1

Temat: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Ja jestem bardzo tolerancyjną osobą i wkurza mnie np. obrażanie ludzi innych narodowości czy koloru skóry, a też nie przeszkadzają mi osoby którzy wybierają partnerów tej samej płci, a co wy na to?

2

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

ja mam sporo znajomych (obu płci) homoseksualnych - nie przeszkadza mi to smile
ale często spotykam się z brakiem tolerancji wobec nich...

3

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

mi najbardziej przeszkadza nietolerancja wobec innej wiary czy braku wiary
a znajomych homoseksualistów mam i w naszym towarzystwie zachowują się naturalnie i nikomu to nie przeszkadza, oczywiście poza domem muszą bardziej uważać z wyrażaniem uczuć

4

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Jakoś mało osób sie wypowiedziało na temat tolerancji widocznie ten temat nie na czasie, choć ja uważam inaczej, bo trzeba o tym rozmawiać!

5

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Moim zdaniem gdybyśmy wychowywali nasze dzieci w tolerancji i szacunku do każdej inności wystarczyło by jedno pokolenie i temat nietolerancji w Polsce by się skończył. Niestety sami nie jesteśmy wolni od przykrych uwag pod adresem innej wiary, innego wyglądu, przekonań i tak dalej a nasze dzieci chłoną jak gąbki nasze krzywe przekonania i kolejne pokolenie na wypaczone spojrzenia na inność. Do tego dokłada się kościół, nauczyciele i tak dalej i tak dalej...
Ja ze swoim dzieckiem rozmawiam przy każdej okazji, czasami w filmie jest pokazana sytuacja dzięki której możemy zacząć rozmowę.
Wbrew pozorom z dziećmi wcale nie rozmawia się tak trudno, wystarczy wytłumaczyć spokojnie i odpowiedzieć na zadane potem pytania i najlepiej mówić po prostu prawdę.
najtrudniej było mi porozmawiać z dzieckiem o homoseksualistach a okazja do takiej rozmowy nadarzyła się gdy oglądaliśmy komedię gdzie chłopak udawał geja. Nie sądziłąm nawet że tak łatwo jest wytłumaczyć synowi tą "inność".
Nie będę się rozpisywać.
Moim zdaniem najważniejsze jest uczenie dzieci szacunku do innych ludzi, wszystkich niezależnie od ich poglądów, stylu życia, wyglądu i zawsze powtarzam dziecku że jesteśmy wolnymi ludźmi i mamy prawo do własnych wyborów o ile nie krzywdzimy tym innych ludzi.

6

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

każdego człowieka należy szanować, inna kwestia czy pochwalamy jego zachowanie prawda? Ja w homoseksualistów nie rzuciłabym kamieniem w zyciu, to ich sprawa jak kierują swoim życiem , mam jednak zdanie, że to ich zachowanie to wyuzdanie i wielki grzech sprzeczny z naturą, ale niech sobie żyją mi nie przeszkadzają.

7

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

piękny temat i bardzo mądre odpowiedzi geratuluje dziewczyny!

8

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Uwaga!
  Przeprowadziłyśmy z koleżanką eksperyment, mający na celu zbadanie poziomu tolerancji w naszym mieście odnośnie homoseksualizmu.

Jak to się zaczęlo?
 
  Wracając nocą znad rzeki, gdzie we trójkę z kolegą wylegiwaliśmy się na trawce, słuchaliśmy chlupotania wody, piliśmy piwko i żartowaliśmy, spontanicznie wzięłyśmy się z koleżanką za ręce i wracałyśmy w ten sposób rozbawione do domu.
Następnego dnia stwierdziłyśmy, że to było bardzo fajne uczucie, takie beztroskie i dziecięce iść tak sobie trzymając się za łapki. Trochę przypominało szkolne czasy, kiedy w zasadzie zmuszano nas do tego, aby iść grzecznie parami i trzymać się za dłonie.

