51

Odp: Dietetyk - porady

Zgadza się - ale po 30. jest coraz bardziej potrzebna ...

zachęcam do  zadawania pytań dot. diet lub produktów żywnościowych smile

52

Odp: Dietetyk - porady

to ja mam dwa pytania

po pierwsze prosze mi podpowiedziec, co mozna zrobic z dynia bo mam duzo i chcialam zrobic jakies przetwory

a po drugie usiluje przytyc i mi sie nie udaje, czy jest jakis sprawdzony sposob na chudzielcow smile???

53

Odp: Dietetyk - porady

Dynia ma wielorakie zastosowanie w kuchni, można z niej wyczarować zarówno dania wytrawne, jak i na słodko. To warzywo o unikalnej wartości żywieniowej – jest nisko kaloryczna (100g dyni to ok. 15 kalorii), zawiera mnóstwo karotenu (im intensywniejszy  kolor miąższu, tym jest go więcej). Zawiera także niewielkie ilości witaminy C oraz witamin z grupy B, jak również wapń, magnez, żelazo i fosfor. Dodatkowo jest lekko strawna i nie wywołuje alergii nawet u małych dzieci.

Jeśli chodzi o przetwory z powodzeniem można ją zamrażać – wyłącznie po wcześniejszym podduszeniu. Świeżą dynię pokrojoną w kostkę można zamarynować - doskonale smakuje w połączeniu ze śliwką.
Dobrym rozwiązaniem jest także zrobienie dżemu z dyni i jabłek lub z samej dyni doprawionej imbirem i cynamonem.
Świeżą dynię można natomiast wykorzystać jako składnik ciasta (drożdżowego), do przyrządzenia placków, zupy – zarówno mlecznej jak i wytrawnej z dodatkiem kurczaka.
Bardzo cenne są także pestki dyni. Są niezwykle bogate w cynk, siarkę oraz miedź. Wpływają wspaniale na stan włosów, skóry i paznokci.


Jak przytyć?
Przede wszystkim błędem jest jedzenie wszystkiego co  „wpadnie nam w ręce”. Należy rozsądnie komponować posiłki włączając jako dodatki do potraw produkty zdrowe, ale i kaloryczne - zalecane są: orzechy, różne pestki (dyni, słonecznika) – jako element sałatek czy deserów, oliwa  z oliwek, awokado, banany, kiełki. Wszelkie kaloryczne owoce i warzywa (np. banany, warzywa strączkowe – fasola, soja, soczewica).
Zaleca się także  (w granicach rozsądku oczywiście) unikać słodyczy, zwłaszcza przed głównymi posiłkami, bo pomimo, że zawierają dużo kalorii hamują apetyt!
Ze słodyczy na pewno warto wybierać czekoladę – gorzką lub mleczną z orzechami, sezamki, chałwę oraz domowej ciasta, np. drożdżowe (najlepiej z dynią).

powodzenia! smile

54

Odp: Dietetyk - porady

Co do dyni - to jest niskokaloryczna (razem) smile

55

Odp: Dietetyk - porady

oo faktycznie jest błąd, jakiś chochlik się wdarł smile

56

Odp: Dietetyk - porady

Zdarza się wink

57

Odp: Dietetyk - porady

Chochlik Dyniowiec Błędny albo jakiś Psotus Kalorius.

58

Odp: Dietetyk - porady

Za wpis powyżej masz już u mnie tytuł magistra niechcemisie wink

59

Odp: Dietetyk - porady

He he smile Czuję się zaszczycona big_smile

60

Odp: Dietetyk - porady

Tyle, że to taki magister "honoris causa", do tego wirtualny - ale zasłużony smile

61

Odp: Dietetyk - porady

[img]//mobini.pl/upload/files/129/526/125/187/779/094_paw.jpg[/img]

62

Odp: Dietetyk - porady

hahaha ale sobie słodzicie smile

63

Odp: Dietetyk - porady

Ale nie zaprzeczysz, że zasłużenie - taka kreatywność językowa nie jest częsta, nawet wśród magistrów smile

