51

Odp: diety

A stosowałyście głodówkowe diety, czyli restrykcyjne? Mam nadzieję, że nie, bo mam zamiar was przestrzec przed tym. Takie diety poważnie osłabiają organizm, fakt, szybko doprowadzają do zrzucenia tych paru kilo, ale szybko też pozwalają im wracać. Nie warto takich diet stosować, można sobie rozwalić metabolizm, doprowadzić do efektu wahadła (już nawet nie jojo) i wymęczyć psychikę, co może prowadzić do kompulsów. Naprawdę nie warto, przemówiłem, rzekłem, amen.

52

Odp: diety

Poza tym wszystkim duże wahania cukru podczas takich głodówek doprowadzają do cukrzycy...

53

Odp: diety

A cukrzyca, to bolączka całe życie i insulina i zastrzyki, brr.

54

Odp: diety

Naprawdę nie warto katować się tymi dietami, bo na pewno nam one nie pomogą, a mogą jedynie zaszkodzić. Jeżeli już stosować dietę to jedynie ustaloną przez specjalistę..wiem, że na stronie medlinea.pl można skontultować się z dietetykiem, który na pewno pomoże zdrowo schudnąć.

55

Odp: diety

[quote=malenka84]Hmm
dieta to tylko pod okiem specjalisty.
Najgłupsze sa te z kolorowych magazynow lub ta ktora koleżance pomogła. Ponieważ każdy organizm jest inny i każdy potrzebuje w rożnych proporcjach różnych składnikow.
Ale więcej się dowiesz o tym od Justyny smile

a najgorsza to wg mnie Kopenhadzka neutral[/quote]

Zgadzam się, że powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty, a nawet odchudzać się pod jego okiem. Ja za namową kuzynki trafiłam do "studia zdrowia" i jestem bardzo zadowolona. Tam postępuje wg, tzw "programu królów" i uważam, że ta dieta jest najlepsza. Ten program żywienia składa się z wykazu produktów ze wskazaniem, które z nich należy jeść w określonych tygodniach stosowania programu. Każdego tygodnia dostarczamy organizmowi niezbędną ilość wody, witamin , składników mineralnych, tłuszczy i białek, które wykorzystywane są jako materiał budulcowy (dostajesz książeczke z programem) Ograniczamy tylko spożywanie węglowodanów. Dodatkowo masaż na rolletic i efekt - ja np 14 kg smile w niecałe 3 m-ce.

56

Odp: diety

najlepsza dieta to brak czasu, ja wtedy najwięcej chudnę jak jestem cały czas w ruchu i nie mam czasu zjeść, wtedy stosuję produkty herbalife i jest ok, energia, dobre samopoczucie i płaski brzuch...
po nowym roku zaczynam, trzeba zrzucić to co w święta przybyło...

57

Odp: diety

eva niby racja, ale na dłuższą metę chodzi o to aby nauczyć się zdrowo jeść, a nie schudnąć i koniec wink

58

Odp: diety

Znajoma powiedziała kiedyś, że najlepszą dietą odchudzającą jest rozwód. Rzeczywiście, w jej przypadku okazało się to bardzo skuteczne. Jest już, hm... jakieś 4 lata po rozwodzie i wygląda świetnie. Tendencja do tycia jakoś zanikła smile

59

Odp: diety

No tak, po pierwsze stres, a po drugie znów się chce podobać więc dba o linię wink

60

Odp: diety

Już ma nawet nowego faceta i nadal jest piękna. Sama mówiła, że kiedyś sobie odmawiała wszystkiego, żeby było dla dzieci i męża. Sobie kupowała używane ciuchy i podróbki perfum, jemu orginalne. Tyle że gość wydawał połowę swojej wypłaty na kochankę, która lubiła pieniądze, bo sama je miala. I tym sposobem nieświadoma żona wydawała swoją wypłatę na męża zamiast na siebie.