Postanowiłyśmy sprawdzić jak będą reagować na ten widok ludzie i przez kilka godzin chodziłyśmy po najbardziej ludnych rejonach naszego miasta trzymając się za dłonie, z uśmiechem na ustach i oczami wkoło głowy, aby uchwycić reakcję każdego przechodnia.
Wędrówkę rozpoczęłyśmy ok. godziny 15.00. Przedefilowałyśmy przed największym zakładem pracy, gdzie wzbudziłyśmy niemałe zaciekawienie. Reakcja świadcząca o tym, że ludzie nie są jeszcze oswojeni z widokiem par jednej płci, mimo iż media drążą ten temat nieustannie, ale sama w sobie taka reakcja zła nie jest. Było dużo uśmiechów, kilka ironicznych, sporo życzliwych, raz ktoś splunął po tym jak nas minął, z wrogością żadną się nie spotkałyśmy, nikt nas nie zaczepił, ale niemal wszystkie twarze wyrażały zainteresowanie, taką zwykłą ciekawość (za wyjątkiem sąsiadki, na twarzy której odmalował się szok i chciwość zapamiętania jak największej ilości szczegółów, zapewne aby podzielić się newsem).
  Stamtąd udałyśmy się przez środek miasta, obok dworca, przez rynek, główną ulicą, parkiem, koło domu handlowego itd.
  Osoby starsze były obojętne i nie okazywały ani zdziwienia ani zgorszenia, te w średnim wieku wyrażały zaciekawienie, osoby w wieku ok. 25-30 były usposobione dosyć życzliwie, a ze strony nastolatków spotakło nas parę drwin za plecami, głupawe uśmieszki, prychanie i raz pokazywanie palcami i okrzyki:"Lesby!Zboczoneeeeeee!".   
  Na podstawie pierwszego dnia naszego doświadczenia nie da się oczywiście wysunąć wniosków, mimo to stwierdzam, ze starsi ludzi są bardziej tolerancyjni niż myślałyśmy, a młodzież coraz bardziej nietolerancyjna. Wiadomo jak zachowuje się nastolatek, który ma przy sobie kolegów, jednak najwięcej drwiących spojrzeń, nawet tych bez komentarzy, wyłapałyśmy właśnie ze strony osób z przedziału 15-18 lat.
  Dwie sytuacje warte są wzmianki. Szyderczy śmiech grupy robotnikow kopiących rowy, z której połowa, jeśli nie więcej, tego samego wieczoru zasiadła przed monitorami z berłem w dłoni i oglądała całujące się kobiety lub wykonywała rytmiczne ruchy wpatrzona w nagiego mężczyznę poruszającego biodrami i świecącego tyłkiem, ewentualnie otworzyła gazetę na stronie ze zdjęciem dwóch nagusek uśmiechających się do obiektywu podczas pettingu. Śmierdziało od nich potem i hipokryzją.
Sytuacja druga rozbawiła nas na maksa. Kilkupokoleniowa grupa osiedlowych dewotek rozsiadła się na ławkach i niby na nas zerkała niby nie. Przeszłyśmy ok. 30 metrów, kiedy dogonił nas zziajany przedstawiciel płci męskiej, ktory z przerwami na złapanie oddechu i oczyma świecącymi jak na widok celebrytki, która daje mu autograf na swoim nagim zdjęciu, rzecze tak:
- Dziewczyny, czy mogę o coś zapytać?
- Tak, proszę.
- No ale nie wiem...
- Śmiało.
- Ale to jest niedyskretne pytanie.
- Proszę się nie krępować.
- Nnnnie wiem jak zacząć.
- Od początku.
- Nie wiem jak powiedzieć... zapytać.
- Prosto z mostu.
- ... Czy z wami jest coś nie halo?
- Buhehehehahaha!!!!!!!! A czy wyglądamy jakby było z nami coś nie halo?
- Nnno... nie smile

9

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Powiem tak: starszym to już sfera intymna na tyle obojętnieje, że nawet o niej nie myślą jak patrzą przed siebie wink Stąd "tolerancja"... Albo tak się do (swoich i nie tylko) chłopów zraziły, że same by spróbowały z kobietą gdyby tylko miały okazję... Nastoatki nie tyle są nietolerancyjne, co sklonne do wyśmiewania wszelkiej inności i robienia ubawu z każdej nadarzającej się okazji.
Ale dla sąsiadów w każdym wieku będziesz odtąd egzotyczna...

10

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Świetny komentarz! Pół żartem pół serio, ale cała prawda.

11

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Wreszcie byłaś naprawdę sobą wink

12

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Pod pewnymi względami tak ... lubię kiedy się zwraca na mnie uwagę smile

13

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Mnie to jakoś nie szokuje - dopóki oczywiście nie dotyczy bezpośrednio mnie... A kto wie, może za jakiś czas będę wolała dziewczyny i wtedy wyjdzie, w jakim zakłamaniu dotąd zyłam?

14

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Bardzo fajna akcja,słuszna uwaga, że dzisiaj więcej tolerancji mozna znaleźć wśród osób starszych niż właśnie wśród młodzieży. Jednak szacunek do drugiego człowieka wynosi się z domu. Absolutnie jestem przekonana, że to właśnie ich rodzice i babcie sa mało tolerancyjne, tylko dzieci są po prostu bardziej spontaniczne i na głos wyrażają swoje emocje. Nie chce mi się wierzyć, że w ich domach rodzice są w porządku itp, bo albo nie mają czasu na uswiadamianie swoich pociech, albo wpajają im homofobistyczne poglądy, które potem młodzież wyraża na głos.

15

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

nie sądzę żeby dla dzisiejszej młodzieży rodzice i dziadkowie byli autorytetem...

16

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Trochę nie na temat, ale... nie mogę się powstrzymać, żeby tego nie wkleić - istny przejaw dyskryminacji: [url]http://www.hotelfox.pl/noclegi.html[/url]
To musieli chłopaki narozrabiać, nie ma co...

17

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Ha ha ha...  może kładli się do hotelowych łóżek w brudnych skarpetkach po 12 godzinach pracy i pokojówki mdlały zmieniając pościel.

Podzielam pogląd Barbie, że tolerancja w dużej mierze zależy od tego co wynieśliśmy z domu.

18

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Podejrzewam, że po ich bytności hotel nadawałby się do generalnego remontu, a że jest nowootwarty, to nie ma na to kasy...

19

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Dziwię się tylko, że zwyklych robotników może być stać na takie hotele.

20

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Myślisz, że tak prewencyjnie napisano? Może panowie wynajmowali je do uciech cielesnych z rezydentkami tejże drogi i stąd opory personelu przed dalszą współpracą?

21

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Ha ha ha big_smile może być!
Przyszły panie i mówią tak:
- Słuchajcie panowie. To jest nasze miejsce pracy, panowie drogę rozkopali, klienci nie mają jak podjechać a inne szosy to nie nasz rewir i nie możemy tam stać, bo łubudubu, nie? No to panowie, musicie nam dać zarobić w takim razie.

22

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

To już wiemy, dlaczego tak wolno się w pPolsce buduje drogi... Pracownicy się zbyt angażują we wspieranie rodzimego sexbiznesu, coby nie podupadł...

23

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

Tak tak, na Euro musi byc dobre zaplecze, a nie tylko drogi. Niech poznają polską gościnność i polskie kobiety.

24

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

A hymnem Euro będzie: "Polskie dziewczyny najłatwiejsze są..." wink

25

Odp: Tolerancja- jak widzicie ją w Polsce?

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż polskie dziewczyny najładniejsze, iż chętnie dają i uciech zaznają.