1

Temat: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Wiem, ze coś niebieskiego, pożyczonego... Co jeszcze?

2

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Przesądy ślubne - znalazłam to:


*  miesiąc w którym zawarte będzie małżeństwo powinien zawierać w nazwie literkę "R"
    * najszczęśliwsze małżeństwo to małżeństwo które datę ślubu zaplanuje na święta (np. Bożego Narodzenia)
    * strój ślubny panny młodej powinien zawierać w swoim komplecie:
       - coś nowego - symbol dostatku w związku małżeńskim;
       - coś starego - symbol wsparcia ze strony rodziny oraz starych przyjaciół;
       - coś białego - symbol czystości oraz niewinności;
       - coś niebieskiego - symbol wierności współmałżonka;
       - coś pożyczonego - symbol przychylności i życzliwości nowej rodziny.
    * kreację ślubną panna młoda winna kupować wyłącznie w towarzystwie matki lub przyjaciółki
    * sukni ślubnej nie wolno przyszłej pannie młodej założyć w innych okolicznościach jak tylko do przymiarki
    * buty przyszłej panny młodej powinny być "pełne". Widoczne czubki palców, bądź pięty wróżą nieszczęście
    * bez względu na komplet sukni ślubnej nie wolno pannie młodej zakładać naszyjnika z prawdziwych pereł - w tym przypadku perły będą symbolem nieszczęścia
    * pod żadnym pozorem młodsze lub niezamężne kobiety nie powinny przymierzać sukni przyszłej panny młodej - grozi to bowiem staropanieństwem
    * przyszły pan młody nie może zobaczyć swojej wybranki ubranej w suknię wcześniej, niż w dzień ślubu
    * choć wybierając obrączki, chciałoby się poprzymierzać te, które już zdobią palce naszych przyjaciółek, kuzynek czy mam - nie wolno nam tego robić! To wróżba niewierności.
    * para młoda nie powinna przed ślubem przymierzać obrączek - obrączki zakłada się tylko raz podczas ceremonii ślubnej, wcześniejsze ich zakładanie przynosi pecha

3

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

No raczej coś białego to każda ma, przynajmniej podczas uroczystości w kościele...
Ale o tym żeby nie przymierzać wcześniej obrączek to nie słyszałam... Może być niezła wtopa, jak się w kościele okaże że są za małe I wtedy to będzie prawdziwy pech smile

4

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

my zakładaliśmy je kilka razy, odebraliśmy na tydzień przed ślubem, więc jeszcze kilka dni leżały u nas i kusiły wink

5

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

I co teraz? Nie wiedziałaś pewnie o tym przesądzie? smile

6

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Bardzo fajnie opisane.

7

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

I teraz wiemy co robić żeby się małżeństwo udało... Gorzej tylko jak się nie uda mimo przestrzegania tych zasad... Kto wtedy będzie winien?

8

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

[quote=Ksymena]I co teraz? Nie wiedziałaś pewnie o tym przesądzie? smile[/quote]
nie wiedziałam, ale nawet jakbym wiedziała to nic by to nie zmieniło big_smile
nie należymy do przesądnych osób

jedyne co, to mąż nie widział sukni do dnia ślubu, ale to traktowałam nie jako przesąd a raczej chęć zrobienia mu niespodzianki smile

9

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

To może ją opiszesz, taka była niezwykła?

10

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

czy niezwykła? hmmm dla mnie na pewno, bo ślubna big_smile
na szerszych ramiączkach, dekolt prosty, dopasowana i od bioder lekko rozszerzana z delikatnym marszczeniem po prawej stronie, za kolana, do tego miałam sztywną halkę, która ją lekko unosiła smile
kolor kości słoniowej

11

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Ale jakieś bolerko do niej miałaś? Bo najcieplej przecież nie było...

