1

Temat: Niehormonalna antykoncepcja

Nie mogę brać tabletek. Prezerwatywy to masakra. Co byście oprócz tego poleciły? Czytałam o tych prezerwatywach dla kobiet ale to nie u nas.

2

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Z tego co wiem, to tabletki zaliczane są jako jedne z głównych do antykoncepcji hormonalnej.

Antykoncepcja niehormonalna.

Za środki antykoncepcji niehormonalnej uznamy wszystkie te środki, których stosowanie nie wymaga ingerencji w gospodarkę hormonalną kobiety. W ramach antykoncepcji niehormonalnej wyróżnia się antykoncepcję naturalną, wkładki wewnątrzmaciczne oraz antykoncepcję doraźną.

    * antykoncepcja naturalna to wszelkie metody które polegają na obserwacji własnego organizmu przez kobietę i na podstawie zmian w nim zachodzących kobieta określa kiedy ma dni płodne a kiedy ma dni niepłodne i może bezpiecznie podjąć współżycie. Wszystkie metody naturalne uznawane są metody o niskiej skuteczności i polecane kobietom które planują zajście w ciążę, nie zaś tym, które chcą jej zapobiec.
    * stosunek przerywany – metoda polega na konieczności opuszczenia ciała kobiety zanim z ciała mężczyzny wydostaną się plemniki. Nie jest to skuteczna antykoncepcja – stosunek przerywany wymaga bowiem odpowiedzialności u partnera, znajomości własnego ciała i reakcji a dodatkowo w samym płynie przedejakulacyjnym również mogą znajdować się plemniki, które mogą doprowadzić do zapłodnienia.
    * prezerwatywa – stosowanie tej metody polega na zakładaniu przez mężczyznę lateksowej osłony, która nie pozwala na przedostanie się do ciała kobiety plemników. Prezerwatywy stosowane są jako doraźne metody antykoncepcji, - po pierwsze dlatego, że ich stosowanie jest zawodne (pęknięcia), po drugie dlatego iż prezerwatywy dla niektórych mężczyzn są niewygodne. Zaletą prezerwatywy jest ochrona przed chorobami wenerycznymi. Poza stosunkiem przerywanym i zabiegiem chirurgicznym polegającym na podwiązaniu nasieniowodów, prezerwatywa to jedyna antykoncepcja dla mężczyzn.
    * globulki i środki plemnikobójcze – aplikowane przed podjęciem współżycia. Ich zadaniem jest uniemożliwienie plemnikom przedostanie się do komórki jajowej. Minusem tej metody (poza niezbyt dużą skutecznością jest możliwość wywołania uczulenia).

3

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

No to nic ciekawego nie przeczytałam... obserwacja to na razie nie wchodzi w grę bo dopiero miesiąc temu odstawiłam tabletki i nie mogę się obserwować bo nie wiem czy będę miała regularne miesiączki.

4

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

no to się pilnuj bo teraz najłatwiej o wpadkę smile

5

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Wiem, wiem  ...... chociaż my chcemy drugie dziecko, więc czy to by była wpadka?.......

6

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Ale już teraz przecież nie... A zaraz po odstawieniu jest największe ryzyko...

7

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Juz dwa miesiące nie biorę i na razie nie jestem w ciąży

8

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Emilio, a może teraz spodziewasz się dziecka, bo mamy już prawie  koniec sierpnia, a ostatni wpis tutaj robiłaś pod koniec lipca ?

9

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Nic mi nie wiadomo żebym była w ciąży....

10

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Może to jednak sprawdź, bo czasem takie forumowe przepowiednie się sprawdzają smile

11

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Masz rację, jutro zapisuję się do ginekologa....

12

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

To nam potem obwieść na forum, ja jest, o.k.

13

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Okazało się że mam torbiel na jajniku i muszę brać tabletki sad

14

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Boże, to straszna rzecz.
Gorsze od mięśniaków chyba, albo na równi.
Byle by te tabletki pomogły.
Przez jaki czas musisz je brać, by powróciło to wszystko do normy.

15

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Muszę je brać przez 2 miesiące a są ohydne i mam po nich mdłości. Na szczęście torbiel nie jest duża i mam nadzieję że się wchłonie...

16

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

A miałaś wcześniej jakieś objawy, np. bóle? Przecież torbiel nie pojawia sie z dnia na dzień, wcześniej ginekolog nic nie wykrył?

17

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Dwa miesiące temu byłam w ginekologa i nic mi nie było. A objawem był brak miesiączki.... a poza tym to ma 2 cm i to jest niedużo

18

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Jakby trochę jeszcze urosło to pewnie by się zaczęły bóle... A lekarz mówił, co może być przyczyną powstania torbieli?

19

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Torbiel powstaje gdy dochodzi do jajeczkowanie i tak normalnie to jajeczko pęka i jest krwawienie a u mnie jajeczko nie pękło tylko utkwiło w jajniku... a dlaczego? kto to wie.... może nie chciało pęknąć....

20

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Czyli wtedy nie miałaś przez to okresu i ono tak urosło?!?

21

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Tak nie miałam okresu. Już myślałam, że jestem w ciąży. Pewnie dlatego rosło bo zatrzymywało te jajeczko i tam się wszystko gromadziło... mam nadzieję że się wchłonie i będzie dobrze bo już wyczytałam w internecie że może z tego powstać rak jajnika...a ja jeszcze obciążona genetycznie.... sad

22

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Bolku, co za straszne rzeczy się czyta, ale dobrze wiedzieć.

23

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Nie wiem czy dobrze sad Teraz to mam czarne myśli.

24

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Oj, nie martw się na zapas, najwięcej chorób jest ze stresu... My tu na forum trzymamy kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło smile

25

Odp: Niehormonalna antykoncepcja

Dzięki smile Staram się nie mysleć za dużo wink