26

Odp: Wszystko o grzybach!

A szczególnie teraz gdy jest taka susza w lesie!

27

Odp: Wszystko o grzybach!

Widzę, że znowu pastwimy się nad koleżanką, ale zasłużyła smile
Emilko, wracając do twojego sosu - mam nadzieję, że małej nie częstowałaś?

28

Odp: Wszystko o grzybach!

Nie częstowałam, bo ona nie lubi grzybów a poza tym wiem, że grzyby są ciężkostrawne i jej nie dawałam. Ale my się najedliśmy i żyjemy...

29

Odp: Wszystko o grzybach!

A propos grzbów i pleśni: jeśli znajdziesz na wierzchu np. dżemu kozuszek z pleśni nie wystarczy go tylko zdjąc łyżką! Albowiem toksyny grzybów przenikają do środka, działają hepatoksycznie i są potencjalnie rakotwórcze! Cały słoik trzeba wyrzucić...

30

Odp: Wszystko o grzybach!

Tak, wiem o tej pleśni. Dzisiaj znowu idziemy na grzybki! Wczoraj te co uzbieraliśmy zasuszyłam....a zapach był cudny w domu.

31

Odp: Wszystko o grzybach!

ja średnio lubię zbierać grzyby, ale warto iść parę razy w sezonie.

32

Odp: Wszystko o grzybach!

Zawsze dobrze jest pooddychać świeżym leśnym powietrzem....

33

Odp: Wszystko o grzybach!

Zrobiłam pierwszy raz w życiu grzybki w zalewie octowej i jestem z siebie dumna bo są pyszne!

34

Odp: Wszystko o grzybach!

Korzystałaś z przepisu czy tak 'na oko' zrobiłaś?

35

Odp: Wszystko o grzybach!

ja bardzo lubię grzybki z octu, niestety babcia która robiła najlepsze na świcie odeszła i przepisy przepadły, a robiła na prawdę pyszne , nie za ostre i do słoiczków wybierała tylko najmniejsze sztuki, resztę suszyła na sznureczkach smile
ja grzyby lubię zbierać ale czyścić obierać to już dla mnie udręka smile

36

Odp: Wszystko o grzybach!

Wzięłam przepis z internetu smile

37

Odp: Wszystko o grzybach!

Sezon grzybowy w pełni, dlatego pozwolę sobie napisać kilka słów o tych smakowitych darach lasu.

Grzyby niestety nie są skarbnica witamin czy minerałów. Składają się niemal w 90% z wody, mają niewiele białka (2-4%). Do składników mineralnych zawartych w grzybach zalicza się: żelazo, cynk, miedź oraz niektóre witaminy z grupy B. Zaletą grzybów jest to, że nie zakwaszają organizmu. Niestety są ciężkostrawne! Dlatego przygotowując z nich potrawy warto łączyć je z dodatkami nie obciążającymi żołądka.
Dzieciom podajemy grzyby dopiero po 3 roku życia. Zacznijmy od niewielkich ilości.

smacznego smile

38

Odp: Wszystko o grzybach!

ostatnio jadłam u znajomych kiszone opieńki, w smaku były ok ale co sie działo na drugi dzień to masakra, wymiotowałam dalej niż widziałam, i to były te kiszone opieńki, może sie nie zakisiły albo za ciężkie były? po za tym uwielbiam grzyby i nigdy nie miałam po nich rewolucji

39

Odp: Wszystko o grzybach!

Opieńki to trochę tak wyglądają jak grzyby niejadalne, nie odważyłabym się ich zjeść. Z grzybów uznaję jedynie pieczarki smile

40

Odp: Wszystko o grzybach!

Słucham???Opieńki są bardzo delikatne w smaku, przepyszne, mają takie chrupiące skłonnosci, uwielbiam!

41

Odp: Wszystko o grzybach!

Lubię opieńki.
[quote=Kolorowapani]Słucham???Opieńki są bardzo delikatne w smaku, przepyszne, mają takie chrupiące skłonnosci, uwielbiam![/quote]

42

Odp: Wszystko o grzybach!

Opieńki lubił mój dziadek, rosły u niego w sadzie:) Ja też w dzieciństwie je jadłam, ale teraz to tylko czasem pieczarki, bo jakoś nie ciągnie mnie do grzybów...

43

Odp: Wszystko o grzybach!

Ja uwielbiam grzyby, ale znam tylko podstawowe gatunki, więc niewielkie pole do popisu sad

44

Odp: Wszystko o grzybach!

Z grzybów to jem tylko czasem pieczarki, inne w ogóle mi nie zasmakowały.

45

Odp: Wszystko o grzybach!

Opieńki są spoko, co roku robimy marynowane smile

Ostatnio edytowany przez Lola91 (2019-06-13 10:30:19)

46

Odp: Wszystko o grzybach!

My glownie robimy suszone prawdziwki i maślaki, do tego mrozimy duzo kurek i rydzów, są pyszne do jajecznicy big_smile

47

Odp: Wszystko o grzybach!

Nie znam grzybów leśnych, bałabym się je potem jeść więc nie zbieram... Zostaję przy pieczarkach:)

48

Odp: Wszystko o grzybach!

Ja kupuję podgrzybki, jak jest wysyp to są tańsze. Zawsze można też polizać gąbkę, jeśli nie jest gorzka to grzyb jest jadalny...

49

Odp: Wszystko o grzybach!

A ja tylko pieczarki uznaję, żadnych leśnych grzybów nie jadam.

50

Odp: Wszystko o grzybach!

Ja uwielbiam grzybobranie smile Właśnie suszą się u mnie prawdziwki i podgrzybki. Całe pomieszczenie pięknie pachnie. Nazbieraliśmy ze znajomymi ze studiów kilka dni temu.