1

Temat: Tabletki to zło?!

Po porodzie używałam tabletki jednoskładnikowe potem plastry i teraz dwuskladnikowe.jednak jestem w większej grupie zachorowania na raka piersi (babcia zmarła na tę chorobę) i teraz,niestety mama walczy z nim,.....i moja pani ginekolog powiedziała,że nie przepisze mi więcej tabletek bo one zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi! Wygląda na to,że tabletki jedną chorobe moga przyspieszyć a inną zmniejszyć?  Co myslicie o tabletkach?
Ja teraz w tej sytuacji nie wiem co mi zaproponuje ginekolog..na pewno nic z hormonami.

2

Odp: Tabletki to zło?!

Hmm co by tu powiedzieć. Ja osobiście stosuję tabletki antykoncepcyjne Jazz wcześniej używałam Novinette, a jeszcze wcześniej plastry Evra. Co mogę powiedzieć. Przy plastrach czułam się cały czas podenerwowana, a to że mi plaster sie odklei a to że nie jest skuteczny. Po Novinette zaczełam tyć (bo one zatrzymywały wode w organizmie) dlatego zmieniłam na Jazz. Obecnie z tych jestem zadowolona. Fakt faktem tabletki są niebezpiczne. Moga spowodowac choroby, ale wszystko zależy od organizmu. Dlatego są badania u ginekologa, którego zadaniem jest kontrolować czy nic się nie dzieje. W przypadku gdy coś zacznie się dziać należy przejsc na inna metodę.

3

Odp: Tabletki to zło?!

szklanka wody zamiast - najlepsza metoda, uwierzcie:)

4

Odp: Tabletki to zło?!

Nie polecam wkładek domacicznych czyli spiralek itp, mogą się wdać infekcje!

5

Odp: Tabletki to zło?!

Ja biorę tabletki Yasmin i po nich czuję się świetnie. Kiedyś dawno temu brałam rigevidon ale po nich przytyłam aż 15 kilo. sad dopiero niedawno znalazłam świetną dietkę dzięki której znów wróciłam do swojej poprzedniej wagi smile

6

Odp: Tabletki to zło?!

Biorę tabletki od kilku lat. Jestem jak najbardziej za świadomym macierzyństwem i zawsze mówię "tak". Jeżeli istnieją przeciwwskazania lekarz powinien zapisać inne lub zaproponować inną metodę.

7

Odp: Tabletki to zło?!

a ja miałam koszmarne problemy z wątrobą po tabletkach

8

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=avianna]Ja biorę tabletki Yasmin i po nich czuję się świetnie. Kiedyś dawno temu brałam rigevidon ale po nich przytyłam aż 15 kilo. sad dopiero niedawno znalazłam świetną dietkę dzięki której znów wróciłam do swojej poprzedniej wagi smile[/quote]

Mi tabletki jak najbardziej odpowiadały (bralam cilest),żadnych skutków ubocznych....niestety muszę to zmienić...

9

Odp: Tabletki to zło?!

a ja nie brałam tabletek:P
stosujemy zawsze prezerwatywę i globułkę dopochową

10

Odp: Tabletki to zło?!

ja tylko latex stosuej lol

Nie chce tabletek - gdyż wiem, ze mój organizm za bardzo nie lubi chemi i działa za mocno.

Np jak wzięłam tabcin to mnie powalilo jakbym sie naćpała tongue

11

Odp: Tabletki to zło?!

My z moim facetem stosujemy podwojne zabezpieczenie w sytuacjach kiedy biorę dodatkowo antybiotyki lub kiedy wystapiły u mnie problemy żołądkowe. Wtedy Ja zarzywam tabletki,  a mój chlopak zakłada gumkę. Wtedy mamy większą pewność, że nie wpadniemy. Choc pewnie gdyby zaistniała taka sytuacja wychowalibysmy naszego malucha smile.

12

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=malenka84]ja tylko latex stosuej lol

Nie chce tabletek - gdyż wiem, ze mój organizm za bardzo nie lubi chemi i działa za mocno.

