1

Temat: ulubiona kuchnia

jaką kuchnie lubicie najbardziej?

ja przepadam za włoską i chińską:)

2

Odp: ulubiona kuchnia

polecam kuchnię ormiańską, coś wspaniałego: np: gołąbki w liściach winogrona, mają też fajny chleb lawasz, można w niego zawinąć szarmę z kurczaka i inne pyszności, poza tym naleśniczki z mięsem,  zupa z kurczaka czachobili, bakłażany nadziewane itp

3

Odp: ulubiona kuchnia

gołąbki w liściach winogron robi moja mama big_smile
a ormianką nie jest wink

ulubionej kuchni nie mam
sporo czerpię z włoskiej bo jest popularna i prosta
trochę francuskiej

nie leży mi natomiast chińszczyzna

4

Odp: ulubiona kuchnia

czachobila?a co to:P?

5

Odp: ulubiona kuchnia

Ja polską - uwielbiam tradycyjne obiady typu ziemniaczki, kapustka i kotlet - szczególnie w wykonaniu babci smile Poza tym kuchnia włoska - wszelkie makarony i sosy, mniam!

6

Odp: ulubiona kuchnia

a polska to bezsprzecznie!
tradycyjna jest dość tłusta, ale ... kasze, kluski, buraczki, kapusta zasmażana, zupy... mniam smile

7

Odp: ulubiona kuchnia

Ja lubię swoją. Tak fajnie urządzona... big_smile

8

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=justyna]a polska to bezsprzecznie!
tradycyjna jest dość tłusta, ale ... kasze, kluski, buraczki, kapusta zasmażana, zupy... mniam smile[/quote]


no właśnie - wszelkie pyzy, kluchy, kluseczki .... wspaniałe!

9

Odp: ulubiona kuchnia

no to jak kluski kluseczki - a te uwielbiam, to przypomniało mi się, że w takim razie lubię jeszcze kuchnię czeską big_smile

10

Odp: ulubiona kuchnia

kazda smile kazda ma w sobie pyszne potrawy i te ohydne tongue

11

Odp: ulubiona kuchnia

Ja w sumie ulubionej nie mam, lubie wloska, hiszpanska, polska big_smile a najbardziej lubie mieszanki smakow  zroznych stron swiata smile

12

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=angelcity89]czachobila?a co to:P?[/quote]


Czachobili - znam tę zupkę, coś pysznego, gotujesz kurczaka np: udka, dodajesz pomidorki, paprykę usmażoną, cebulkę podsmażoną  i ziemniaczki, taka gęsta, treściwa zupa.

13

Odp: ulubiona kuchnia

Ale i chyba jakieś specjalne pryprawy, bo inaczej to jak gulaszowa wychodzi?

14

Odp: ulubiona kuchnia

włoska - pizza wink ale i chińska mi smakuje

15

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=justyna]no to jak kluski kluseczki - a te uwielbiam, to przypomniało mi się, że w takim razie lubię jeszcze kuchnię czeską big_smile[/quote]


Czeską też, tylko kminku nie cierpię i ze wszystkiego wydłubuję wink

16

Odp: ulubiona kuchnia

mnie kminek ostatnio podpasował - zwłaszcza w kapuście smile

17

Odp: ulubiona kuchnia

A jak można jeść kapustę bez kminku???? Nie rozumiem, tak jak braku majeranku w żurku czy fasolce po bretońsku.

18

Odp: ulubiona kuchnia

Z kapusty chyba bym już nie wydłubywała, bo za dużo babrania. Ale z chleba wyciągałam...

19

Odp: ulubiona kuchnia

można kapustę bez kminku smile
u mnie robi się czasem z czasem bez smile
nie jest to reguła - tak jak żurek z jajkiem czy grochówka z majerankiem smile

20

Odp: ulubiona kuchnia

Taak ale majeranek i kminek do w/w potrw dodaje się i dla walorów smakowych i dla lepszego trawienia.

21

Odp: ulubiona kuchnia

a ja kminku wogole do niczego nie dodaję bo ... nie wiem do jakich potraw dodawać a do jakich nie

22

Odp: ulubiona kuchnia

[quote=pinkmause]Taak ale majeranek i kminek do w/w potrw dodaje się i dla walorów smakowych i dla lepszego trawienia.[/quote]
tak wiem, ale mówię o mojej kuchni domowej - nie ma takiej tradycji dodawania kminku do kapuchy smile

23

Odp: ulubiona kuchnia

Chińska sałatka

2 chińskie zupki curry, pory, kapusta pekińska,  groszek, kukurydza, majonez (ostry). Zalać zupki szklanką wody, dodać resztę, wymieszać i zjeść. Przypraw nie potrzeba (są w zupkach). Możliwych tysiąc wariantów, bo co się doda to pasuje smile.

24

Odp: ulubiona kuchnia

ciekawe...

25

Odp: ulubiona kuchnia

Olej, oliwa, smalec - tyle wariantów. A co na codzień, w kuchni i do czego? Co wam najlepiej smakuje?