1

Temat: sny erotyczne

Z pewnością każda z nas przynajmniej raz śniła o sexie ze znaną osobą, o "dzikim" sexie na łonie przyrody czy szybkim numerku w przebieralni. A może obudziłaś się zlana potem, bo... przyśnił Ci się ex?
Na wszystko jest wytłumaczenie:

[b]Sen o ex[/b] – na pewno mogą zdenerwować lub co gorsze wpędzić w poczucie winy. Ale sex z byłym we śnie, może symbolizować jakąkolwiek jego cechę którą on posiadał, a której teraz Ci brakuje. Jeśli Twój ex był wyjątkowo czuły, być może brakuje Ci w obecnym związku  czułości. Jeśli był dzikusem, sen taki może symbolizować spontaniczność, za którą tęsknisz. Nie obawiaj się, że Twój obecny związek jest zagrożony po takim śnie, no chyba, że śnisz o nim obsesyjnie co noc wink


[b]sex z celebrytą[/b] - dzika noc z Tomem Cruisem? A może namiętny sex z Brianem Adamsem? Sny o sexie z gwiazdami są domeną kobiet i oznaczają pragnienie spełnienia najskrytszych marzeń. Być może gdzieś w głębi duszy brakuje Ci blasku, jaki roztacza się wokół osób z pierwszych stron gazet?


[b]Twoja płeć[/b] - jeśli przyśnił ci się namiętny seks z kobietą, zachowaj spokój, nie masz co się obawiać o swoją orientację. Taki sen oznacza, że pragniesz więcej zrozumienia w Twoim związku. Prawdopodobnie potrzebujesz, by twój partner był bardziej wrażliwy i okazywał ci więcej czułości.


[b]„Dziki” sex[/b] – taki sen z całą pewnością wyzwala w nas pozytywne emocje i dodaje energii, może też zaowocować czymś nowym i ekscytującym w naszym związku. Jednak „naukowe”  wytłumaczenie tego snu jest niezwykle szerokie i zawiłe:
1. większość takich snów pojawia się po dłuższej przerwie w uprawianiu seksu i odzwierciedlają potrzebę bliskiego kontaktu z partnerem.
2. w niektórych przypadkach jest on wywołany zadowoleniem i absolutną satysfakcją z naszego pożycia.
3. w skrajnych przypadkach oznacza złą sytuację w związku.

2

Odp: sny erotyczne

[b]Osoba, za którą nie przepadasz[/b] - budzisz się zlana potem? łapiesz się za głowę? Nie, tylko nie z nim! Taki sen oznacza, że niezależnie, jak paskudny jest ten typek, posiada zalety, które  podświadomie doceniasz i chciałbyś naśladować. Następnym razem porozmawiaj chwilę dłużej ze znienawidzonym kolegą i zobacz co kryje się w jego głowie.

3

Odp: sny erotyczne

hm... jak mi się taki sen przyśni to zaraz tu wejdę i poczytam smile

4

Odp: sny erotyczne

Ja mam czasami sny erotyczne (rzadko), ale albo z moim facetem albo z jakimś takim typem jak on. I miałam te sny kiedy mieliśmy kryzys - we śnie facet był taki jak mój mężczyzna kiedy nie mamy kryzysu - to samo czułe zachowanie, namiętność itd. Zupełnie tak jakby w okresie kryzysu brakowało mi tego, co zresztą było prawdą.

5

Odp: sny erotyczne

na pewno coś w tym jest .... nikt do końca nie wie co się dzieje w naszej głowie w czasie snu smile
ja całkiem niedawno miałam sen, że się kochałam ze swoim pierwszym facetem (!!) z którym ... w realu się nie kochałam nigdy wink
ciekawe....

