1

Temat: Usunięcie zęba

Miałyście kiedyś usuwały ząb? Jaką metodę wybrałyście za "załatanie" tej dziury? Implant czy mostek? Co jest waszym zdaniem lepsze, bo ciężko się zdecydować. Jakie są zagrożenia, bolesność, koszty?

2

Odp: Usunięcie zęba

Zależy czy jest on z przodu czy z tyłu? I w jakim jesteś wieku? Ja miałam usuwaną piątkę górną jako nastolatka i reszta zębów przesunęła się tak, że teraz to już nic by się nie zmieściło, są 2 mm przerwy między nimi.

3

Odp: Usunięcie zęba

Mi nie została żadna przerwa po szóstkach dolnych, wszystko się od tyłu zsunęło. Nie widać nic.

4

Odp: Usunięcie zęba

Czyli masz z przodu diastemę teraz, bo skoro zęby przesunęły się do tyłu, a szczęka się nie skróciła to co z wolnym miejscem?

5

Odp: Usunięcie zęba

Zęby zsunęły się kiedy od tyłu zaczęły je wypychać wyrastające ósemki. Nie ma żadnej przerwy.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2010-11-15 14:47:03)

6

Odp: Usunięcie zęba

no to w dobrym momencie je usunęłaś:) Teraz już by tego efektu nie było...

7

Odp: Usunięcie zęba

Tak, ale miałam wtedy 9 lat smile więc nic dziwnego. Po prostu wygląda to tak jakbym w dolnej szczęce nie miała zębów mądrości. Teraz gdyby przyszło usunąć, to tylko implant niestety.


Słyszałam kiedyś w radio, że naukowcy ze Stanów pracują nad jakimś super środkiem, który wprowadzony do organizmu człowieka czy jakoś tak, nie pamiętam, ale pamiętam jaki daje efekt - sprawia, że zęby odrastają - ubytki regenerują się tak jak goi się rana. Cudo po prostu. Dentysta służyłby tylko do wybielania zębów i prostowania ich, bo nie byłoby żadnego wiercenia i plombopwania.

8

Odp: Usunięcie zęba

raj na ziemi.... dentysta bez borowania!!!!!!!!!!!

9

Odp: Usunięcie zęba

No... szkoda, że jeśli wogóle coś z tego wyjdzie to trzeba czekać całe lata jeszcze. A potem następne, bo najpierw zrobi furorę wśród bogaczy i będzie kosztować po kilka albo i kilkadziesiąt tysięcy, tak za 45 lat może będzie to można zrobić w gabinecie.

10

Odp: Usunięcie zęba

to może dożyjemy... smile

11

Odp: Usunięcie zęba

Ale dorobić się raczej nie dorobimy.

12

Odp: Usunięcie zęba

zamierzam usunąć ząb dokładnie ósemkę, która jest strasznie głęboko osadzona, masakra, boję się kropnie!!!

13

Odp: Usunięcie zęba

Ja też musza ją usunąć i tez się boję, ale już sie umówiłam....

14

Odp: Usunięcie zęba

[quote=justyna]raj na ziemi.... dentysta bez borowania!!!!!!!!!!![/quote]
eee tam... to jak święta bez Mikołaja... wink

15

Odp: Usunięcie zęba

[quote=emilia_s292]Ja też musza ją usunąć i tez się boję, ale już sie umówiłam....[/quote]
Czekamy na mrożącą krew w żyłach relację...

16

Odp: Usunięcie zęba

[quote=summerlove][quote=justyna]raj na ziemi.... dentysta bez borowania!!!!!!!!!!![/quote]
eee tam... to jak święta bez Mikołaja... wink[/quote]
masochistka big_smile

17

Odp: Usunięcie zęba

Ewa nie bój się! Przy takim znieczuleniu jakie dostaniesz jeszcze długo po zabiegu nie będziesz czuła, że posiadasz coś takiego jak jama ustna, szczęka i tak dalej.

18

Odp: Usunięcie zęba

[quote=justyna][quote=summerlove][quote=justyna]raj na ziemi.... dentysta bez borowania!!!!!!!!!!![/quote]
eee tam... to jak święta bez Mikołaja... wink[/quote]
masochistka big_smile[/quote]
Szczerze mówiąc chyba tak, bo jakby u dentysty nie bolało, toby mi czegoś brakowało normalnie! Nie do przesady oczywiście, ale jak boli to przynajmniej wiem, ze on coś tam robi, a nie tylko udaje i każe sobie płacić za nic wink

19

Odp: Usunięcie zęba

I jest większa motywacja do zapobiegania.

20

Odp: Usunięcie zęba

To też:)

21

Odp: Usunięcie zęba

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego w jednej przychodni płaci się za znieczulenie do rwania, a w innej nie. Obie to zwykłe, miejskie przychodnie.

22

Odp: Usunięcie zęba

bo ta druga naciąga na kasę nieświadomych pacjentów. A wiedzialaś o tym, że masz prawo do bezpłatnego zdjęcia RTG zęba co najmniej raz na rok? A wszędzie trzeba płacić.

23

Odp: Usunięcie zęba

Nie wiedziałam, ale ostatnio gdzieś przeczytałam, że podobno NFZ refunduje usuwanie kamienia raz do roku. Nic mi o tym nie było wiadomo do tej pory.

24

Odp: Usunięcie zęba

w grudniu usówałam 8-kę wrośniętą pod drugi ząb i jeszcze w dziąśle, tez się strasznie bałam ale lekarz chirurg szczękowy tak mnie znieczulił żenic nie czułam, założył mi szwy, wypisała antybiotyk i ketanol
najlpeszym sposobem żeby nie spuchnąć za mocno jest ssanie małych kostek lodu w tym miejscu, ja ssałam cały dzień po usunięciu i spuchłam tylko trochę
jednak ja miałam wyciągany ząb spod zęba więc było znacznie trucniej niż normalne wyrwanie
teraz jestem strasznie zadowolona że mam już z głowy, tyle lat się z  tym męczyłam a tu rachu ciachu i po dwóch tygodniach zapomniałam w ogóle o problemie smile

25

Odp: Usunięcie zęba

Mi dentystka rozwaliła zęba, korzeń został, górę skruszyła i trzeba było zdjęcie robić i iść do chirurga, żeby usunął resztę z dziąsła. Takich mamy specjalistów.