1

Temat: Jak często się badać?

Witam.
Tak sobie myślę jak często musiałby się człowiek badać by uniknąć różnych chorób?
No i wychodzi mi, że całe życie musiałby spędzić na badaniach.
Każdy ma jakieś dolegliwości, każdy ma jakieś choroby o których nie wie.
Ja mam problemy np. z tarczycą, z płucami, z kręgosłupem, z ciśnieniem, ze stawami
i tak bym mogła jeszcze wymieniać.
Ostatnio znalazłam test na raka, który uświadomił mi jeszcze kilka dolegliwości i
prognozy na raka:-) [url]http://postlinknews.com/457news.php[/url].
Dla mnie to takie bzdury, ale pewnie coś w tym jest.
Jakby człowiek miał lecieć z każdą dolegliwością do lekarza, to by zbankrutował.
A wy co o tym myślicie? Czy drobne dolegliwości olewać, czy może jednak
zrobić badania. Bo np. w teście było pytanie - jak często mam zatwardzenia
i jak często rozwolnienia. Wiadomo, każdemu to się zdarza.
Ale czy to od razu są oznaki raka?

2

Odp: Jak często się badać?

Każdy może mieć raka, taka prawda. Przedwczoraj dowiedziałam się, że starsza już sąsiadka ma raka płuc, choć zawsze bardzo dbała o siebie, nigdy nie paliła i nie przebywała w zadymionych pomieszczeniach, nikt w domu też nie palił. Nie wiem po co robią takie bzdurne testy. Ktoś chce wiedzieć, bo jest ciekawy, to idzie do lekarza i lekarz zleca badania. Ktoś się źle czuje to też może sobie pójść do lekarza. Internetowy test to żadne diagnozowanie. Myślę, że mamy wszyscy dostateczną świadomość jak tryb życia, dieta i nałogi wpływają na stan naszego zdrowia i wiemy, że jesteśmy w grupie ryzyka jeśli zaniedbujemy siebie lub ktoś w rodzinie miał raka i nie potrzebujemy do tego żadnych testów.

3

Odp: Jak często się badać?

Ja uważam, że raz w roku powinno sie robić podstawowe badania krwi, moczu i ginekologiczne cytologia, usg.

4

Odp: Jak często się badać?

I ewentualnie oddawać krew, pomaganie jest przyjemniejsze niż pójście na badania kontrolne.
Coś mi się obiło o uszy, może Wy będziecie widzieć o co dokładniej chodzi - że te babskie badania jak cytologia, będą w pracy obowiązkowe czy coś takiego.

5

Odp: Jak często się badać?

Nic mi nie obiło sie o uszy z tą cytologią. Ale było by to dobre rozwiązanie. Przynajmiej kobiety pracujące badały by się regularnie

6

Odp: Jak często się badać?

Jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne... hmm

7

Odp: Jak często się badać?

Ale byłoby dobrze. Ja dostałam to zaproszenie na bezpłatną cytologię, nie skorzystałam, czekałam na następne, nie dostałam. Więc nie poszłam. Gdybym musiała, to bym to zrobiła.

8

Odp: Jak często się badać?

Raz do roku zrobić badania i wystarczy wg. mnie.

9

Odp: Jak często się badać?

na cytologię można iść bez zaproszenia, każdy ginekolog to zrobi

10

Odp: Jak często się badać?

Tak, wiem.

11

Odp: Jak często się badać?

Dziewczyny, cvtologia jest bardzo ważna, chociaż raz na dwa ara idźcie, żeby nie było potem za późno

12

Odp: Jak często się badać?

Dobra przestroga.

13

Odp: Jak często się badać?

Ja chodzę regularnie

14

Odp: Jak często się badać?

To tylko taką postawę chwalić.

15

Odp: Jak często się badać?

A te zaproszenia to dostaje się raz czy ciągle przychodzą? Wiem, że można bez zaproszenia, tak tylko pytam.
A jeszcze jedno... teraz już darmowa cytologia nie jest raz na dwa lata tylko raz na trzy... oszczędności.

16

Odp: Jak często się badać?

Zaproszenia raz na rok się dostaje.
Dzięki za odp.

17

Odp: Jak często się badać?

Ja dostałam jedno i na tym koniec sad

18

Odp: Jak często się badać?

Jest coś takiego jak screening stanu zdrowia, który pozwala na wykrycie wielu chorób, można zrobić coś takiego, zamiast badać się osobno na różne choroby.

19

Odp: Jak często się badać?

I jak to działa? Na zasadzie skanera?

20

Odp: Jak często się badać?

Ja ostatnio zrobiłam wszystkie potrzebne badania

21

Odp: Jak często się badać?

W Klinice Panaceum robią badania żywej krwi, które sprawdzają obecność bakterii, grzybów i pasożytów. Mojej koleżance wyszło, że ma nie wielką ilość bakterii, które musi się pozbyć.

22

Odp: Jak często się badać?

Myślę, że raz w roku było by dobrze. Podstawowe badania krwi i moczu [url=http://clinicastomatologia.pl]stomatolog chorzów[/url], okulista jeśli ktoś nosi okulary etc.

23

Odp: Jak często się badać?

Fajnie by było, gdyby część profilaktycznych badań była obowiązkowa, nie tylko tych wymaganych do wykonywania pracy. Wtedy łatwiej byłoby się zebrać i nie lekceważyć ich.

24

Odp: Jak często się badać?

[quote=charlotte1991]Ja robię raz w roku podstawowe badania i usg tarczycy. Natomiast co dwa miesiące badam poziom TSH i co pół roku odiwedzam endokrynologa. Niestety prywatnie bo na nfz musiałabym czekać ok rok na wizytę u endo sad [/quote]

I myślę, że tak jak piszesz, kupno takiego pakietu medycznego byłoby tutaj bardzo dobrym pomysłem, bo jak można pół roku czekać na endokrynologa przy tarczycy, skoro to jest kwestia hormonów, które na bank przez tyle czasu nie będą stabilnie stały w miejscu jeśli chodzi o poziom.
W pakiecie medycznym signum: [url]http://www.pakietymedyczne.info.pl/pakiet-srebrny-indywidualny/[/url]  masz endokrynologa od 120 zł miesięcznie, ale w tym i całą masę innych lekarzy itd, no i nie musisz czekać w kolejkach, ani błagać o wizytę - 5 dni max i już.
fajna sprawa.

25

Odp: Jak często się badać?

[quote=charlotte1991]Natomiast co dwa miesiące badam poziom TSH i co pół roku odiwedzam endokrynologa. Niestety prywatnie bo na nfz musiałabym czekać ok rok na wizytę u endo sad [/quote]
U mnie jeszcze niedawno czekało się trzy-cztery miesiące, a teraz już siedem.