1

Temat: odpowiedni stanik

ostatnio czytałam, że ponad 90% Polek ma źle dobrane staniki...
mi czasami też zdarzy się kupić ferelny towar... hmm i potem nie wiem co z nim zrobić...
a jak to jest u Was?

2

Odp: odpowiedni stanik

Jak kupuję to mierzę. Z jednym wyjątkiem, o czym już pisałam gdzieś w bieliźnie.

3

Odp: odpowiedni stanik

ja też zawsze mierzę stanik przed kupnem, nigdy nie kupiłabym biustonosza z katalogu wysyłkowego. ale czasami zdarza mi się, że w sklepie dobrze wszystko leży, a jak założę go raz czy drugi to coś się z nim dzieje;/

4

Odp: odpowiedni stanik

jak najbardziej... dlatego tak jak pisałam... średni rozmiar to 65F, a panie w sklepie twierdzą uparcie, że 75B lol
co przyprawie mnie o atak śmiechu... ja przeszłam niezłą szkołę i teraz mogę startować śmiało na brafitterkę big_smile
ale staniki mam dobrane świetnie :]
fakt, że płacę słono, no ale.... efekty są

5

Odp: odpowiedni stanik

Też zawsze mierzę stanik..przyznam ,że te panie w sklepie w ogóle się nie znają na rozmiarach i doradzaniu...

6

Odp: odpowiedni stanik

[quote=emilia_s292]Też zawsze mierzę stanik..przyznam ,że te panie w sklepie w ogóle się nie znają na rozmiarach i doradzaniu...[/quote]
mnie kiedyś rozbawiła jedna taka mądra, dobrze pod 60tke
wchodzę i pytam o rozmiar
- nie ma
no to ja do widzenia i w tył zwrot
ale wie Pani co, mogę dać Pani inny (3 miseczki mniejszy, ale za to 15cm szerszy) lol
czad, będę mogła się dwa razy nim okręcić wink

7

Odp: odpowiedni stanik

Widocznie wychodzą z założenia, że wystarczy mieć pracę i coś sprzedać. Obojętnie, wcale się nie znając...

8

Odp: odpowiedni stanik

[quote=pinkmause]Widocznie wychodzą z założenia, że wystarczy mieć pracę i coś sprzedać. Obojętnie, wcale się nie znając...[/quote]
pewnie tak, jednak u nas niestety wciąż pokutuje przekonanie, że jak nosisz 70C, to 75B też jest git, no bo przecież obwód szerszy... załamka

a prawda jest taka, że prawidłowo wymierzony obwód to PODSTAWA, stąd też nawet przy większych miseczkach sprawdzają się staniki bez ramiączek... pod warunkiem, że są DOBRZE dobrane smile

wiem z własnego doświadczenia big_smile

9

Odp: odpowiedni stanik

A wydawałoby się,że powinno im zależec na kliencie

10

Odp: odpowiedni stanik

bo wcale nie jest łatwo odpowiedni dobrac- i jeszcze ta rozmiarówka-co firma to inna

11

Odp: odpowiedni stanik

wszystko zależy od rozmiaru jaki się ma - ja raczej nigdy nie mam problemu i lubię kupować bieliznę

12

Odp: odpowiedni stanik

ja mierzę za każdym razem i raczej nie mam problemu

13

Odp: odpowiedni stanik

Też czytałam o tym problemie.
Ja od lat kupuję taki sam rodzaj i rozmiar i zawsze pasuje.

14

Odp: odpowiedni stanik

Ja od zawsze mam problem z dobraniem stanika... przed ciążą to może jeszcze nie tak bardzo ale w ciązy to masakra...rosły z tygodnia na tydzień....stanik trzeba było zmieniać... po ciązy to samo ... ciągle coś nie tak... teraz trochę już lepiej ale i tak muszę wszystkie przymierzać i ostatnio się okazało że mam rozmiar G!

15

Odp: odpowiedni stanik

Ale mąż się cieszy?

16

Odp: odpowiedni stanik

Tak, bardzo się cieszy !

17

Odp: odpowiedni stanik

Rozmiar G, to bardzo, bardzo duży.
Wiem, jak wygląda D i już myślałam, że go ma mało kobiet, a tu G jeszcze jest noszony ?
To są jakie ?
A, B, C, D, E, F, G, czy jeszcze większe ?

18

Odp: odpowiedni stanik

G to wcale nie jest taki duzy. Jak się odpowiednio zmierzy i dobierze stanik to wychodzi zupełnie coś innego niż myslałam. A numery są jeszcze większe. Jest np. J

19

Odp: odpowiedni stanik

[quote=gusia1000]Rozmiar G, to bardzo, bardzo duży.
Wiem, jak wygląda D i już myślałam, że go ma mało kobiet, a tu G jeszcze jest noszony ?
To są jakie ?
A, B, C, D, E, F, G, czy jeszcze większe ?[/quote]
jest i K smile
wiele zależy od obwodu pod biustem, ja mam 60H i ostatnio jak mierzyłam suknie ślubne panie nie wierzyły że potrzebuję czegoś z ramiączkami (80% sukni jest bez ramiączek... ble!) ... pod bluzką z dobrze dobranym stanikiem mój biust jest po prostu przeciętny smile

20

Odp: odpowiedni stanik

Ja miałam ramiączka takie dopinane...

21

Odp: odpowiedni stanik

ja kupiłam sobie właśnie w salonie ślubnym taki stanik, jednak nie czuję się w nim komfortowo i pani powiedziała że uszyją mi sukienkę z ramiaczkami żebym się czuła swobodnie smile

22

Odp: odpowiedni stanik

No pewnie Justyna, ramiączka, to ramiączka, zawsze wszystko się trzyma i nic nie spadnie i można tańczyć i szaleć, a nie pilnować się ciągle i rękami podnosić sukienkę do góry.

23

Odp: odpowiedni stanik

może i lepiej kupować bieliznę w sklepach stacjonarnych..ale przeważnie ta bielizna jest po prostu przeciętna, ciężko znaleźć jakieś ciekawe wzory, a np. w sklepie koronka.pl to ja mogę godzinami siedzieć i wybrzydzać jaki ja wzór wolę i jaki kolor...no a jeżeli zna się swój rozmiar to nie ma obawy, że kupiony biustonosz będzie źle leżał

24

Odp: odpowiedni stanik

A ja uwielbiam chodzić bez biustonosza!

25

Odp: odpowiedni stanik

Mój rozmiar biustonosza to 65G tongue  Kiedyś nie miałam pojęcia, że taki nawet istnieje, miałam rozmiar stanika 75 C, D przykładowo... Nosiłam źle dobrane biustonosze, które po krótkim czasie rozciągały się i nadawały jedynie do kosza. W końcu trafiłam do dobrej gorseciarki, która mnie wymierzyła, kazała zmierzyć górę biustonoszy aż w końcu wybrałam odpowiednie. Teraz mam świetne staniki, które utrzymują ten słodki aczkolwiek duży ciężar:D
Polecam wszystkim biuściastym wizytę w specjalistycznych sklepie z bielizną, gdzie panie sprzedawczynie mają jakieś pojęcie o biustonoszach wink