6

Odp: sny erotyczne

Podobno sny trzeba interpretować po swojemu - każda z nas ma własną symbolikę. Dla przykładu (bo taki akurat przeczytałam):
Dziewczynie przyśnił się jej facet, z którym miała wziąć ślub, ale się bała. Miała na sobie ślubną suknię i do niej czarne skarpetki. Co ten sen oznacza?
Musiała zastanowić się nad tym czym są dla niej czarne skaprpetki, pomyśleć z czym osobistym się jej kojarzą. No i skojarzyła to ze szkolną wycieczką, na której cała klasa zdjęła buty i świrowali w deszczu w samych skarpetkach. Ona miała na sobie czarne. Dla niej osobiście więc czarne skarpetki symbolizują coś spontanicznego i szalonego. Przełożyła to na sen, w którym miała wyjść za mąż w czarnych skarpetkach, zastanowiła się nad swoją sytuacją, nad facetem i okazało się, że w związku jest za mało szaleństwa i spontanu oraz że boi się tego, że po ślubie będzie jeszcze gorzej. Że potrzebuje zabawy, wychodzenia na imprezy  i tego jej w związku brakuje, bo facet jest zbyt praktyczny. Oczywiście pogadała z nim o tym, bo sen uświadomił jej czego pragnie, czego jej brak.

Od tej pory staram się zwracać uwagę na symbole w snach erotycznych i nie tylko. To nie magia, tylko ludzki rozum - gdzieś tam są ukryte obrazy, które mózg z czymś kojarzy i przywołuje w snach.

7

Odp: sny erotyczne

Każdy sam się stara interpretować swoje sny, choć często przynam, że  jak śni mi się jakiś dawny znajomy to sama się zastanawiam skąd się to wzięło...

8

Odp: sny erotyczne

Mnie od pewnego czasu prześladuje sen, że kocham się z nieznajomym, tj. nie widać jego twarzy, więc nie mogę ustalić, kto to jest. Jak myślicie, co to może znaczyć?
Kiedyś, ze trzy razy pod rząd, śnił mi się też mój sąsiad - przystojny bardzo - w intymnej sytuacji ze mną...

9

Odp: sny erotyczne

[quote=JoannB]Mnie od pewnego czasu prześladuje sen, że kocham się z nieznajomym, tj. nie widać jego twarzy, więc nie mogę ustalić, kto to jest. Jak myślicie, co to może znaczyć?
Kiedyś, ze trzy razy pod rząd, śnił mi się też mój sąsiad - przystojny bardzo - w intymnej sytuacji ze mną...[/quote]
Myślę, że jest jakaś iskierka między Wami. Stąd ten sen. Podobacie się sobie, jest jakiś pocią, obojętnie co z nim zrobicie i czy coś wogóle możecie z nim zrobić.

10

Odp: sny erotyczne

To z sąsiadem to stara historia, dziś bym go nie chciała - utył, wyłysiał... Ale ten nieznajomy mnie nurtuje... Może mam takie sny dlatego, że teraz jestem sama...?

11

Odp: sny erotyczne

[quote=JoannB]To z sąsiadem to stara historia, dziś bym go nie chciała - utył, wyłysiał... Ale ten nieznajomy mnie nurtuje... Może mam takie sny dlatego, że teraz jestem sama...?[/quote]
Pierwsze co bym pomylała po takim śnie będąc sama to to, że jestem już gotowa na następny związek, że potrzebuję uczucia, że już do niego dojrzałam, albo że już się pozbierałam po poprzednim.

:-) Śmiesznie napisałaś o tym sąsiedzie: utył, wyłysiał. Rozbawiło mnie to. Ha ha ha

12

Odp: sny erotyczne

Czasem mam sny erotyczne z kobietą i nawet dochodzę do szczytowania, to dziwne bo jestem totalnie hetero...

13

Odp: sny erotyczne

Wiesz co jest dziwne? To jak dochodzę myśląc że założyłam własną redakcję i wydaję własny kolorowy magazyn dla kobiet, jestem szefową, gazeta się sprzedaje, jest fenomenem za który dostaję jakąś sttuetkę dla businesswoman.
Albo to jak wyobrażam sobie, na szczęście bardzo rzadko, jak mój facet robi to z inną kobietą.

14

Odp: sny erotyczne

[quote=niechcemisie][quote=JoannB]To z sąsiadem to stara historia, dziś bym go nie chciała - utył, wyłysiał... Ale ten nieznajomy mnie nurtuje... Może mam takie sny dlatego, że teraz jestem sama...?[/quote]
Pierwsze co bym pomylała po takim śnie będąc sama to to, że jestem już gotowa na następny związek, że potrzebuję uczucia, że już do niego dojrzałam, albo że już się pozbierałam po poprzednim.

