chwile zapomnienia - hamburger , chipsy i cola tez znajduja swe miejsce w jadlospisie smile Odkad urodzilam synka bardziej patrze na to co jem. Nie gotuje tlusto, staram sie by moi panowie jedli jarzynki i pili soki. Wszystko z glowa smile

21

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Nie kupuje gotowych produktów, nawet pierogów itp, tym bardziej po tej aferze z mięsem ze Szwecji. Poza tym staram się gotować świeże gorące obiady, stosuję zamiast śmietany jogurt naturalny, ale zdarza mi się wypić wódeczkę i zagryźć chlebem ze smalcem i ogórem kiszonym:)

22

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Gotuję codziennie od ponad 10 lat dla swojej rodziny i gdyby nie istniały gotowe produkty lub półprodukty to byłabym strasznie zgorzkniałą "gospodynią domową".

23

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=pinkmause]Gotuję codziennie od ponad 10 lat dla swojej rodziny i gdyby nie istniały gotowe produkty lub półprodukty to byłabym strasznie zgorzkniałą "gospodynią domową".[/quote]
zgadzam się smile
ktoś kto wymyślił półprodukty powinien dostać Nobla wink
oczywiście trzeba umieć je tylko wybrać - mrożone warzywa TAK, ale już mrożone czy gotowe pierogi, kopytka czy jakieś krokiety pulpety itp NIE
generalnie od zawsze mam awersję do gotowych dań z mięsem
odrzuca mnie też od gotowej garmażerki

jednak pracując na dwa etaty (praca i dom) ciężko jest czasem nie skorzystać z pomocy smile
ja na szczęście (nieszczęście) w większości pracuję w domu, więc obiadki raczej robię sama

24

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ale mrożone pierogi ruskie to jest to tongue

I nie ważne co by ludzie mówili - uwielbiam je tongue

25

Odp: Zdrowe odżywianie :)

slyszałam ze mrożone ważywa mają o wiele więcej witamin niż takie świerze smile