1

Temat: suche włosy

Potrzebuję jakiegoś dobrego kosmetyku na suche włosy. Stosowałam jedwab, ale od niego włosy mi się przetłuszczają. Teraz moje włosy są suche i łamliwe i naprawdę przykro to wygląda. Chciałabym mieć miękkie i zdrowe, znacie na to jakiś sposób?

2

Odp: suche włosy

Zajrzyj do działu z fryzurami tam są podobne tematy.

3

Odp: suche włosy

Zgadzam się z Emilią, ona już tu jest na tym forum najbardziej obeznana, więc tylko jej słuchać-co, gdzie i jak.

4

Odp: suche włosy

Tak, jasne... Mówisz tak, jakbyś sama nie umiała czytać...

5

Odp: suche włosy

słyszałam ostatnio od kolezanki, że dobrą maseczką na suche włosy jest nałożenie balsamu/odżywki do włosów na suche włosy i potrzymanie go jak najdłużej - nawet kilka godzin, a potem trzeba, to spłukać i normalnie umyć włosy smile

nie próbowałam, tylko przekazuję co słyszałam smile

6

Odp: suche włosy

Świetnie regeneruje przesuszone włosy szampon do włosów przesuszonych, blond i po rozjaśnianiu pollena eva. Odkąd stosuję moje włosy sa lśniące i miękkie. Ładnie się ukladają i nie elektryzują.

7

Odp: suche włosy

A ja stosuję olejek kokosowy i maseczkę z żółtka i rycyny albo oliwy z oliwek i cytryny - nie ma to jak domowe stare babcine sposoby!

8

Odp: suche włosy

Rycyna to wiesz na co jest dobra - na przeczyszczenie... wink

9

Odp: suche włosy

Moje dobrze nawilża maseczka Syoss.

10

Odp: suche włosy

rycyna jest rewelacyjna na włosy i rzęsy
olej kokosowy też mam - włosy po nim są gładziutkie i błyszczące

11

Odp: suche włosy

też mam problem z suchymi włosami, chociaż teraz w zimie pod czapką to są bardziej przetłuszczone i zelektryzowane, ale olejek rycynowy spróbuje smile

12

Odp: suche włosy

A czy któraś z Was próbowała używać urt-oil z naftą oczyszczoną? bardzo dobrze działa na przetłuszczającą się skórę i odżywia cebulki włosów. Można dostać w aptece ten preparat. Poza tym ostatnio czytałam, że nafta ma naprawdę bardzo dobre działanie zdrowotne. Niektórzy naukowcy nawet twierdzą, że ma działania antyrakowe.

13

Odp: suche włosy

Nie używam żadnych 'wynalazków" a i tak mam super włosy smile

14

Odp: suche włosy

Same z siebie?

15

Odp: suche włosy

naftę używałam kiedyś... jest świetna i do tego tania, mogę polecić, ale o tym preparacie nic nie słyszałam

16

Odp: suche włosy

I daje się zmyć łatwo z włosów?

17

Odp: suche włosy

Są odżywki z naftą, bardzo popularne zresztą.

18

Odp: suche włosy

[quote=Ksymena]I daje się zmyć łatwo z włosów?[/quote]
mi wystarczają dwa mycia smile

19

Odp: suche włosy

[quote=niechcemisie]Same z siebie?[/quote]
Tak, same z siebie:) niezależnie od tego czy stosuję odżywkę czy nie, czy umyję szamponemj reklamowanym czy pokrzywowym... Dlatego uważam że reklamy szamponów i odżywek to pic na wodę - z g... nie zrobisz twarogu wink

20

Odp: suche włosy

O widzisz. Znaczy, że pewnie zdrowo się odżywiasz, nie palisz itp. itd. Ja kiedyś miałam problemy z włosami wynikające z palenia, teraz już się przyzwyczaiły. Niedoborów też nie mam, chyba że cierpliwości.

21

Odp: suche włosy

Trafiłaś w sedno smile

22

Odp: suche włosy

Godne podziwu i naśladowania. Łatwo Ci przychodzi taki styl życia?

23

Odp: suche włosy

jak dla mnie żaden problem - nie palę, piję mało, jem zdrowo i smacznie, lubię aktywny wypoczynek big_smile
czysta przyjemność smile

24

Odp: suche włosy

[quote=niechcemisie]Godne podziwu i naśladowania. Łatwo Ci przychodzi taki styl życia?[/quote]
Oczywiście, nie cierpię dymu papierosów, więc nigdy ich nie próbowałam, alkohol kojarzy mi się z wstrętnym smakiem, omijam szerokim łukiem fast foody, uwielbiam warzywa i owoce, nie imprezuję przesadnie, do życia i ludzi podchodzę z dystansem... Polecam!

25

Odp: suche włosy

Nie piję, chcę rzucić palenie całkowicie, fast foody lubię, warzywa kocham ponad wszystko, owoce jem rzadko. Dwa plusy już są, jest od czego zaczynać, ale aż tak źle ze mną nie jest smile