1

Temat: problem żylaków

Czy są może jakieś inne sposoby (oprócz operacyjnych) na pozbycie się żylaków? co prawda ten problem mnie nie dotyczy, ale bliskiej mi osoby.... i chciałam się dowiedzieć czy tylko chirurgiczne można je usunąć jeśli już się pojawią?

2

Odp: problem żylaków

Z tego co wiem to zbieg laserem.

3

Odp: problem żylaków

Moja szefowa miała ale zabieg operacyjny.

4

Odp: problem żylaków

ja podobno mam skłonności - tak mi podolog powiedziała i mam zalecenie nie siadać z "nogą na nogę" hmm
szkoda... lubię tak big_smile

5

Odp: problem żylaków

Mój tata przeszedł zabieg 7 października. Myslę, że to jest jedyny sposób by je zlikwidować. Mozna zapobiegac ich powstawaniu biorąc odpowiednie leki i nie zakładając nogi na nogę. Mniej chodzić w butach na wysoki obcasie. No i w ogóle duzo wędrować.

6

Odp: problem żylaków

mojej mamy koleżanka z pracy łyka jakieś tabletki od lekarza...ale zaczęłam je brać dość wcześnie i dlatego nie musi mieć operacji.

7

Odp: problem żylaków

Są jakieś prochy, do wzmacniaia ścian żył. Mnie lekarz proponował w związku z pękającymi naczynkami. Ale jakoś nie lubię wszystkiego leczyć proszkami...

8

Odp: problem żylaków

ja profilaktycznie łykam tabletki i smaruję maścią:)

9

Odp: problem żylaków

a na czym polega zabieg usunięcia żylaków? jest później jakaś rehabilitacja? czy od razu normalnie można chodzić?

10

Odp: problem żylaków

moja ciocia miała operacyjnie usuwane żylaki...

11

Odp: problem żylaków

a po operacji? rehabilitacja?

12

Odp: problem żylaków

nie, żadnej rehabilitacji nie miała.

13

Odp: problem żylaków

Ja słyszałam o zabiegu laserowym. Też bez potrzeby rehabilitacji.

14

Odp: problem żylaków

ciekawa jestem czy duża jest różnica w cenie... moją ciocię kosztowały obie nogi ok.4tysięcy.

15

Odp: problem żylaków

tylko trzeba dobrze trafic bo potem potrafi sie to "pieprzyc' neutral jakies zakrzepy robic, przebrzydkie slady, itd

16

Odp: problem żylaków

racja.

17

Odp: problem żylaków

Są metody nieoperacyjne- środkami obliterującymi, nie wiem dokładnie na czym to polega ale wyczytałam to na stronie centrum Malia jak szukałam info o wypełnianiu zmarszczek. Na konsultacjach Ci pewnie wyjaśnią smile

18

Odp: problem żylaków

Oj, nie wiem, czy można pozbyć się żylaków innymi sposobami, niż tylko operacyjnie.
Może jakieś kremy ?

19

Odp: problem żylaków

Wydaje mi sie ,że kremy tutaj nie wiele pomogą .

Moja szwagierka miała robioną operacje na żylaki i dopiero to pomogło wyleczyc tę przypadłośc .
Słyszałam tez o ostrzykiwaniu zylaków zastrzykami z lekiem ,ale do tego zabiegu nie kazda osoba sie kwalifikuje .O tym decyduje lekarz po wykonaniu wszystkich zalecanych badań.

20

Odp: problem żylaków

Laser jest ponoć skuteczny

21

Odp: problem żylaków

Tak, laser teraz wchodzi do wielu specjalizacji medycyny.

22

Odp: problem żylaków

Są jeszcze nowocześniejsze zabiegi. Teraz popularna jest metoda VNUS: znieczulenie miejscowe i zamykanie zyły za pomocą prądu. Bezbolesne, bez rekonwalescencji. To jest przełomowa technologia, poczytajcie sobie na ten temat:
[url]http://www.iqmedica.pl/usuwanie_zylakow_-_vnus,p158.html[/url]

23

Odp: problem żylaków

To ja z dwojga złego już wolę pijawki... wink

24

Odp: problem żylaków

[quote=gusia1000]Oj, nie wiem, czy można pozbyć się żylaków innymi sposobami, niż tylko operacyjnie.
Może jakieś kremy ?[/quote]
Chyba że do zapobiegania jeśli już. Tak mi się przynajmniej wydaje, że żele, maści i kremy mogą się przydać zanim powstaną żylaki.

25

Odp: problem żylaków

Tak, zwłaszcza te z wyciągiem z kasztanowca