51

Odp: Zupy ...

ja robię z mlekiem cukrem i pieprzem... raczej mało obiadowa smile

52

Odp: Zupy ...

hm.. szukam jakieś na bulionie (rosół to podstawa każdej dobrej zupy smile

53

Odp: Zupy ...

zrobiłam krem z brokuł big_smile

Mniami smile chce dzis mojemu zawieść by spróbował smile

54

Odp: Zupy ...

ja mam dziś ogórkową smile

55

Odp: Zupy ...

A ja żurek.

56

Odp: Zupy ...

Nie lubię żurku...

57

Odp: Zupy ...

A na jutro zrobię tradycyjnie rosół.

58

Odp: Zupy ...

Ja mam na jutro przewidziany barszcz ukraiński. Fasola się moczy...

59

Odp: Zupy ...

DZis barszcz czerwony tongue

60

Odp: Zupy ...

ukraiński MNIAM smile
i żurek też pycha

a jak robicie żurek? tradycyjnie na zakwasie?

61

Odp: Zupy ...

Na wywarze z boczku, zakwas ze słoika, wspomagany torebką. Taki lubimy. Zakwasy płynne to już coraz gorsze produkują, a sama to takich rzeczy nie robię. Kiedyś fajne i smaczne można było dostać u nas w piekarni...

62

Odp: Zupy ...

pamiętam jak mój tata sam robił zakwas - zupa faktycznie smakuje super, ale...  śmierdzi w całym domu wink

63

Odp: Zupy ...

pieczarkowa to jest to big_smile

64

Odp: Zupy ...

[quote=betitek20]Przyznam się , ze kiepska ze mnie kuchareczka smile Dopiero się wdrążam w tematy kucharskie . Zdaje się na was Drogie Forumowiczki - mogłybyście polecić mi jakies nieskomplikowane przepisy na zupy ?
Dodam , ze potrafię ugotować jedynie rosół i pomidorową hmm Ostatnio gotowałam kapuśniak ... jednak w smaku nie przypominał wogóle tejże zupy ... ech[/quote]

zapraszamy do skorzystania z przepisów na przepyszne i łatwe do ugotowania zupy z naszej sprawdzonej książki kucharskiej oraz przepisów nadesłanych przez doświadczone gospochy:

[url]http://urodaizdrowie.pl/category/przepisy/cat/zupy[/url]

65

Odp: Zupy ...

a z kogo sprawdzone te przepisy? smile

66

Odp: Zupy ...

U mnie dzisiaj grochóweczka. Sprawdzona i wyszła pychotkowa big_smile

67

Odp: Zupy ...

a ja bym znów zjadła krem z brokół.

Bym zjadął grochowa ale moja mama nie umie jej robić zresztątata też nie tongue o sobie nie wspominając tongue.

Moze wiec pinkmause jakis przepis smile?

68

Odp: Zupy ...

Proste to jak "barszcz" hi hi.

Wywar (jak kto lubi), umnie na kości, dużo marchewki i pietruszki. Wsypuję groch łuskany (bez namaczania i takich tam), gotuję, aż rozgotuję (hi hi, ale to brzmi) ok. 1 godz. Garść makaronu (coś małego - muszelki, niteczki). Dużo majeranku, pieprzu, magii. Na koniec podsmażam boczek pokrojony w kosteczkę lub mięso z kości - co tam jest w domu i posypuję natką. Ot cała filozofia.

69

Odp: Zupy ...

[quote=pinkmause]Proste to jak "barszcz" hi hi.

Wywar (jak kto lubi), umnie na kości, dużo marchewki i pietruszki. Wsypuję groch łuskany (bez namaczania i takich tam), gotuję, aż rozgotuję (hi hi, ale to brzmi) ok. 1 godz. Garść makaronu (coś małego - muszelki, niteczki). Dużo majeranku, pieprzu, magii. Na koniec podsmażam boczek pokrojony w kosteczkę lub mięso z kości - co tam jest w domu i posypuję natką. Ot cała filozofia.[/quote]


No to żadna filozofia smile Dzięki, namowie mamę by zrobiła jutro i się pochwale efektami:)
Dziękuje smile

70

Odp: Zupy ...

Smacznego smile

71

Odp: Zupy ...

pycha, robię podobnie, ale z ziemniakami smile

72

Odp: Zupy ...

Ja czasami też, ale wolimy z makaronikiem lub grzankami big_smile

73

Odp: Zupy ...

z grzankami jem cebulową smile

prosta, tania i do tego pyszna!!!

74

Odp: Zupy ...

Też uwielbiam. A najlepszą robi moja siostra.  Niebo w gębie smile

75

Odp: Zupy ...

u mnie mistrzem jest mój tata, choć nie powiem... uczę się wink