1

Temat: Stopy

Przeczytałam dziś bardzo ciekawy artykuł i powiem szczerze, że zdziwiona byłam bardzo. Ale, czegoż to chirurgia nie wymyśli!

Kolagen w stopy i można nosić wysokie obcasy

Niestety komfort i moda nie zawsze idą w parze. Wysokie obcasy to atrybut eleganckiej kobiety. Większość z „przedstawiciele płci pięknej” ma w szafie kilka par pięknych, smukłych ponadczasowych szpilek, które zakłada jedynie na specjalne okazje. Jednak praca, niektórych pań wymaga pięknego wyglądu codziennie, co może wiązać się z bardzo częstym noszeniem wysokich obcasów.

Czasami „wystrzałowy wygląd” na całonocną imprezę kojarzy się większości kobiet z bólem stóp, gdyż taniec na wysokich obcasach może doprowadzić do odczuwania ogromnego, wręcz paraliżującego dyskomfortu. Objawia się on bólem śródstopia oraz nadwerężeniem łydek. Czy można nosić obcasy bez bólu?

Okazuje się, że medycyna estetyczna znalazła odpowiedź na powyższe pytanie. Prosta procedura polegająca na iniekcji kolagenu w poduszkę może rozwiązać problem boleści stóp poprzez iniekcji kolagenu w ich podbicie. Efekty zabiegu w postaci braku odczuwania bólu podczas noszenia wysokich obcasów (kolagen chroni stopę, jest swoistego rodzaju amortyzatorem) utrzymują się od 2-3 miesięcy. W miarę potrzeb procedurę można powtórzyć. Kolagen naturalnie wchłania się w skórę i nie trzeba go usuwać, Ponadto, pośrednim działaniem iniekcji kolagenu jest regeneracja skóry stóp. Zastrzyk niweluje takie problemy jak: obdrapane, popękane pięty i brzydką skórę na podbiciu śródstopia.

Procedura jest uważana za nieinwazyjną, aczkolwiek podczas samej iniekcji odczuwalny jest ból, który można scharakteryzować jako uczucie rozpychania. Później przez okres dwóch dni może być odczuwalny ból, który minie.

Dzięki procedurze można nosić nawet bardzo wysokie obcasy nie odczuwając najmniejszego bólu.

Zabieg jest praktykowany w Wielkiej Brytanii i w przeliczeni na polską walutę kosztuje ok. 1.000 zł za obie stopy.

2

Odp: Stopy

No medycyna jest już na takim poziomie!

3

Odp: Stopy

kusząca propozycja, ja chodzę praktycznie tylko na obcasach i niestety stópki bolą

4

Odp: Stopy

wtsedy trzeba zastosowac masaż stóp mi zawsze pomaga .

5

Odp: Stopy

czasem udaje mi się mojego na masaż namówić, ale za rzadko wink

6

Odp: Stopy

Uważam, że tego rodzaju obowiązki małżeńskie powinny być uwzględniane w przysiędze małżeńskiej. Co Wy na to?

7

Odp: Stopy

o tak: i będę ci masował stopy aż do śmierci...

8

Odp: Stopy

Dobra propozycja... Tylko obawiam się, że goście by parsknęli śmiechem!

9

Odp: Stopy

być może......... ale to wtedy trzeba ich przekonac że my np. będziemy.......................mmmmmmmmmm co my im będziemy?

10

Odp: Stopy

No to już według indywidualnych upodobań... Trzeba się przed ślubem umówić na negocjacje...

11

Odp: Stopy

no właśnie i ułożyć własną przysięgę

12

Odp: Stopy

Niektóre pary tak robią, oczywiście tekst musi zawierać słowa przysięgi i nie być trywialny, niepoważny, a to by chyba trochę tak zabrzmiało

13

Odp: Stopy

A wyście podczas swojej przysięgi małżeńskiej mieliście jakieś niedociągnięcia-wziął Was śmiech, czy nie mogliście wymówić słowa, itp. ?

14

Odp: Stopy

U mnie wszystko przebiegło bez szczególnych wpadek...

15

Odp: Stopy

To fajnie, bo to potem nic przyjemnego.
Ludzie i ksiądz nie wiedzą w czym rzecz.

16

Odp: Stopy

Zdarza się że ktoś się popłacze albo ze śmiechu nic nie powie....

17

Odp: Stopy

No tak, to są te właśnie powody, bo co by innego.

18

Odp: Stopy

[quote=emilia_s292]Zdarza się że ktoś się popłacze albo ze śmiechu nic nie powie....[/quote]
tego się obawiam u siebie big_smile

19

Odp: Stopy

śmiechu czy płaczu?

20

Odp: Stopy

[quote=summerlove]śmiechu czy płaczu?[/quote]
nie mam pojęcia big_smile ale coś na pewno mi odwali wink

21

Odp: Stopy

Taka jesteś nieprzewidywalna?

22

Odp: Stopy

w chwilach stresu tak big_smile
a pewnie będę się denerwowała - bo wszyscy patrzą, słuchają, robią zdjęcia......... a tu taki ważny moment dla mnie  neutral

Ostatnio edytowany przez justyna (2010-08-26 10:06:09)

23

Odp: Stopy

Dasz radę !!! Ja też się bałam a obeszło się bez płaczu i śmiechu...

24

Odp: Stopy

Żebyśmy miały tylko takie stresy to byłoby fajnie...

25

Odp: Stopy

A wiesz że taki stres jest naprawdę duży i może zepsuć cały nastrój....