1

Temat: Stabilizator nadgarstka

Witajcie! Od kilku miesięcy mam kłopoty w nadgarstkiem (skutek wyczynów na łyżworolkach wink ) Tymczasem idzie zima i zamierzam ostro trenować jazdę na snowboardzie. Chcę się jednak wyposażyć w stabilizator (czyli tzw. ortezę) stawu. Nie chcę jednak sprzętu z Allegro, tylko coś co będzie faktycznie działać. Myślicie że taki sprzęt ochroni staw podczas upadków na stoku? Bardzo mi zależy na porzadnej ochronie - nie chcę drugi raz w roku mieć gipsowanej ręki! tongue

2

Odp: Stabilizator nadgarstka

na Twoim miejscu to przystopowałabym raczej z "wyczynami"...

3

Odp: Stabilizator nadgarstka

A ja myślę, że nie ma to jak adrenalina smile

4

Odp: Stabilizator nadgarstka

Achh śmiejecie się, a dla mnie to poważny problem! Naprawdę myślicie, że taki stabilizator nie pomoże? Koleżanka miała coś takiego na łokieć (ze stalowymi prętami) i pomimo zaliczenia kilkunastu upadków podczas nauki jeżdżenia na rolkach nic jej się nie działo! Więc pomyślałam że może i mi coś pomoże... smile

5

Odp: Stabilizator nadgarstka

Na pewno tak, pod warunkiem ze nie będzie niewiadomego pochodzenia, najtańszy z Chin i będzie miał atesty. Zwróć na to uwagę przy zakupie. Dobrze dobrany na pewno spełni swoją funkcję.

6

Odp: Stabilizator nadgarstka

co do najtańszych rzeczy to akurat nie zawsze się sprawdza zasada im droższe tym lepsze... nawet w przypadku ortez!
ja miałam ortezę za ... uwaga 700zł yikes i  d.u.p.a   założyłam ją raz, okazało się że jednak nie mogę jej nosić sad
bo lekarz zmienił zdanie........ poszłam jeszcze do dwóch na wszelki wypadek, ale okazało się że wszyscy mówią to samo sad 
umoczyłam 700zł hmm

7

Odp: Stabilizator nadgarstka

To aż tyle kosztuje!!!??? Nieźle, to faktycznie może lepiej wypożyczyć (jeśli jest taka możliwość w ogóle, ale skoro kule się wypożycza to może i ortezy) i zaprezentować ze dwóm lekarzom...?

8

Odp: Stabilizator nadgarstka

A dlaczego nie mogłaś?

9

Odp: Stabilizator nadgarstka

nie pamiętam już ;-)
lekarz powiedział że przy moim schorzeniu nie powinno sie usztywniać bo to tylko rozleniwia mięśnie... więc kazał mi po prostu regularnie i sumiennie ćwiczyć! zamiast założyć ortezę i "mieć wszystko gdzieś"

10

Odp: Stabilizator nadgarstka

to prawda, nierzadko właśnie stąd się biorą różne zwyrodnienia...

11

Odp: Stabilizator nadgarstka

no tak, tylko że ja po operacji nie mogłam chodzić przez tydzień... dlatego miałam zaleconą ortezę... kupiłam, coby móc pójść samodzielnie chociaż do kibelka wink
no a drugi lekarz mnie ochrzanił, że się lenię big_smile

12

Odp: Stabilizator nadgarstka

Ha! ja miałam ortezę kolana za 800 zł więc jestem lepsza big_smile Ale to było po zmasakrowaniu więzadła krzyżowego, więc powiedzmy że się przydało smile Teraz na szczęście potrzebuję znacznie mniej skomplikowanego sprzętu i moje kolano zadowala się stabilizatorkiem za 45 zł big_smile Niedawno kupiłam nowy, też specjalnie pod narty.

13

Odp: Stabilizator nadgarstka

Bolku, to straszne i bolące rzeczy przeżyłaś.

14

Odp: Stabilizator nadgarstka

> justyna napisał/a:

> no tak, tylko że ja po operacji nie mogłam chodzić przez tydzień... dlatego miałam zaleconą ortezę... kupiłam, coby móc pójść samodzielnie chociaż do kibelka wink
no a drugi lekarz mnie ochrzanił, że się lenię big_smile

W takich sytuacjach niestety, oszczędzać się  nie da... Jeszcze gdyby później ktoś to odkupił, to chociaż część pieniędzy by się zwróciła...

15

Odp: Stabilizator nadgarstka

W większych miastach można takie rzeczy do rehabilitacji  też wypożyczać, to chyba bardziej sensowne niż jak ma potem leżeć i się kurzyć...

16

Odp: Stabilizator nadgarstka

Najważniejsze to dopasować rozmiar żeby nie uciskał na żyły