1

Temat: pękające pięty

stwierdziłam, że to problem zdrowotny, bo nigdzie indziej mi jakoś nie pasował ten temat tongue

znacie jakieś dobre kremy lub domowe sposoby na szorstkie, pękające pięty?
gdy zbliża się zima moje pięty mimo pielęgnacji robią się tak twarde, że mogły by służyć do samoobrony sad tongue

2

Odp: pękające pięty

Pisałam troszkę na ten temat w stopach.
Robię im kąpiele i smaruję kremami, na zimę wygrzewającymi. Od czasu do czasu peeling i tarka. Na cudo kosmetyczne jeszcze nie trafiłam, ale ciągle próbuję...

3

Odp: pękające pięty

Najpierw trzeba zmiekczyć skórę.Proponuję do miski z gorącą wodą dodać napar z rumianku albo liścia babki.potem tarkuje.potem smaruje maścią nagietkowa lub cynkową (naklepiej nałożyć dużą warstwę kremu ,nałożyć skarpetki i iść tak spać).I smaruje potem codziennie taką maścią Podexine.

4

Odp: pękające pięty

rozmiękczenie, pumeks, krem, skarpety i spać :-)

5

Odp: pękające pięty

Lirene wprowadziło jakieś nowe kremy do stóp. Lubię tę markę i muszę się im przyglądnąć dokładniej.

6

Odp: pękające pięty

Też lubię Lirene ....muszę się porozglądać bo nie widziałam nowości...

7

Odp: pękające pięty

[quote=emilia_s292]Najpierw trzeba zmiekczyć skórę.Proponuję do miski z gorącą wodą dodać napar z rumianku albo liścia babki.potem tarkuje.potem smaruje maścią nagietkowa lub cynkową (naklepiej nałożyć dużą warstwę kremu ,nałożyć skarpetki i iść tak spać).I smaruje potem codziennie taką maścią Podexine.[/quote]


droga jest ta maść?

8

Odp: pękające pięty

Ok,20 zł.,ale naprawdę super nawilża!

9

Odp: pękające pięty

W moim przypadku nalepiej spradzała się Neutrogena. Smarowałam codziennie przez kilka miesięcy. Jak smarowałam dwa razy dziennie było OK, jak zapomniałam po dwóch dniach problem powracała i tak w kółko. W końcu powiedziałam dość. O dziwo zadziałało - przestałam smarować codziennie i tylko co kilka dni usuwam delikatnie naskórek i pięty wyglądają naprawdę dobrze.

10

Odp: pękające pięty

Ja pięty trę tarką i smaruje zwykłym kremem NIVEA.

11

Odp: pękające pięty

Mojej mamie dermatolog doradził kupowanie o ile dobrze pamiętam wit.A. Po codziennym umyciu stóp, kazał wycisnąć z kapsułki lek i to wcierać w pięty. W aptece możesz się upewnić czy to na pewno A. Ma zapobiegać pękaniu skóry.  Faktycznie pomogło.

12

Odp: pękające pięty

dobra i tania maść - krem na pękające pięty z wyciągiem Arniki górskiej

13

Odp: pękające pięty

dobra i tania maść - krem na pękające pięty z wyciągiem Arniki górskiej

14

Odp: pękające pięty

trzeba wypróbować!

15

Odp: pękające pięty

z arniką to ja miałam kiedyś maść, jest idealna na suchą alergiczną skórę

16

Odp: pękające pięty

A spróbuj zwykły tran, ma dużo witamin.

17

Odp: pękające pięty

Fajny jest z Malwy na spękane pięty

18

Odp: pękające pięty

Na to nie ma rady na całe życie, ale może je rozmiękczyć, zetrzeć naskórek pumeksem , posmarować kremem, ubrać skarpety i w nich chodzić przez pół dnia, lub tak spać.

19

Odp: pękające pięty

Do stóp bardzo dobre są produkty marki Scholl. Na pewno znasz tą firmę, bo istnieje już od wielu lat, a ich kosmetyki są profesjonalne. Zalecam Ci zastosowanie kremu redukującego zgrubienia i zrogowacenia skór od Scholl. Możesz go kupić na e-lek.pl, gdzie kosztuje niewiele - ok. 21 zł.

20

Odp: pękające pięty

Ja używam pumeksu do stóp, do tego peeling zmiękczający z avonu i na noc krem do stóp schoola właśnie. Moje stopy nie są idealne, bo nie robię tego systematycznie co wieczór, tylko jak mi się zachce tongue

21

Odp: pękające pięty

Ja jak widzę, że skórę mam przesuszoną to smaruję jakimkolwiek kremem nawilżającym, czasami niekoniecznie do stóp i zakładam na noc skarpetki, takie grube, bawełniane.

22

Odp: pękające pięty

[quote=niechcemisie]Ja jak widzę, że skórę mam przesuszoną to smaruję jakimkolwiek kremem nawilżającym, czasami niekoniecznie do stóp i zakładam na noc skarpetki, takie grube, bawełniane.[/quote]


Ten sposób jest bardzo dobry! wink

Ostatnio edytowany przez Kasjopeja (2011-09-08 11:53:15)

23

Odp: pękające pięty

Najlepszy krem jaki używałam to NATURAL REPAIR - krem do stóp na pękające pięty. Prawdziwe cudo - na prawdę pomaga. Mogę spokojnie wam polecić - kupiłam w sklepie damabio.pl

24

Odp: pękające pięty

Coś te kremy do stóp się doceniły ostatnio szukałam w sklepie to najtańszy około 7zł to ja już wolę zwykły kremik.

25

Odp: pękające pięty

A ja odkąd dzięki U&Z poznałam olej kokosowy, często go używam m.in. do stóp.