51

Odp: Problemy z ósemką..

no nie, to ja nie mam objawów... po prostu lekarz mi powiedział, że wyrosła w bok, ja nic nie czułam nawet...

52

Odp: Problemy z ósemką..

To miałaś dobrze.... ja z nią już się męczę ponad 4 lata i nic więcej nie wyszła....

53

Odp: Problemy z ósemką..

współczuję, wiem od Siostry jaki to ból....

54

Odp: Problemy z ósemką..

[quote=emilia_s292]Mi trzy normalnie wyszły a ta czwarta nie ma miejsca i idzie w stonę policzka...[/quote]
Wiecie co, dentyści z lenistwa nie doradzają tak jak należy... Jak widzi zęba który powoduje stłoczenie albo ósemkę która się psuje zanim wyszła to po co ją trzymać? Jak jest zdrowa to do mocowania przyszłych koronek czy protez może się przydać, ale jak słabo zmineralizowana (najczęściej jest) to niestety... Zepsuje się szybciej niż pozostałe zęby...
Ja mam np. u dołu piątki nieco przechylone do środka bo się nie zmieściły w łuku zębowym... i byłam u tylu dentystów w czasie wzrostu zębów - żaden nie mówił żeby je wyrwać to inne zęby się trochę "poluzują" i będzie ok (tj. nie mam z tego powodu skrzywionych innych zębów, ale czyszczenie nitką dentystyczną jest utrudnione...). Dopiero rok temu jak byłam wreszcie u dentysty który zaczął myśleć podczas wizyty (bo inni to działają rutynowo - rwę, boruję, rwę...), to powiedział, że zaoszczędziłabym sobie paru wizyt gdyby tych zębów nie było... No ale teraz już rwać nie będę bo póki co są zdrowe i inne zęby już się nie przesuną tak szybko.
Teraz widzicie gdzie nas - pacjentów mają tzw. lekarze stomatolodzy (bo wielu ma nawyki weterynarzy...)

55

Odp: Problemy z ósemką..

Muszę w końcu ją usunąć  i będę miała spokój.... tylko że jak przestaje boleć to już mi przechodzi chęć do wydłutowania i nigdy nie ma czasu....

56

Odp: Problemy z ósemką..

rutyna w zawodzie lekarza niestety jest coraz częstsza... mało który lekarz jest lekarzem z powołania... ja na szczęście mam dentystę znajomego (ze studiów) i ufam mu, wiem że jest dobry i nie leci na kasę (bo i tak bierze ode mnie tyle co za materiały), no i ... tak swoją drogą specjalizuje się w ósemkach.... także szkoda Emilia że nie jesteś z Wwy.

57

Odp: Problemy z ósemką..

Pewnie że szkoda bo tutaj jak widzą tę moją ósemkę to stwierdzają że nic nie mogą zrobić sad

58

Odp: Problemy z ósemką..

może zrób sobie taką zdrowotną wycieczkę, nawet nie do Wwy, może gdzieś bliżej Ciebie.... szkoda się tak męczyć!

59

Odp: Problemy z ósemką..

Będę musiała ale to nigdy nie zajmuje 10 minut tylko o wiele dłużej... a z czasem to u mnie krucho...

60

Odp: Problemy z ósemką..

domyślam się, to już by była całodniowa wycieczka...

61

Odp: Problemy z ósemką..

No właśnie..... ale w poniedziałek poszukam jeszcze innych stomatologów i zobacze co mi poradzą smile

62

Odp: Problemy z ósemką..

koniecznie się tym zajmij!
taki ząb może wpływać negatywnie na cały organizm, także na serce...

63

Odp: Problemy z ósemką..

Wiem....wiem....negatywnie na pewno wpływa na moje samopoczucie sad

64

Odp: Problemy z ósemką..

Czekamy na relację...

65

Odp: Problemy z ósemką..

[quote=emilia_s292]No właśnie..... ale w poniedziałek poszukam jeszcze innych stomatologów i zobacze co mi poradzą smile[/quote]
I coś Ci poradzili czy nadal boli?

66

Odp: Problemy z ósemką..

Nadal boli....

67

Odp: Problemy z ósemką..

No to teraz Ci się nazbierało "zaległości"...  Jeszcze ten ząb...

68

Odp: Problemy z ósemką..

Niestety.....gdzieś w internecie wyczytałam, że ten płyn w tej zatoce Dauglasa (właśnie to ci mi stwierdził ginekolog) to może powstać od różnych infekcji i stanów zapalnych... nawet pomyślałam że to może być od tego zęba ....

69

Odp: Problemy z ósemką..

może tak być, nieleczone zęby wpływają i na serce i pewnie też siłą rzeczy na stan całego organizmu.....

70

Odp: Problemy z ósemką..

muszę się tym zająć.... koniecznie....

71

Odp: Problemy z ósemką..

Aż się boję tej trzydziestki, widzę, że jak się ją przekroczy to się zdrowie zaczyna sypać sad

72

Odp: Problemy z ósemką..

nie prawda big_smile
ja czegoś takiego nie zaobserwowałam, także nic się nie bój!

73

Odp: Problemy z ósemką..

Może i nieprawda - ale razem smile, tak że przekonam się, kiedy osiągnę ten szacowny wiek wink

Ostatnio edytowany przez Ksymena (2010-10-22 15:38:14)

74

Odp: Problemy z ósemką..

Dziewczyny...jestem właśnie dzień po usunięciu ósemki..chirurgicznie - 4 szwy. Potrzebuje wsparcia. Nie mogę nic mówić ani nic jeść.

75

Odp: Problemy z ósemką..

o kurcze... Ninna współczuję! pisz tutaj dużo, jak nie możesz mówić smile
jesteśmy z Tobą!