:-) Śmiesznie napisałaś o tym sąsiedzie: utył, wyłysiał. Rozbawiło mnie to. Ha ha ha[/quote]

Cóż, samo życie... Ideał sięgnął bruku, jak pisał Norwid w "Fortepianie Szopena"... Aż mnie dreszcze przechodzą na samą myśl, że gdyby wtedy coś między nami się zaczęło, to dziś byłabym z kimś takim! To byłaby zbyt duża cena za młodzieńcze zauroczenie...

15

Odp: sny erotyczne

[quote=niechcemisie]Wiesz co jest dziwne? To jak dochodzę myśląc że założyłam własną redakcję i wydaję własny kolorowy magazyn dla kobiet, jestem szefową, gazeta się sprzedaje, jest fenomenem za który dostaję jakąś sttuetkę dla businesswoman.
Albo to jak wyobrażam sobie, na szczęście bardzo rzadko, jak mój facet robi to z inną kobietą.[/quote]

A może to ukryte, podświadome pragnienie spróbowania "trójkąta"... Co by na to Freud powiedział? (jest o nim artykuł na portalu, zachęcam do lektury...)

16

Odp: sny erotyczne

[quote=JoannB][quote=niechcemisie][quote=JoannB]To z sąsiadem to stara historia, dziś bym go nie chciała - utył, wyłysiał... Ale ten nieznajomy mnie nurtuje... Może mam takie sny dlatego, że teraz jestem sama...?[/quote]
Pierwsze co bym pomylała po takim śnie będąc sama to to, że jestem już gotowa na następny związek, że potrzebuję uczucia, że już do niego dojrzałam, albo że już się pozbierałam po poprzednim.

:-) Śmiesznie napisałaś o tym sąsiedzie: utył, wyłysiał. Rozbawiło mnie to. Ha ha ha[/quote]

Cóż, samo życie... Ideał sięgnął bruku, jak pisał Norwid w "Fortepianie Szopena"... Aż mnie dreszcze przechodzą na samą myśl, że gdyby wtedy coś między nami się zaczęło, to dziś byłabym z kimś takim! To byłaby zbyt duża cena za młodzieńcze zauroczenie...[/quote]

A może przy Tobie nie stałby się kimś takim? Chociaż w sumie, lepiej być z kimś kto bez względu na wszystko potrafi się ogarnąć.

17

Odp: sny erotyczne

[quote=niechcemisie][quote=JoannB][quote=niechcemisie]
Pierwsze co bym pomylała po takim śnie będąc sama to to, że jestem już gotowa na następny związek, że potrzebuję uczucia, że już do niego dojrzałam, albo że już się pozbierałam po poprzednim.

:-) Śmiesznie napisałaś o tym sąsiedzie: utył, wyłysiał. Rozbawiło mnie to. Ha ha ha[/quote]

Cóż, samo życie... Ideał sięgnął bruku, jak pisał Norwid w "Fortepianie Szopena"... Aż mnie dreszcze przechodzą na samą myśl, że gdyby wtedy coś między nami się zaczęło, to dziś byłabym z kimś takim! To byłaby zbyt duża cena za młodzieńcze zauroczenie...[/quote]

A może przy Tobie nie stałby się kimś takim? Chociaż w sumie, lepiej być z kimś kto bez względu na wszystko potrafi się ogarnąć.[/quote]
On już nie musi się ogarniać, a żona musi to znosić. Zresztą, jak ma znaleźć na to czas, kiedy ma na utrzymaniu 5 dzieci (na szczęście na pozamałżeńskie - bo nie próżnował - nie płaci alimentów - chyba dzięki wrodzonemu urokowi osobistemu...)

18

Odp: sny erotyczne

O nie! Taki łajdaczyna? To szczęście wielkie rzeczywiście, że nic Cię z nim nie związało.

19

Odp: sny erotyczne

[quote=niechcemisie]O nie! Taki łajdaczyna? To szczęście wielkie rzeczywiście, że nic Cię z nim nie związało.[/quote]
No, oprócz paru straconych lat. Tak bywa, jak człowiek zaślepnie...

