1

Temat: Na pomoc wątrobie?

Temat jak najbardziej na czasie - okres świąteczno-karnawałowych szalenstw kulinarnych to duże obciążenie również dla wątroby. Macie jakieś sprawdzone sposoby by jej ulżyć bez lekarstw z apteki?

2

Odp: Na pomoc wątrobie?

jeść bardziej lekkostrawne potrawy, napić się z czasu mięty no i nie przejadać się

3

Odp: Na pomoc wątrobie?

A jeśli ktoś lubi jeść dużo i tłusto?

4

Odp: Na pomoc wątrobie?

Ksymena jak ktoś lubi dużo i tłusto to tylko leki i szpital big_smile
wątroba nie lubi dużo i tłusto... choćbyś litrami piła miętę czy inne ziółka to nie pomoże

5

Odp: Na pomoc wątrobie?

Nawet jeśli sporadycznie tak się je, np. w święta czy na rodzinnej imprezie?

6

Odp: Na pomoc wątrobie?

Moja wątroba nie protestuje jak na razie, więc sobie popuszczam pasa kiedy tylko chcę.

7

Odp: Na pomoc wątrobie?

Nie lubi też alkoholu, papierosów, więc Twoja naprawdę jest cierpliwa smile

8

Odp: Na pomoc wątrobie?

[quote=Ksymena]Nawet jeśli sporadycznie tak się je, np. w święta czy na rodzinnej imprezie?[/quote]
nie, bez przesady - jesli pofolgujemy sobie 2x do roku po czym wypijemy ziółka i następnego dnia wrócimy do zdrowej lekkostrawnej diety to nie powinno nam zaszkodizć, przy czym - tak jak pisałaś - nie powinno się też (także w ciagu całego roku) nadużywać  alkoholu i papierosów smile

9

Odp: Na pomoc wątrobie?

No tak - nie pić, nie palić, nie używać sobie kulinarnie - to po co żyć? wink

10

Odp: Na pomoc wątrobie?

jeść po to aby żyć a nie odwrotnie (żart)  smile

11

Odp: Na pomoc wątrobie?

[quote=Ksymena]No tak - nie pić, nie palić, nie używać sobie kulinarnie - to po co żyć? wink[/quote]
po to żeby się delektować smakiem kiełków, sałaty, wody i chudziutkiego mięsa siedząc oczywiście w jakiejś tam pozycji assan czy innej (nie wiem nie znam się na jodze) big_smile

assan, to chyba herbata a nie joga???

12

Odp: Na pomoc wątrobie?

Asany to są zdaje się różne pozycje - w jodze rzecz jasna wink
A herbatę przez dwa "s" też kojarzę smile

13

Odp: Na pomoc wątrobie?

Kiełki, sałata i woda ok, mięso łeee... im chudsze tym bardziej jak papier smakuje.

14

Odp: Na pomoc wątrobie?

Bo jesz takie, w którym jest 40 procent mięsa...

15

Odp: Na pomoc wątrobie?

Nie wiem ile, ale wydaje mi się, że jak kupuję całego kurczaka to raczej z mięsa jest.

16

Odp: Na pomoc wątrobie?

Zależy czym karmiony... bo to mięso czasem mi smakuje jak trociny...

17

Odp: Na pomoc wątrobie?

Jeszcze nie padłam dzięku Bogu...

18

Odp: Na pomoc wątrobie?

Ja od czasu do czasu biorę hepatil. To po bardziej obfitym posiłku. Ale staram się dbać o swoją wątróbkę.

19

Odp: Na pomoc wątrobie?

tak, to dobry lek.

20

Odp: Na pomoc wątrobie?

Ostropest pomaga wątrobie .

21

Odp: Na pomoc wątrobie?

To prawda. Ja ostropest biorę codziennie.

22

Odp: Na pomoc wątrobie?

Po co się truć tabletkami jak można brać ostropest ,który wspaniale działa na wątrobę.

23

Odp: Na pomoc wątrobie?

Wątroba  dobrze się regeneruje po naturalnej kuracji detoksykującej, masz rację, ann23 - lepiej nie dodawać jej chemii, bo źle ją znosi.
Jest wiele naturalnych sposobów oczyszczania wątroby, trzeb też oczywiście zmienić dietę.

24

Odp: Na pomoc wątrobie?

Trzeba przede wszystkim odstawić alkohol, nawet małe ilości źle wpływają na wątrobę

25

Odp: Na pomoc wątrobie?

Lekkie potrawy to podstawa ale można sobie pomóc czymś z sylimaryną czy ostropestem, który poprawia kondycję wątroby i trzustki. Na trzustkę najlepszy olej z czarnuszki - najłatwiej przyswajalny.