12

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

[quote=Barbie1290]Przesądy ślubne - znalazłam to:


*  miesiąc w którym zawarte będzie małżeństwo powinien zawierać w nazwie literkę "R"
    * najszczęśliwsze małżeństwo to małżeństwo które datę ślubu zaplanuje na święta (np. Bożego Narodzenia)
    * strój ślubny panny młodej powinien zawierać w swoim komplecie:
       - coś nowego - symbol dostatku w związku małżeńskim;
       - coś starego - symbol wsparcia ze strony rodziny oraz starych przyjaciół;
       - coś białego - symbol czystości oraz niewinności;
       - coś niebieskiego - symbol wierności współmałżonka;
       - coś pożyczonego - symbol przychylności i życzliwości nowej rodziny.
    * kreację ślubną panna młoda winna kupować wyłącznie w towarzystwie matki lub przyjaciółki
    * sukni ślubnej nie wolno przyszłej pannie młodej założyć w innych okolicznościach jak tylko do przymiarki
    * buty przyszłej panny młodej powinny być "pełne". Widoczne czubki palców, bądź pięty wróżą nieszczęście
    * bez względu na komplet sukni ślubnej nie wolno pannie młodej zakładać naszyjnika z prawdziwych pereł - w tym przypadku perły będą symbolem nieszczęścia
    * pod żadnym pozorem młodsze lub niezamężne kobiety nie powinny przymierzać sukni przyszłej panny młodej - grozi to bowiem staropanieństwem
    * przyszły pan młody nie może zobaczyć swojej wybranki ubranej w suknię wcześniej, niż w dzień ślubu
    * choć wybierając obrączki, chciałoby się poprzymierzać te, które już zdobią palce naszych przyjaciółek, kuzynek czy mam - nie wolno nam tego robić! To wróżba niewierności.
    * para młoda nie powinna przed ślubem przymierzać obrączek - obrączki zakłada się tylko raz podczas ceremonii ślubnej, wcześniejsze ich zakładanie przynosi pecha[/quote]
Nie mogę sobie przypomnieć czy my wczesniej przymierzaliśmy obrączki.....

13

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Ja bym nie chciała ryzykować że będą za małe, co tam przesądy wink

14

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

My obrączki mielismy z przetopionego złota i przymierzaliśmy tylko takie pierścienie z numerem obrączki, wiem że ja miałam chyba 11....

15

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

ja mam rozm. 10 - tez mamy z przetopionych obrączek Babci i Dziadka, no i przymierzaliśmy oczywiście przed ślubem big_smile

Ksymena, miałam szal

16

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Współczuję ludziom, którzy biorą ślub w listopadzie - trzeba albo marznąć, albo się opatulić tak, że kreacji prawie nie widać...

17

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

oj tam... też jest fajnie, a nie ma co im współczuć, bo przecież nikt ich nie zmusza do takiego terminu wink

18

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Czasem rodzinka zmusza, jak brzuszek po lecie rośnie wink

19

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

A przecież śluby w Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejsze a też jest zimno......

20

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Wspaniała suknia, śnieg dookoła, kolorowe światełka, cudne niebo i magia w powietrzu ... można poczuć się jak w bajce. Nie miałabym nic przeciwko. Może nie w samo Boże Narodzenie, bo osobiście nie chciałabym świętować dwóch uroczystości jednego dnia, tylko stwarzać dodatkowe okazje, więc wybrałabym inny dzień. Ale jest coś takiego w grudniu, kocham to - te ozdoby wszędzie, mrugające kolorki, światła, mhmm... robi się tak inaczej, jak w zaczarowanym świecie. Dla jednych to kicz i przesada, dla innych klimat, na który czeka się cały rok.

21

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Jeśli jeszcze do tego jest śnieg i lekki mróz to już jest super! Bo deszczowa pogoda i błoto pod nogami to raczej z Wielkanocą się kojarzą

22

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Blee... szaro, zimno i błotniście... nastrój pryska.

23

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

[quote=Ksymena]I teraz wiemy co robić żeby się małżeństwo udało... Gorzej tylko jak się nie uda mimo przestrzegania tych zasad... Kto wtedy będzie winien?[/quote]
ja nie wierzę w żadne zasady i tego nie praktykowałam

24

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

Eva bardzo słusznie - to tak jak ja smile smile smile

25

Odp: Co powinna mieć na sobie panna młoda?

[quote=justyna]Eva bardzo słusznie - to tak jak ja smile smile smile[/quote]
co ma być to będzie