1

Temat: Menu weselne

Wyszukane czy tradycyjne? Ja raczej nie chciałabym jeść tylko wzrokiem na weselu, na którym byłyby owoce morza lub podejrzanie wyglądające dania... Niefajnie byłoby się dowiedzieć, że właśnie zjadłam ślimaka...Bleee...

2

Odp: Menu weselne

U nas było tradycyjnie i smacznie i dużo!

3

Odp: Menu weselne

Takie właśnie menu lubię smile Pewnie miałaś dobrą kucharkę? A może gotowałaś we własnym zakresie?

4

Odp: Menu weselne

Miałam dwie kucharki, które smacznie gotowały ale wszystko konsultowały ze mną. Menu musiałam sama wymyślić smile

5

Odp: Menu weselne

[quote=emilia_s292]U nas było tradycyjnie i smacznie i dużo![/quote]
To jest najlepsze jedzenie pod wódeczke!

6

Odp: Menu weselne

zgadza się, nie lubię dań przed którymi muszę najpierw przypatrzeć się jak inni to jedzą wink
prosto, swojsko i smacznie
u mnie był bigos big_smile

7

Odp: Menu weselne

A ja wolałabym iść na wesele gdzie jest nie tylko smaczna, prosta wiejska kuchnia, ale też menu dla bardziej wybrednych czyli jakieś smaczne zakąski i przystawki, wykwintne dania kuchni staropolskiej i nie tylko. Bigos, schabowy i sałatkę jarzynową mam na co dzień. Nie dałabym gościom takiego powszedniego żarcia

8

Odp: Menu weselne

Bigos też można podać bardziej wykwintnie i niecodziennie... Poza tym jak coś jest wyszukane to goście się "męczą w tym luksusie" niczym Pawlak i Kargul na statku nad owocami morza smile

9

Odp: Menu weselne

Nie muszą być zaraz owoce morza, z krajowych produktów też można coś fajnego wyczarować, wystarczy trochę inwencji

10

Odp: Menu weselne

Tylko jeszcze jak są młodzi ludzie na weselu to smakują w tych nowych smakach ale już to starsze pokolenie nie bardzo lubi nowości...

11

Odp: Menu weselne

To tak jak w "Rejsie": lubią tylko to, co już znają wink

12

Odp: Menu weselne

Starsi też lubią nowości, tylko mają mniej okazji niż młodzi by je poznać i polubić smile

Ostatnio edytowany przez summerlove (2010-11-09 14:13:22)

13

Odp: Menu weselne

To ja znam innych starszych smile

14

Odp: Menu weselne

Starsi chyba jednak są bardziej konserwatywni i lubią to co już znają wink

15

Odp: Menu weselne

[quote=Ksymena]Starsi chyba jednak są bardziej konserwatywni i lubią to co już znają wink[/quote]
ja też lubię to co znam, a jestem młoda  smile
wszystko zależy od człowieka i jego nastawienia do nowinek smile

16

Odp: Menu weselne

Dlatego moim zdaniem na takich imprezach jak wesele nie należy zbyt eksperymentować... kilka nowości owszem, ale i coś tradycyjnego także...

17

Odp: Menu weselne

Może w kuchni polskiej znajdziesz cos dla siebie

18

Odp: Menu weselne

Tradycyjne potrawy z danego regionu, województwa.

19

Odp: Menu weselne

A w co pakowanie upominków dla gości weselnych??
Ja polecam torby papierowe. Są solidne i wytrzymałe.

20

Odp: Menu weselne

moja siostra miała ślub w restauracji Laura w Bełchatowie. tam właściciele mieli jakies przykładowe menu, ale byli otwarci na zmiany. w końcu wyszło tak, że były i bardziej wykwintne potrawy, ale też takie swojskie, standardowe. i to było super rozwiązanie smile bo niektórzy goście to właśnie na takie typowo weselne dania czekają najbardziej wink dzięki temu wesele naprawdę było udane

21

Odp: Menu weselne

U nas w zasadzie menu weselne było jedną wielką kością niezgody - młodzi (my) chcieliśmy inaczej, rodzice mieli własną wizję, a babcia upierała się przy swoim... koszmarek.
I tak skończyło się fartownie, bo przy pomocy organizatorów wesel udało nam sie jakoś to menu wypośrodkować, ale bez pomocy to nijak nie doszlibyśmy rodzinnie do porozumienia, bo oczywiście do starszych nie docierało że nasze wesele-nasz wybór.
I tak tyle, że to my poszliśmy na kompromis, ale i nie rezygnujac całkowicie z włąsnych planów co do serwowanych dań.

Bilans: fajnie wyszło, na stole był mix jak 150 i gościom sie podobało:)

22

Odp: Menu weselne

U nas akurat jeśli chodzi o menu to było bardzo, ale bardzo szerokie. I oczywiście 2 tygodnie po weselu pół rodziny jadło, więc tak już bywa.

23

Odp: Menu weselne

Co się da zjeść, to się da, ale to co gotowane albo ciasto to za 2 dni będzie tylko do wyrzucenia...

24

Odp: Menu weselne

Mam koleżankę która jest wegetarianką i jeszcze parę lat temu trudno jej było znaleźć lokal gdzie byłoby urozmaicenie i obok potraw mięsnych też te dla wegetarian

25

Odp: Menu weselne

Teraz są wyspecjalizowane kateringi, dopasują się do każdego zamówienia. Tylko pytanie czy wszystkim gościom będzie smakowało:)