26

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

trzymam kciuki! smile

27

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Wszystko się okaże za prawie dwa miesiące smile

28

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

I jak kuracja? Daje już efekty?

29

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Dała efekt w postaci miesiączki.... za trzy dni rozpoczynam nowe opakowanie z tymi ohydnymi tabletkami...

30

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Możesz powiedzieć jakie tabletki bierzesz? To nie będzie reklama, kto by chciał mieć torbiele?

31

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Biorę Luteinę 50 pod język.

32

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

To jest jakiś hormon? Raczej luteina to z lekami poprawiającymi wzrok mi się kojarzy... ?

33

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

luteina to progesteron, można brać pod język albo dopochwowo, bierze się go m.in przy zaburzeniach cykli albo htz,
ale luteina jest też barwnikiem, występuje w owocach i działa ochronnie na siatkówkę.

Ostatnio edytowany przez justyna (2010-09-14 09:18:00)

34

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Doskonała wiedza Justynko! Ta luteina ma sprawić że torbiel się wchłonie lub nie....

35

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Brałam kiedyś luteinę na wywołanie okresu, bo nie miałam przez 3 m-ce. Pojawił się co do dnia tak jak mi pani ginekolog powiedziała, a potem miałam IDEALNIE REGULARNY przez kilka lat.

36

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Mi przez torbiel też się zatrzymał okres. a po luteinie też dostałam tak jak przepowiedziała pani ginekolog. Dzisiaj zaczęłam brać drugie opakowanie...

37

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

A co z torbielą? Ja miałam usuwaną.

38

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Dopiero, jak skończę drugie opakowanie tabletek jeść to idę na wizytę tj. 18 pażdziernika.

39

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Ale nadal masz te mdłości?

40

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Już się chyba przyzwyczaiłam do tego smaku tych tabletek smile Najgorsze jest to że długo się rozpuszczają pod językiem...

41

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

A nie można ich po prostu połknąć?

42

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Raczej nie skoro są przeznaczone pod język smile

43

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Ja bym proponowała npr smile stosuję tabletki, ale zastanawiam się nad zmianą. Dużo ostatnio siedzę na forach związanych z naturalnymi metodami i podobno są skuteczne. Dużo mówi się o komputerach cyklu np. cyclotest. Można sobie sprawdzić

44

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Są a jakże - w cenach zawrotnych...

45

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

JA mam założona spiralę . Przez wielu gańbiona , przeze mnie wychwalana . smile .Choć swoje wady ma .
Ja mam jeden jajnik wyciety , miałam torbiele przez lata nie leczone , ktore przerodzily sie w olbrzymiego guza wrastajacego sie w kregoslup-jestem juz pare lat po operacji ... teraz czasem zdarza  sie pojawic torbiel na tym jajniku ktory mi zostal - gin raz dal mi tabletki antykoncepcyjne i po miesiacu torbiel zniknąl , a ostatnim razem doatalam jakies globulki i antybiotyk ( przy okazaji mialam stan zapalny ) i tez po kilku tygodniach torbiel znikł . Mam tez nadrzerke , ktora wyleczyc moge  dopiero po wyjeciu spirali . W tym roku juz konczy sie urzytecnosc wkładki - dlatego wykonam wszystkie zabiegi i znow chce zalozyc wkładke . Dla mnie wkladka jest najlepsza ,  o niczym nie musze pamietac - jeden maly zabieg i 5 lat spokoju .

46

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Polecam krązek dopochwowy na 3 tygodnie ( Nuva Ring) cena około 40 złotych. działają jak tabletki tylko że nie tyje się  i nie trzeba codziennie pamiętac.

47

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Każdy musi dobrać zabezpieczenie do do własnego, dla każdego jest co innego dobre.

48

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Z takich zabezpieczen niehormonalych to chyba najlepsza jest prezerwatywa a nie żadne tam zabawy z krążkami czy spiralami:) my już od dawna użyamy prezerwatyw i nic nam się nie przydarzyło - ani infekcja ani c gorsza mały bobas. Oczywiście używamy tylko tych prezerwatyw znanych producentów

49

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Popytaj ginekologa o nowości, dostępne w Polsce. Wkładka wewnątrzmaciczna mogłaby rozwiązać Twój problem, ale nie wiem, czy urodziłaś już dziecko, czy nie. Dla kobiety bezdzietnej ta metoda nie jest za bardzo polecana. Lekarz powinien Ci przedstawić alternatywę dla pigułki.

50

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Powiem Wam,ze sama ostantio zrezygnowałam z brania pigułek bo czułam się po nich źle. Bardzo zaburzyły moją gospodarkę hormonalną i niestety ale źle na mnie działały. Byłam bardzo zła, miałam wahania nastroju a moje libido spadło prawie do zera. Od pół roku nie stosuję tabletek oraz czuję się znacznie lepiej. Używamy z męzem prezerwatyw. Sa bardzo skuteczne jesli odpowiednio ich uzywacie. Nie stosowaliśmy stosunku przerywanego bo nie jest to antykoncepcja oraz jest bardzo ryzykowny.
Możecie sobie zajrzeć na strone:
[url]https://dimedic.eu/wiedza/najskuteczniejsze-metody-antykoncepcji[/url]
Znajduje się tam dobry artykuł o skutecznych metodach antykoncepcji. Poczytajcie sobie. Przyda Wam sie.