51

Odp: niania czy przedszkole?

Tak mamy nie zastapi nikt!

52

Odp: niania czy przedszkole?

niektóre muszą wracać do pracy i dopiero jest dramat sad

53

Odp: niania czy przedszkole?

Niestety, takie życie.

54

Odp: niania czy przedszkole?

Zarówno niania, jak i przedszkole są dobre dla dziecka.
Może niania i droższa, ale nie wiele to wyjdzie więcej na miesiąc od przedszkola z posiłkami.
W przedszkolu ma dziecko zawsze zapewniony kontakt z innymi dziećmi, a w przypadku opieki niani nie zawsze.
W przedszkolu dziecko może się częściej zarazić chorobą od innych dzieci, niż przebywając we własnym domu lub na placu zabaw z nianią.

55

Odp: niania czy przedszkole?

Dużo zależy od samego dziecka, jego charakteru...

56

Odp: niania czy przedszkole?

Ale też zależy od możliwości finansowych rodziców bo niania niestety jest droższa niż przedszkole.

57

Odp: niania czy przedszkole?

Dlatego najczęściej mama rezygnuje z pracy (lub nie może jej znaleźć) i siedzi z dzieckiem w domu

58

Odp: niania czy przedszkole?

Chociaż siedzenie z dzieckiem chociaż przez 3 lata uważam za bardzo dobre dla dziecka i mamy

59

Odp: niania czy przedszkole?

No tak, ale pieniążki też są ważne - niestety...

60

Odp: niania czy przedszkole?

I to bardzo ważne a szczególnie gdy jest ich mało.

61

Odp: niania czy przedszkole?

A przy małym dziecku nietrudno o nieplanowane wydatki...

62

Odp: niania czy przedszkole?

O tak, ciągle coś trzeba kupić...

63

Odp: niania czy przedszkole?

Niektórzy się małymi ciuchami wymieniają w rodzinie, bo dziecko szybko rośnie i są one jeszcze po innym dziecku w bardzo dobrym stanie, a to oszczędność wydatków.

64

Odp: niania czy przedszkole?

Ja dużo ciuszków mam od bratowej a bratowa ode mnie (bo jej córcia mimo że młodsza o 8 miesięcy  jest grubaskiem a moja chudzielcem)

65

Odp: niania czy przedszkole?

No i widzisz, jest wszystko przyjemne z pożytecznym i nie musisz wydawać kasy na ubrania, a małe dzieci tak szybko rosną.

66

Odp: niania czy przedszkole?

Ale nowe ciuszki też są potrzebne dziecku... teraz to dostałam od szwagierki ciuchy ale to takie że jeszcze z 2 lata poleżą w szafie...

67

Odp: niania czy przedszkole?

Mh, rozumiem.
Pewnie, nowe ubrania na jakieś okazje, ale na pewno już nie musisz swojej córce wszystkiego kupować od podstaw, tylko tak z max. 30 %

68

Odp: niania czy przedszkole?

Zgadza się. Nowe potrzebuję tylko na specjalne okazje lub jak coś zobaczę ładnego i niedrogiego w sklepie.

69

Odp: niania czy przedszkole?

I oby było takich osób, co pomogą, wymienią się, a nie tylko sami zużyją i nie dadzą nikomu, a ubrania się zestarzeją, zżółkną, moda przeminie, a nie dadzą.

70

Odp: niania czy przedszkole?

Ja po swojej pozyczylam teraz kuzynce meza

71

Odp: niania czy przedszkole?

No widzisz i bardzo dobrze, a nie chomikujesz i mówisz, bo będę miała  2 dziecko, to już nic nie dam, nie pożyczę.

72

Odp: niania czy przedszkole?

Jak pożyczę to wiem że jak będę miała drugie dziecko to kuzynki też na pewno mi pożyczą...

73

Odp: niania czy przedszkole?

nie wiem, czy po kilkorgu dzieciach to się będzie coś nadawało do noszenia, ale może... Dzieci szybko rosną

74

Odp: niania czy przedszkole?

Uwierz mi, że będzie się nadawało. Moja córcia nosiła ubranka, które poprzednio nosiło 3 dzieci.

75

Odp: niania czy przedszkole?

ja całe dzieciństwo miałam ubrania po  kimś, fakt ze kiedyś była inna jakość ubrań, ale pamiętam jak dziś swoją radość kiedy buszowałyśmy z siostrą w wielkich stosach ubrań, ktore (dość zamożna) koleżanka Mamy nam znosiła po swoich córkach (nota bene młodszych od nas...)
dla dziecka nie ma znaczenia czy to ubranie jest nowe, z metką czy firmowe, ważne że jest kolorowe big_smile