26

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

szkoda,że do dzieciństwa nie da się już cofnąc

27

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

uwaga: znajomi maja 14 letniego syna, zaszczepili go przeciwko grypie (ale nie świńskiej tylko zwykłej) i zmarnowali dzieciaka:
zapadł w niebezpieczną śpiączkę, która mogła trwać 5 lat, na szczęście tylko trwała 5 dni, ale spowodowało to u niego totalny rozstrój systemu immunologicznego! Zapadał non stop na choroby aż w końcu dostał zapalenie opon mózgowych, uczy się w domu, nie ma kontaktu z rówieśnikami, to nie ten sam człowiek, także uważajcie, szczepionka może nieśc ze soba powazne konsekwencje!!!

28

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

aha, dodam jeszcze, że mój facet co roku szczepi się na grypę, czego mu zabraniam i co roku na nia choruje i bierze antybiotyki, na które wydaje około 100 zł

29

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

ja szczepię dziecko od kilku lat i jestem bardzo zadowolona, nie chorował mi od czasu ospy (jakieś 6 lat temu) miewa przeziębienie. Przed 1 szczepionką przeszedł rutynowe badania i nigdy nie było przeciwskazań.

30

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Taka szczepionka na pewno nie zaszkodzi.
Kupi i zaszczep się.

31

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

nigdy w życiu nie szczepi się w styczniu!

32

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Dajcie spokój z tymi szczepionkami: widzicie, że już się przyznali, że żadnej pandemii nie było? Wiecie co, pandemia to jest coś okropnego na skale światową!!! Coś gorszego od epidemii. A epidemia to była cholery albo grypy hiszpanki a nie ta świńska.

33

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Ja w końcu nie znalazłam nawet szczepionki , nawet zwykłej nie było w aptekach

34

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Koncerny żerują na strachu i panice ludzi, każąc im płacić nie wiadomo za co - przecież te szczepionki na świńską grypę nie miały nawet atestów...

35

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Ja tam się nie szczepię, bo różnie ro się mówi o nich, że są dobre, a potem , że złe, więc nic w tym kierunku nie robię.

36

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Po prostu na jedne szczepy wirusa działają a na inne nie. A że wirusy często się mutują...

37

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

[quote=hallina]Ja też nigdy się nie szczepiłam i pewno przy tym pozostanę[/quote]
ja też się nie będę szczepić

38

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

[quote=gusia1000]Ja tam się nie szczepię, bo różnie ro się mówi o nich, że są dobre, a potem , że złe, więc nic w tym kierunku nie robię.[/quote]
to tylko reklama, tak jak z tą ptasią grypą...

39

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Ja mała chcę zaszczepić przeciw nowotworowi szyjki macicy

40

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

może niedługo to będą bezpłatne szczepienia? powinny być

41

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Pewnie że powinny być ale czy będą........

42

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

No cóż, tak to już jest, że mówi się o czymś, jak jest akurat kampania społeczna albo jakaś tragedia... A potem temat "przysycha"

43

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Ja tam się na nic nie szczepie.

44

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Ale jakbyś kiedyś miała dziecko to chciałabyś je zaszczepić?

45

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Matki mają specyficzne podejście do swoich pociech: chciałyby je ustrzec przed złem tego świata, również chorobami. A ze szczepionka niesie taką obietnicę, to pewnie każda troskliwa matka ją dziecku kupi, choć w głębi duszy może nie do końca w nią wierzy, ale dla spokoju sumienia to zrobi jednak...

46

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Summerlove zgadzam się z twoimi słowami w pełni.

47

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Wczoraj w wiadomościach słyszałem o zastraszająco niskim odsetku Polaków szczepiących się na grypę.U nas to podobno problem. W stanach szczepi się na grypę 40 procent ludzi ( dosyć dużo biorąc pod uwagę, że tam jest ich tam 600 mln).Szczepcie się, to dla nas wszystkich ważne, a dla naszych starszych członków rodziny, grypa jest bardzo groźna. Więcej szczepionek - mniej zakażeń.

48

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

To raczej ich zdrowy rozsądek - przecież co sezon pojawiają się nowe szczepy i szczepionki na nie nie działają!

49

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

Mój siostrzeniec był co roku obowiązkowo szczepiony i w tym roku siostra powiedziała, że nie będzie już płacić, bo on i tak choruje co roku... Myślę że powodem może być to, co pisze w poprzednim poście...

50

Odp: A co sądzicie o szczepieniach przeciw obecnej grypie

To prawda, one wcale nie działają...