61

Odp: diety

Najgorsze są te cudowne diety których pełno w Internecie. Faktycznie szybko się dzięki nim chudnie, ale potem równie szybko wraca do poprzedniej wagi. Moim zdaniem dobrym sposobem jest po prostu zdrowo się odżywiać, nie przesadzać z fast foodami i słodyczami, do tego regularnie ćwiczyć i ewentualnie przyjmować suplementy diety. Ja od jakiegoś czasu korzystam z dobrodziejstw proszku zasadowego Langsteiner. Wystarczy raz dziennie wypić szklankę wody z rozpuszczonym proszkiem i kilogramy szybciej znikają. A jest on o wiele zdrowszy od innych suplementów diety.

62

Odp: diety

Na mnie najlepiej działa warzywno-owocowa. Super jest po niej oczyszczanie organizmu, ale dość trudno ją wytrzymać.
Basen fajnie mi rzeźbi figurę, lubię również bieganie i jazdę na rowerze. Jako wspomagacze łykam slimitin i waga całkiem nieźle mi po nim spada, a jem w zasadzie tak sama. Pozbyłam się jak na razie 4 kg. w 2 tygodnie, a chciałabym w sumie przynajmniej 15 do wiosny. Dlatego jak tylko wytrzymam dołożę jeszcze do tego moją dietę warzywną.

63

Odp: diety

Ja wiosną byłam na diecie dukana- owszem schudłam kilkanaście kg, ale wszystko mnie bolało i kilogramy szybko też wróciły:(  Nie czułam podczas niej dobrze! Teraz już wiem że najważniejszy jest rozsądek- od nowego roku bardzo się pilnuje z tym co jem, odstawiłam kochane słodycze w zamian jem suszone owoce, albo np wafle kupca- także smaczne, nie jem makaronów i ziemniaków- w zamian kasze , a na śniadanie płatki owsiane!! czuje się znaczne lepiej - schudłam już 4 kg i jest mi z tą moją dietą dobrze!!!

64

Odp: diety

[quote=wiolvika]Ja wiosną byłam na diecie dukana- owszem schudłam kilkanaście kg, ale wszystko mnie bolało i kilogramy szybko też wróciły:(  Nie czułam podczas niej dobrze! Teraz już wiem że najważniejszy jest rozsądek- od nowego roku bardzo się pilnuje z tym co jem, odstawiłam kochane słodycze w zamian jem suszone owoce, albo np wafle kupca- także smaczne, nie jem makaronów i ziemniaków- w zamian kasze , a na śniadanie płatki owsiane!! czuje się znaczne lepiej - schudłam już 4 kg i jest mi z tą moją dietą dobrze!!![/quote]

Bolało Cię???
A co się działo?

65

Odp: diety

Właśnie też czytałam, że dieta dukana jest szkodliwa:

Począwszy od wzrostu poziomu cholesterolu we krwi, problemami z wydzielaniem glukozy
 i insuliny, wzrostu ciśnienia tętniczego, kończywszy na zaburzeniu działania głównych narządów wewnętrznych takich jak serce, nerki, wątroba, przewód pokarmowy. Na te wszystkie dolegliwości mogą zapadać osoby stosujące dietę Dukana, bez nadzoru lekarza lub dietetyka.
Podsumowując należy stwierdzić, iż nie jest to dieta racjonalna, ani w żaden sposób uzasadniona medycznie. Diety takie jak ta – wysokobiałkowe - należy stosować pod ścisłą kontrolą dietetyka lub lekarza, gdyż stosowanie jej bez odpowiedniego nadzoru specjalisty może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

to napisała dietetyczka, tutaj:


[url]http://www.catering-dietetyczny.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=38:program-composite&catid=4:porady&Itemid=4[/url]

A co Wy sądzicie o diecie białkowej - z tego co wiem tysiące ludzi ją stosuje!