20

Odp: sny erotyczne

[quote=JoannB][quote=niechcemisie]Wiesz co jest dziwne? To jak dochodzę myśląc że założyłam własną redakcję i wydaję własny kolorowy magazyn dla kobiet, jestem szefową, gazeta się sprzedaje, jest fenomenem za który dostaję jakąś sttuetkę dla businesswoman.
Albo to jak wyobrażam sobie, na szczęście bardzo rzadko, jak mój facet robi to z inną kobietą.[/quote]

A może to ukryte, podświadome pragnienie spróbowania "trójkąta"... Co by na to Freud powiedział? (jest o nim artykuł na portalu, zachęcam do lektury...)[/quote]
Hej, ale nie odpowiedziałaś na moje pytanie/sugestię?...

21

Odp: sny erotyczne

[quote=kopetku75]Czasem mam sny erotyczne z kobietą i nawet dochodzę do szczytowania, to dziwne bo jestem totalnie hetero...[/quote]
Taki sen może oznaczać, że pragniesz więcej zrozumienia w Twoim związku. Może potrzebujesz, by twój partner był bardziej wrażliwy i okazywał ci więcej czułości -  jak kobieta.

22

Odp: sny erotyczne

[quote=JoannB][quote=JoannB][quote=niechcemisie]Wiesz co jest dziwne? To jak dochodzę myśląc że założyłam własną redakcję i wydaję własny kolorowy magazyn dla kobiet, jestem szefową, gazeta się sprzedaje, jest fenomenem za który dostaję jakąś sttuetkę dla businesswoman.
Albo to jak wyobrażam sobie, na szczęście bardzo rzadko, jak mój facet robi to z inną kobietą.[/quote]

A może to ukryte, podświadome pragnienie spróbowania "trójkąta"... Co by na to Freud powiedział? (jest o nim artykuł na portalu, zachęcam do lektury...)[/quote]
Hej, ale nie odpowiedziałaś na moje pytanie/sugestię?...[/quote]

Przeczytam na pewno. A co do trójkątów to absolutnie nie. Jestem zbyt zazdrosna o mojego faceta, żeby dopuścić do niego inną kobietę, a drugi mężczyzna nie wchodzi w grę dla mnie. Kiedyś namówiłam koleżankę na trójkąt, bo chciałam w taki sposób zakończyć znajomość z facetem. No i  wylądowaliśmy we trójkę w łóżku i nie wypaliło, nawet się nikt nie rozebrał. Pewnie był tak podniecony, że nie wiedział co zrobić. Z drugiej strony wyczuł podstęp, że jeśli tknie koleżankę, straci mnie na zawsze.

Ja nie wiem już jak to jest z tymi facetami. Jeszcze lesbijką zostanę. Coraz częściej bierze mnie obrzydzenie na widok facetów na ulicy, za to pełna podziwu jestem dla wielu mijanych kobiet i ... podobają mi się - są zadbane, ładne, fajnie ubrane, płeć piękna jakby nie było, a faceci tacy jacyś dziwni, wielu pod wpływem alkoholu, cwaniackie miny, prostackie zachowanie.

23

Odp: sny erotyczne

Co takie milczenie????? Nic wam się nie śni?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24

Odp: sny erotyczne

Dzisiaj miałam koszmary, bo wczoraj miałam strrrrrrraszny dzień. I płakałam sobie w nocy, a potem miałam koszmary. Nieerotyczne.
Hej, ale tak wogóle to nieraz mi się zdarzały koszmary erotyczne. Zawsze wtedy śnił mi się chłopak, który mnie zdradza i ta kobieta lub te kobiety, jego wypieranie się i mój ogromny ból. Dziewczyny, mówię Wam, straszne to jest. Budziłam się struta, wystraszona. We śnie były podniecające momenty - ich podniecenie. Ale ja wrzeszczałam, płakałam itd. Bardzo bolesne przeżycie taki sen.

25

Odp: sny erotyczne

Takie sny to ekspresja Twojego lęku przed zdradą ze strony partnera. A teraz się zdarzają?