26

Odp: niania czy przedszkole?

Nie zawsze można oddać do przedszkola. Ja obecnie jestem nianią i widze jak dziecko szybko się przyzwyczaja do opiekunki.

27

Odp: niania czy przedszkole?

Ale też szybko zapomina, jeśli w przedszkolu mu się spodoba...

28

Odp: niania czy przedszkole?

jesli się spodoba...

29

Odp: niania czy przedszkole?

Nie jest tak strasznie znowu... Chyba że dziecko jest samotnikiem, albo np. różni się jakoś od innych dzieci, wtedy mogą być problemy

30

Odp: niania czy przedszkole?

Moja to dopiero w przyszłym roku pójdzie do przedszkola...więc na razie się martwię

31

Odp: niania czy przedszkole?

Nie ma czym, naprawdę, tyle dzieci już to przeżyło, my też...

32

Odp: niania czy przedszkole?

jednak dla rodzica to zawsze jest stres (szczególnie dla mamy)

33

Odp: niania czy przedszkole?

No tak, to zrozumiale. Ale czego konkretnie się obawiasz najbardziej?

34

Odp: niania czy przedszkole?

tego że mała będzie płakała........ w sumie to chyba wszystkiego bo jak na razie to małej samej nie zostawiałam dłużej niż na 2-3 godziny bez mamy

35

Odp: niania czy przedszkole?

no to początki mogą być trudne... A czy jest towarzyska? Bo może jak się zajmie zabawą to zapomni o braku mamy?

36

Odp: niania czy przedszkole?

Jest towarzyska  ale po ostatnich wydarzeniach boi się zostawać bez mamy... ale myslę że jej to przyjdzie

37

Odp: niania czy przedszkole?

To znaczy? Co się stało?

38

Odp: niania czy przedszkole?

Musiałam ją zostawić z siostrą moja i obcymi osobami....myslałam że na krótko a nie było mnie pół dnia. Potem też musiałam ją zostawiać. Ona już się pytała mojej siostry czy wrócę do niej........ myslała że ją zostawiłam.

39

Odp: niania czy przedszkole?

Ale zawsze trzeba dziecko uprzedzić, nigdy nie wiadomo co Cię zatrzyma... Chociaż nie mogłaś przecież tego przewidzieć sad

40

Odp: niania czy przedszkole?

Właśnie nie mogłam. A to była taka dramatyczna sytuacja że nie dzwoniłam do niej żeby jej powiedzieć że wrócę póżniej ani nic.

41

Odp: niania czy przedszkole?

Skąd mogłaś wiedzieć że reakcja będzie aż taka? A dziecięca wyobraźnia pracuje...

42

Odp: niania czy przedszkole?

Nigdy w życiu nie pomyslałam że ona tak zareaguje...teraz to nawet w sklepie na chwilkę nie mogę jej zostawić bo musi mnie widzieć

43

Odp: niania czy przedszkole?

no cóż, ma uraz...

44

Odp: niania czy przedszkole?

Ale zauwazyłam że jej powoli przechodzi bo od czasu do czasu zostawiam ją z mężem i jest ok. jednak po pół godzinie musze do niej zadzwonić

45

Odp: niania czy przedszkole?

powoli jej minie, z wiekiem zrozumie że zawsze wracasz i przejdzie jej
ja nawet z babcia i dziadkiem nie chciałam zostawać jak bylam mala, ale nie wiem dlaczego... bałam się...

46

Odp: niania czy przedszkole?

MOja też nie zostanie z babcią, chyba że na pół godzinki ale i tak jest płacz

47

Odp: niania czy przedszkole?

Jak może ją rzadko widuje to nie jest przyzwyczajona....

48

Odp: niania czy przedszkole?

Nie widzi babci rzadko bo często do niej jeżdzimy albo ona do nas przyjeżdża bo mieszka niedaleko.

49

Odp: niania czy przedszkole?

moja babcia też mieszka blisko i też zawsze widywaliśmy się często.... nie wiem skąd się bierze taki lęk...

50

Odp: niania czy przedszkole?

Zawsze mama to mama, zwłaszcza jak się przyzwyczai dziecko, że się jest zawsze blisko...