66

Odp: diety

Ja myślę, że nie jest szkodliwa. Sama ją stosowałam od lutego i schudłam 6 kg. Co prawda nie trzymałam się sztywno diety, ale głównie żywiłam się twarożkiem hochland z grubo krojonymi warzywami, zwłaszcza szczypiorkiem bo przepadam za nim smile

67

Odp: diety

polecam dietę 1000 kalorii - można jesć wszystko tylko z umiarem. no i trzeba nauczyc sie liczyc kalorie, ale po miesiacu wchodzi to już w nawyk;)

68

Odp: diety

Jak popatrzę na te wszystkie tabele kalorii to nerwica mnie telepie - wszędzie co innego piszą i skąd mam wiedzieć która tabela jest wiarygodna, a różnice sięgają nawet 30 kcal.

69

Odp: diety

[quote=pastuszek444]Właśnie też czytałam, że dieta dukana jest szkodliwa:

Począwszy od wzrostu poziomu cholesterolu we krwi, problemami z wydzielaniem glukozy
 i insuliny, wzrostu ciśnienia tętniczego, kończywszy na zaburzeniu działania głównych narządów wewnętrznych takich jak serce, nerki, wątroba, przewód pokarmowy. Na te wszystkie dolegliwości mogą zapadać osoby stosujące dietę Dukana, bez nadzoru lekarza lub dietetyka.
Podsumowując należy stwierdzić, iż nie jest to dieta racjonalna, ani w żaden sposób uzasadniona medycznie. Diety takie jak ta – wysokobiałkowe - należy stosować pod ścisłą kontrolą dietetyka lub lekarza, gdyż stosowanie jej bez odpowiedniego nadzoru specjalisty może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

to napisała dietetyczka, tutaj:


[url]http://www.catering-dietetyczny.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=38:program-composite&catid=4:porady&Itemid=4[/url][/quote]


To  prawda.Coraz więcej mówi się o szkodliwości diety dukana.Na ten temat były programy w TV

70

Odp: diety

Też ostatnio rzucił mi się gdzieś w oczy artykuł z wielkim tytułem o konsekwencjach, szkodliwych oczywiście, tej diety, ale nawet go nie czytałam bo i tak nie mam z tą dietą nic wspólnego i mieć nie będę.

71

Odp: diety

Dziewczyny, a co myślicie o zielonej kawie na odchudzanie? Wpadł mi artykuł w którym wychwalali działanie zielonej kawy, jak dla mnie interesujące i myślę nawet czyby nie spróbować czegoś takiego, nawet tak z ciekawości. I to co, nie wiem na ile prawdziwe, ale zielona kawa ma też działanie na skórę, pomagając rozbijać cellulit. Ja na pośladkach mam i to wygląda okropnie.

P.S Jak tylko znajdę tan artykuł - dołączę.

72

Odp: diety

Zielona kawa faktycznie wspomaga proces odchudzania, ale sama w sobie nie jest czynnikiem odchudzającym. Dlatego pijąc ją, bądź też zażywając preparaty z zielonej kawy zawsze konieczne jest równoległe przestrzeganie niskokalorycznej  diety i zażywanie aktywności fizycznej. Podobnie jest przy stosowaniu innych suplementów wspomagających odchudzanie.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska
[url=http://www.e-prolinea.pl]www.e-prolinea.pl[/url]

73

Odp: diety

Niby jeden z najpopularniejszych środków, a ja nie znam nikogo, kto by go kiedykolwiek kupił.

74

Odp: diety

Ja byłam na diecie 1200kcal i odchudzanie poszło mi bardzo dobrze. Ponad 15kg za mną. Do tego czasami piłam ocet jabłkowy, który też dobrze działa przy odchudzaniu.

75

Odp: diety

Ja również byłam na diecie Dukana, schudłam 13,5kg w pół roku. Na szczęście kilogramy nie wróciły i nie miałam żadnych powikłań, ale moim zdaniem to jest indywidualna sprawa każdej osoby. Ja swojego czasu miałam poważne problemy z żołądkiem i moja gastrolog mi powiedziała, że ta Dieta dla mnie akurat jest dobra, ale pod warunkiem, że ta pierwsza faza trwa maksymalnie 2 dni. A dalej właśnie tak jak tam każą z warzywami. Pozdrawiam smile