1

Temat: Co na dolegliwości ciążowe?

Nie wszystkie przyszłe mamy mają dolegliwości. Ja miałam. Przez pierwsze trzy miesiące miałam okropne mdłości i wymioty. Jak to przeszło to [potem miałam straszną zgagę. Nie miałam na to sposobów. Męczyłam się. Planujemy niedługo drugie dziecko, ale jak pomyslę o tych przykrościach to aż się boję. Może macie jakieś sprawdzone sposoby?

2

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Może poszperaj w Internecie,  google.
Jest tyle stron dla ciężarnych.

3

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Nie wszystkie sposoby są tam sprawdzone.

4

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

A poza tym na większość tu tematów mozna znależć odpowiedz w google ale myslę, że dyskusja to coś lepszego.

5

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

imbir - świeży albo kandyzowany

6

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

A świezy to tak normalnie jeść jak marchewkę?

7

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

nie nie absolutnie - on jest bardzo ostry
możesz rzuć cieniutki plasterek jak masz mdłości albo można zrobić sobie "herbatkę" - czyli zalać wrzatkiem kawałek obranego korzenia

8

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

dzięki. Na pewno zapamietam.

9

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

świeży imbir jest do kupienia w większości supermarketów, no i zawsze można mieć w szafce suszony w torebce
generalnie jest zdrowy więc nie zapominaj o nim smile

10

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie próbowałam imbiru.

11

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

a ten kandyzowany ja kupiłam jakiś czas temu koleżance (ciężarnej) w sklepie z herbatami (jakbyś miała problem z kupnem polecam się) smile

12

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

[quote=emilia_s292]Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie próbowałam imbiru.[/quote]
Imbir jest też dobry w przeziębieniach, herbatka z niego bardzo rozgrzewa, wręcz działa napotnie. To tak na marginesie dyskusji:)

13

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

[quote=justyna]a ten kandyzowany ja kupiłam jakiś czas temu koleżance (ciężarnej) w sklepie z herbatami (jakbyś miała problem z kupnem polecam się) smile[/quote]
Dzieki. Zapamietam.

14

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

czyżbyś szykowała zapasy na jakąś ewentualność? smile smile smile
trzymam kciuki smile

15

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Tak mam taki zamiar. Chociaż nie tak szybko. A ty jak tam macie takie plany na najbliższą przyszłość?

16

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

mamy mamy, dla mnie to już najwyższa pora smile
ale najpierw formalności smile

17

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Dlaczego najwyższa pora? Starsze kobiety od ciebie i też rodzą. Jednak faktycznie pierwsze dziecko warto urodzić wcześniej.

18

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

wiem, że i starsze rodzą, ale ja bym wolała  nie czekać smile
zwłaszcza, że ostatnio wciąż słyszę od koleżanek o komplikacjach, poronieniach... a jest to niewątpliwie zwiazane też z wiekiem...

19

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Na pewno wiek ma wpływ na poród i zaburzenia. Im starsza kobieta tym ciężej urodzić. Gdy jestesmy młode to te mięśnie pochwy jeszcze są bardzo elastyczne i łatwiej "wychodzi" dziecko a z wiekiem te mięśnie stają się mniej rozciągliwe i istnieje ryzyko że kobiete mocno natną lub zrobią cesarkę.

20

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

a w jakim wieku urodziłaś dziecko?

21

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Miałam 27 lat.

22

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

no to trochę powyżej "normy" - 25 lat

23

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

To są jakieś normy...

24

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

No, wg. lekarzy podobno najlepiej 1. dziecko urodzić do 25 roku życia

25

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

aaaaaaaa to nie wiedziałam. a o drugim coś wiadomo: kiedy.