Np jak wzięłam tabcin to mnie powalilo jakbym sie naćpała tongue[/quote]

To faktycznie twój organizm nie lubi chemii....

13

Odp: Tabletki to zło?!

Ja biore tabsy choc babcia miala raka piersi . Badam sie regularnie - uwazam ze jesli ma zachorowac to i tak
zachoruje ( moze to glupie ale chyba czym wczesniej tym lepiej - orgnizm silniejszy itp ). U mnie dodatkowym "za" jest to ze dzieki antybocianom nie mdleje z bolu podczas okresu. No i oczywisty fakt - jestem za swiadomym macierzynstwem.

14

Odp: Tabletki to zło?!

Tez bym nadal brała,ale mój ginekolog nie chce mi przepisać i teraz mam problem czy zmienić lekarza i świadomie przyśpieszyć chorobę czy pozostać przy swoim lekarzu ,zrezygnowac i brać coś innego..

15

Odp: Tabletki to zło?!

Odpowiedz jest jasna: zrezygnowac. Zresztą myslisz, że warto poświęcac zdrowie dla tabletek? Tyle jest form anty, ze szkoda zrowia i zycia...

16

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=malenka84]Odpowiedz jest jasna: zrezygnowac. Zresztą myslisz, że warto poświęcac zdrowie dla tabletek? Tyle jest form anty, ze szkoda zrowia i zycia...[/quote]
zgadzam się, ja zrezygnowałam i teraz czekam kolejne badania żeby podjąć decyzję co dalej...
szkoda zdrowia...

17

Odp: Tabletki to zło?!

ja również biorę tabletki już od 4 lat i jest mi z tym dobrze, 
A są może w Polsce jakieś kliniki które np. podwiązuja jajniki- zeby nie mieć więcej dzieci, albo mężczyzny Sterylizacja .....

18

Odp: Tabletki to zło?!

Są i to sporo. Ale jak się zechce mieć jeszcze dzieci, tak na starość np.? To może zbyt radykalny pomysł.

19

Odp: Tabletki to zło?!

Macie rację..pewnie,że zrezygnuje....w poniedziałek idę na usg piersi i zobaczymy czy wszystko ok......
a macie pomysł jak przekonać kogoś bliskiego żeby poszedł do lekarza????? Już próbowalam grożbą i prośbą i nic....a koniecznie musi iść!

20

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=emilia_s292]
a macie pomysł jak przekonać kogoś bliskiego żeby poszedł do lekarza????? Już próbowalam grożbą i prośbą i nic....a koniecznie musi iść![/quote]
nie... ale chętnie posłucham sprawdzonych rad... też mam ten problem sad

21

Odp: Tabletki to zło?!

to czekamy na rady...jesli chodzi o mnie to dla tej osoby każda chwila zwłoki może skończyć się tragicznie....

22

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=pinkmause]Są i to sporo. Ale jak się zechce mieć jeszcze dzieci, tak na starość np.? To może zbyt radykalny pomysł.[/quote]

ja już mam dwoje  ... takze ja podziękuję i już nie "na starość"

23

Odp: Tabletki to zło?!

mojej szwagierce podwiązali jajniki ale tylko dlatego,że pierwsze dziecko jej zmarło podczas porodu i potem miała kolejne trzy cesarki....

24

Odp: Tabletki to zło?!

[quote=asiula83][quote=pinkmause]Są i to sporo. Ale jak się zechce mieć jeszcze dzieci, tak na starość np.? To może zbyt radykalny pomysł.[/quote]

ja już mam dwoje  ... takze ja podziękuję i już nie "na starość"[/quote]

A jak Ci się "odwidzi"? Wszakże kobieta zmienną jest...z natury big_smile

25

Odp: Tabletki to zło?!

oby mi się nie odwidziało .... zresztą mi jak mi, ale mojemu męzowi mogłoby się odwidzieć