64

Odp: Dietetyk - porady

witam, mam pytanie co jeść żeby tak nie chrupało w kościach w kolanach? Mam siedzącą pracę i to przeszkadza strasznie

65

Odp: Dietetyk - porady

Pewnie współpracownikom, he he

66

Odp: Dietetyk - porady

O rety, ja bym się przeszła do lekarza z tym. No ale jeśli trzeszczy coś, to pewnie stawy, więc może trochę ruchu, regularna gimnastyka i coś na wzmocnienie stawów, np. wapń. Sama nie wiem. Wolałabym poradzić się profesjonalisty, a jeśli nie to zrobiłabym tak jak piszę.

67

Odp: Dietetyk - porady

Ja też szybko bym się tam udała bo ze stawami nie ma żartów, będzie coraz gorzej!

68

Odp: Dietetyk - porady

Racja. Potem możesz się nabawić jakiejś kontuzji (tfu!), której skutki będą odczuwalne do końca życia. Albo będziesz bardziej narażona na skręcenia i złamania, co także przyjemne nie jest.

69

Odp: Dietetyk - porady

Poza tym znam ludzi którzy dzięki stawom przewidują zmiany pogody - parę godzin przed deszczem bolą ich stawy co nie jest ponoć przyjemne

70

Odp: Dietetyk - porady

Chyba że koleżanka chciałaby dorabiać jako jasnowidzka.

71

Odp: Dietetyk - porady

[quote=pastuszek444]witam, mam pytanie co jeść żeby tak nie chrupało w kościach w kolanach? Mam siedzącą pracę i to przeszkadza strasznie[/quote]

witam, z lekkim poślizgiem ale już odpowiadam smile

Przede wszystkim [b]nabiał[/b] - każdego dnia zjedz porcję twarogu, wypij mleko, kefir lub jogurt – obowiązkowo "o smaku naturalnym", czyli bez dodatku cukru i „wsadu owocowego”.

Po drugie pamiętaj o [b]pełnoziarnistych zbożach[/b] – pieczywo razowe lub z ziarnami, brązowy ryż, razowy makaron, otręby i 5 porcji warzyw dziennie – nie zapominaj o warzywach strączkowych oraz o czosnku i cebuli, zawierają one cenne związki siarki, które pozytywnie wpływają na stan stawów.

Przynajmniej trzy razy w tygodniu zjedz porcję [b]ryby[/b]! Makrela, halibut, flądra, tuńczyk oraz śledzie i sardynki. Są rewelacyjnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które poprawiają ruchomość stawów.

Nie zapominaj o [b]tłuszczach[/b] – olej lniany lub rzepakowy oraz oliwa z oliwek, dodatkowo świetnym źródłem zdrowych tłuszczów są orzechy i siemię lniane.

Natomiast koniecznie ogranicz:
Tłuszcz zwierzęcy, czerwone mięso i niektóre oleje (słonecznikowy, kukurydziany), białe, pszenne pieczywo, chipsy, zupy z torebek i potrawy typu fast food, oraz alkohol, mocną kawę i mocną herbatę!

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska

72

Odp: Dietetyk - porady

Skąd te ograniczenia? Np. olej słonecznikowy, czerwone mięso. Bo alkohol, używki i fast foody rozumiem. Cokolwiek człowiekowi dolega, zawsze zaleca się ich ograniczanie.

73

Odp: Dietetyk - porady

Czerwone mięso oraz olej słonecznikowy zawierają zbyt dużo kwasów tłuszczowych z rodziny omega-6 (kwas arachidonowy), który sprzyja powstawaniu stanów zapalnych stawów. Zaleca się spożywanie ryb, które zawierają kwasy z rodziny omega-3 które działają w odwrotny sposób - łagodząc zmiany zapalne.

74

Odp: Dietetyk - porady

Kochana Justynko, dziękuję Pani z całego serduszka!

75

Odp: Dietetyk - porady

No i wyjaśnione, dzięki.