26

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

[quote=Kolorowapani]jestem bardzo wrażliwa na uderzenia itp, na nogacj mam mnóstwo siniaków jak sobie z tym poradzić bo wygląda to koszmarnie[/quote]
nosić ochraniacze? smile Latem to raczej niewykonalne...

27

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Oto kilka rad:
1. Jak najszybciej po uderzeniu przyłóż zimny okład, np. worek z lodem, a jeśli nie masz pod ręką lodu, torebkę z mrożonkami. Chłodny kompres spowoduje obkurczenie naczyń krwionośnych i zmniejszy się podskórne krwawienie. Skuteczne są też kompresy z octu lub roztworu sody oczyszczonej, a nawet … rozpuszczonego w wodzie proszku do pieczenia!
2. Siniaki i obrzęki łagodzą doskonale okłady z nalewki z arniki górskiej, rozcieńczonej w wodzie 3 lub nawet 10 – krotnie. Pod warunkiem jednak, że skóra nie jest w tym miejscu zraniona. Natomiast naczynia krwionośne wzmocnisz naparem z kasztanowca zwyczajnego, który zawiera escynę. Torebkę ziół zalej 200 ml gorącej wody i pij 3 razy dziennie po posiłkach. 3. Jeśli wzmocnisz naczynia krwionośne, podskórne wylewy nie będą się robiły tak łatwo i szybciej się wygoją. Stosuj dietę bogatą w błonnik: kasze, otręby, pełnoziarniste pieczywo. Jedz zielone i czerwone warzywa, np. brokuły, buraki, paprykę. Codziennie też sięgaj po owoce. Na naczynia krwionośne korzystnie wpływają cytrusy, czarne porzeczki, truskawki.

28

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Skoki do wody nie głębszej niż 1,5 metra moga skończyć się trwałym kalectwem, urazami a nawet śmiercią, mimo to co roku znajdzie się sporo osób, uwielbiających się popisywać, które kończa na wózku inwalidzkim. Potem ich jedyny największy popis to picie przez słomkę i wyartyukułowanie kilku słów. ZNACIE może takie przypadki?

29

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Osobiście nie, ale czytałam o paru takich śmiałkach, co wylądowali na wózku...

30

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Proszę o pomoc! Mój brat właśnie wrócił z meczu bo się okazało, że źle stanął na piłce, i chyba skręcił sobie nogę: strasznie spuchło w okolicy kostki, lewa noga od strony lewej! Czy musi iść do lekarza czy wystarczy nakładanie maści?

31

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Poczekajcie do jutra i zobaczcie, czy jest lepiej, a jak gorzej, to natychmiast na pogotowie.

32

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Przydadzą się też zimne okłady.

33

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

O tak, zimne okłady-stara, sprawdzona metoda.

34

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Hejka, czy ktoś słyszał o czymś takim jak wypadanie macicy i pochwy? To dość dziwna dolegliwość, ale okazuje się, że dotyka jedną na dziesięć kobiet i nadal jest tajemniczą przypadłością. Ja znam kilka kobiet po 40, którym obniżyła się macicaa i muszą ćwiczyc i uważać na siebie.

35

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

ja słyszałam i nawet raz widziałam... a czemu pytasz?

36

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Też słyszałam, to musi być straszne. Wogóle przerażająco brzmi słowo"wypadanie" w kontekście organów wewnętrznych. Moja koleżanka ma "podwieszoną" nerkę.

37

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

[quote=edziawrobel12]Hejka, czy ktoś słyszał o czymś takim jak wypadanie macicy i pochwy? To dość dziwna dolegliwość, ale okazuje się, że dotyka jedną na dziesięć kobiet i nadal jest tajemniczą przypadłością. Ja znam kilka kobiet po 40, którym obniżyła się macicaa i muszą ćwiczyc i uważać na siebie.[/quote]
Ciekawe jak to wygląda kiedy wypadnie? pewnie dotyczy kobiet które rodziły ze 4 razy...

38

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Summerlove niekoniecznie.... dzieci z mukowiscydozą też to mają sad

39

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

I co dalej? Operacja czy coś innego? Skuteczne rozwiązanie, czy borykanie się z tym do końca?

40

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

nie wiem jak to się leczy.... pewnie jakaś operacja... a inna sprawa, że akurat w przypadku mukowiscydozy "koniec" następuje dosyć szybko, bo dzieci dożywają max 20-25 lat (ostatnio czytałam o dziewczynie która miała 30 urodziny, no i... aż w gazecie pisali że tyle przeżyła)

41

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Dziwna sprawa, co może być tego przyczyną poza mukowiscydozą?

42

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

nie wiem... ale ja widziałam to u pani, która miała raka jajnika... nie wiem prawdę mówiąc co jest konkretnie przyczyną....
jeszcze jest coś takiego  jak wypadanie odbytu ...  Boże, dziękuję że jestem zdrowa! smile

43

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

czasem lepiej nie wiedzieć na co ludzie chorują sad

44

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Odnośnie wypadania organów sama osobiście widziałam u malutkiego chłopca około 2 latka wypadanie odbytu, normalnie jak robił kupkę to się strasznie napinał i mu normalnie wypadała kiszka  okropność

45

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

A Ty się przyglądałaś bezczynnie?!? Trzeba było mu ją zapakować z powrotem!

46

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

dziewczyny straszne te historie z wypadaniem, nie chciałabym żeby kiedykolwiek mi cokolwiek wypadło z ciała, nie ma nic straszniejszego, a jak taka kobieta z wypadaniem macicy może współżyć czy nie?

47

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Makabrycznie by było gdyby jej wszystko wtedy wypadło...
Ciekawe jaką minę by mial partner...

48

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

Pojawił się artykuł: [url]http://urodaizdrowie.pl/wypadanie-macicy-i-pochwy[/url]

49

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

No tak, teraz wiem trochę więcej, ale jeszcze nie wszystko

50

Odp: Jak poradziłeś sobie z chorobą?

A czy ktoś z Was cierpiał na afty w buzi? Taka jedna bardzo boli a ja ostatnio miałam 14 w buzi myślałam że umrę, nic nie mogłam jeść, pić a najgorsze to, że nie mogłam mówić bo obsypany był język. Borykam się z tym od kilkunastu lat. Preparaty dostępne w aptekach to fikcja, jak czytam na forach że im Aftin pomaga to chyba nigdy nie miały prawdziwej afty. Do tej pory nikt mi nie potrafi pomóc.